Gman (Spoiler dolu)
Misafir
hele hl2'den sonra amele oldu koskoca gordon...
Mammoth
Üye
gordon piyondan başka bir şey değil tabiki. bu durumu değiştirecek olan bölüm episode 3 olacak ki, ben trajik bir son bekliyorum nedense.
g-man ile vartigauntlar (böyle mi yazılıyordu) nasıl bir bağlantı içerisinde tam bilmesem de, episode 1 da ona tapınmıyorlar. aksine gordon ile konuşmasını engelleyip, onu kurtarıyorlar.
hatırlarsanız episode 2de tüm vortiler alyx i iyileştirmeye yoğunlaşmışken beliriveriyor ve hem gordon hem alyx ile konuşuyordu.
eli ile g-man in bağlantısını ise anlamak zor. g-man eli ı uyarıyor, ama bıyık altından. bir yandan kristali de o veriyor. zaten genelde yaptığı bu değil mi? bir dost bir düşman oluyorz. bizi kurtarıyor, sonra daha büyük sorunlar açıyor. gerçekten combine a karşı savaşıyor, ama değişik bir yolla. henüz tam olarak akıl sır erdiremediğimiz...
beni en çok üzen eli ın "o deneyi iptal etmeliydim" demesi oldu açıkçası. tüm dünyanın yokoluşunun nedeni olmak istemezdim. o suçluluk duygusu ile episode 2 nin sonunda kendini feda etmesi mantıksız değil, ben de aynısını yapardım.
episode 2 öyle trajik bitti ki, alyx in haykırışları hala kulağımda. half life 2 episode two yazısının görünüşü de gözümde. böyle insanı altüst eden son mu olur? episode 3 te borealis i ararken (ki aurora borealis leri bilirsiniz belki, şu gökyüzünde görülen değişik ışıklar, genellikle kutup bölgelerinde.) tüm bu sorulara cevap verebileceklerini de sanmıyorum. alyx in babasının ölümünü atlatabileceğini de sanmıyorum. nasıl bir bölüm olacak bilmiyorum. güzel olacaktır eminim ama tıpkı lost dizisi gibi açıklayıcı ve tatmin edici olmaktan uzak olacağı kesin.
Zarfa
Üye
Yhaaaa spoiler die birsey vardi sanirim insanlar banlaniordu ugruna ??>??????????????????

[move]Spoiler koy ![/move]
CoraxCorax
Üye
Başlıkta yazıyor "Spoiler dolu" diye zaten.
Zarfa
Üye
ok o da dooru ztn :)
Gordon_FreemanGordon_Freeman
Üye
episode 2 half-life oyunlarının arasında trajik sona sahip olan tek oyundu. bu arada episode 1 in finali daha meraklandırıcıydı gibi geldi bana. ne bileyim ep1 bittiğinde bir an önce çıksın diye çok sabırsızlanırken, ep2 de  ep1 de ki kadar sabırsızlanmıyorum. yoksa yanılıyormuyum !?!
Zarfa
Üye
Evet herkez o kadar cok ep 2 icin sabirsizlandiki insanlarda sabirsizlik kalmadi :))
AyDrOiD
Üye
episode 1 biraz daha aksiyonun ortasında bittiği için öyle gelmiştir size...

episode 2 de ne olcağı hemen hemen belliydi...Barnz saolsun spoiler falan koymamış Elinin ölüceğini direk forumlarda yazmıştı...Onun sayesinde öğrenmiştim...ben daha çok şaşkın bi şekilde ekrana bakmıştım...Öylesine credits şarkısını dinlemiştim...Çok az oyunun verebildiği duygular bunlar
Misafir
az önce hl2'yi yeniden bitirdim ve daha önce dikkatimden kaçan bir bilgi öğrendim.

breen'in ofisinde şöyle bir konuşma geçiyor.
breen tam eli ve alyx'i göndermeden önce bize şöyle diyor:

"sanırım sizle daha iyi bir contrat imzalayabiliriz."
bunun üzerine alyx yukarıdan şöyle sesleniyor:
"gordon asla seninle anlaşmayacak."

buran çıkardığım sonuç:
eli'ın, gman ile anlaşarak bizi kiraladığı kesinleşti ve
breen, dolayısıyla combine'ın da gman'den haberi var.
Gordon_FreemanGordon_Freeman
Üye
evet gerçektende breen in anlaşmadan haberi var.
discussioncontroller