Günlük Tartışma İhtiyacı
Amenquiver
Mod
Cem şakşukacı'ya sormak lazım bunu.
Şarlot
Üye
"Zar Adam" olmak güzel olurdu mesela.Her gün başka bir kimlikte ve karakterde falan.Tabii iş ciddiye binecek bir noktadan sonra,dönmek imkansız olacak falan.
Saçma bir mesaj olmuş bu.
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
gameovergameover
Üye
Ama iki yüzlülük farklı ortamlarda farklı davranmak demek değil ki. İki yüzlülük daha çok manipülasyon ile ilgili bence, insanlara her türlü şeyi söyleyip işine geldiği gibi davranmalarını sağlamak gibi bir şey.
Amenquiver
Mod
Onun adı manipülasyondur zaten iki yüzlülük değil. Farklı ortamlar farklı davranışları gerektirebilir lakin iki yüzlülüğün ayırt edilemeyecek bir şey olduğunu sanmıyorum.
gameovergameover
Üye
Farklı ortamdan kastın ne ama? Yani adamın okulda ve barda farklı davranması iki yüzlülük değildir bence =)
Amenquiver
Mod
İkimiz de onu söylüyoruz zaten. Düğünde ve barda aynı şekilde davranamazsın. Tamamen farklı davranışlar sergilemekle bulunduğun ortama uymak farklı şeyler ama.

Oda arkadaşımın sevgilisine "canım , aşkım" diyip sonra da bana "üff ne dayadım karıya" demesi iki yüzlülüktür. Ama benim sınıfımdaki bir kıza iltifat edip arkadaşlarımla küfürlü konuşmam iki yüzlülük değildir.
gameovergameover
Üye
Tamam o zaman, söylediklerimiz çelişmiyor xD
Dark Templar
Üye
Günlük Tartışma İhtiyacı'mızı karşılayalım.
ihtiyacınız mı? istediğiniz mi?
Her sorunun bir kaynağı vardır. bu sorunun kaynağı da...
Spoiler:
sonâdorsonâdor
Üye
İstediğim.

Bunun cevabının fazla nesnel olabileceğini de düşünmüyorum. Artık buna neden olarak "kişilik" mi alınır, ya da insanların yetişme çevresi gibi klişelere mi başvurulur bilemiyorum ama, insanların ihtiyaçlarının ki bunlara zorunlular da dahil, tamamen istekleri doğrultusunda ortaya çıktığına inanıyorum.

Su içmek nasıl zorunlu bir ihtiyaç ise, bunun bir ihtiyaç olması aslında istemekle ilgili. Suya ihtiyacı olan birisinin su içerken isteksiz davranması gibi bir durum olamaz heralde. Tabii bunun zorunlu olmadığı zamanlarda, tamamen istekle olan kısmı da var, girmiyorum bile oraya.
discussioncontroller