Gman (Spoiler dolu)
BLACK OPS
Üye
ve foruma gelmişken buraya uğramayıp g-man in kim olduğu üzerine konuşmadan olmaz.g-man tarık mengüç.
RaideN
Üye
gman bence Gordon Freeman in ta kendisi

(G)ordon Free(man) !!!1!!1!111
G-MANG-MAN
Üye
Açıklıyorum.

Ben Andromeda ırkının temsilcisiyim. Paralel evrenler yaratarak deneyler yapıyorum. Amacım, paralel evrenleri "portal" lar açarak birbirine bağlamak. bundan ne gibi bir çıkarım var. ? benim yok. Ama işverenlerimin olduğu kesin.
Onu da sonra anlatırım.
İ. Evrenİ. Evren
Üye
Ananı G-man geldi.

image

Beğenenler: G-MAN

PinkertonPinkerton
Üye
G-Man Combine'ın düşmanı olan bir ulusun-ırkın-topluluğun adamı.

Xen-Vortigauntlar-Dünya ilişkisi;

Xen bir sınır gezegeni, hiçbir ırkın ana gezegeni değil, tüm ırklar başka bir yerden gelmiş bu gezegene. Vortigauntlar da kendi gezegenlerini Combine'ın işgal etmesinden dolayı Xen'e kaçmışlar.

Marc Laidlaw: "Nothing is native to Xen"

Deney;

Bildiğiniz gibi Black Mesa deneyi için gerekli kristali G-Man getiriyor dolayısıyla deney sırasında gerçekleşen kaza G-Man istediği için gerçekleşiyor. Kazadan sonra boyutlar arası bir çatlak oluşuyor ve Xen'deki yaratıklar dünyaya geliyor, Vortigauntlar da buna dahil. (Normalde Dünya-Xen arasında kontrollü olarak yolculuk yapılabiliyor ama kazadan sonra yaratıklar çatlağı kullanarak istedikleri gibi gelebiliyorlar dünyaya.) Çoğu yaratığın gelmesinin bir nedeni yok ama Vortigauntlar Combine'dan kaçmak için geliyorlar ve ilerde direnişçilerle ittifak oluşturuyorlar. Bu çatlak yüzünden Combine dünyayı farkediyor ve dünya ile ilgili hazırlıklara başlıyorlar. Bildiğiniz gibi asıl Combine ırkı farklı ırkları sömürerek ve o ırkın üstün özelliklerini kullanarak kendisine hizmetçi bir topluluk yaratıyor ve savaşlarda-tüm ayak işlerinde kullanıyorlar. Artık hem vortigauntlar hem de insanlar aynı gezegende, dünyada, böyle bir fırsat Combine için bir daha ele geçmez. Bir taşla iki kuş hesabı Combine dünyayı istila ediyor.

Peki bundan G-Man in çıkarı ne?

İşverenleri her kimse, Combine'ı ortadan kaldırmak istedikleri kesin. Nedenlerini şimdilik bilemeyeceğiz. Belki çıkar uyuşmazlığıdır belki de Combine'ın bu açgözlülüğüne dur demek isteyen evrenlerarası bir örgütün işidir.

Combine evrenin belki de en güçlü ırkı. Tüm askeri gücü evindeyken ona saldırmak büyük bir aptallık olurdu. G-Man bunun için Combine'ın güçlerinin bir kısmını deplasmana göndermek istiyor. Seçtiği yer ise Dünya.

Sonuçta Combine dünyayı ele geçiriyor, tüm işler istediği gibi gidiyor ta ki G-Man, dolayısıyla Gordon tekrar devreye girene kadar. Gordon uyanıyor (HL2 Başı) ve Combine'a karşı büyük bir direniş başlatıyor. Combine dünya üzerindeki gücünü gittikçe kaybediyor. Ve en sonunda Citadel'i yıkıyorlar. Dolayısıyla dünya-combine arasındaki iletişim bağı kapanıyor. Asıl önemli nokta burası. Combine dünya üzerindeki kontrol ve iletişim noktasını, citadeli kaybedince dünyayı apar topar terketmeye başlıyor ama öldürücü darbeyi yapabilmek için tekrar gelecekler. Tabi bunun için dünyada elde ettikleri bilgileri ana üsse yollayıp yeni bir plan yapmaları lazım, kimse o kadar yolu plansız gelmez heralde. Bunun için de son olarak bir iletişim paketi göndermek istiyor. Bu iletişim paketinde dünyayla ilgili önemli bilgiler var, dünyaya tekrar nasıl erişebilecekleri ya da ne kadar büyüklükte bir ordunun gerektiği gibi. Bu paketi yollamak için de tekrardan bir portal açmaları lazım. Bunun için de Citadel'deki nükleer reaktörü patlatıp ortaya çıkan enerjiyle süper-portal açmak istiyorlar.

G-Man zamanı durdurup Gordon'ı tekrar uyutmak istiyor ama tam o sırada vortigauntlar devreye girip G-Man'i engelliyorlar.

Peki G-Man bundan neden hoşlanmıyor?

G-Man'in amacı Combine'ın ana üssüne iletişim paketini yollayıp dünyaya ikinci kez tüm gücüyle saldırması. Eğer bu olursa Combine güçlerinin büyük bir kısmı dünyada olacak ve Combine ana üssü yapılacak bir saldırıya karşı dirençsiz kalacak. Yani G-Man amacına ulaşacak.

Vortigauntların amacı ise Citadeldeki nükleer reaktörün patlamasını önleyip şehirdeki direnişçilerin ve vortigauntların kaçabilmesini sağlamak. Eğer bunu yaparlarsa süper-portal açılmayacak, combine iletişim paketini yollayamayacak. Geri kalan güçlerini yollayamayacak ve büyük ihtimalle dünyadan vazgeçecek. Yani G-Man'in yaptığı her şey boşa gidecek.

Beğenenler: aztek

aztek
Üye
O paket Alyx'in belleğe yüklediği Borealis videosu değil miydi? Ana paketin dışında ek bir veri miydi Alyx'in aldığı video? Ki o dakkadan sonra combineın direkt hedefi Borealis oluyordu , oraya hareketleniyorlardı sanırım.
PinkertonPinkerton
Üye
aztek dedi:

O paket Alyx'in belleğe yüklediği Borealis videosu değil miydi? Ana paketin dışında ek bir veri miydi Alyx'in aldığı video? Ki o dakkadan sonra combineın direkt hedefi Borealis oluyordu , oraya hareketleniyorlardı sanırım.Evet, paketin içinde o da var. Orada iki tane önemli bilgiyi ele geçiriyor Alyx ve Gordon. Birincisi combine'ın istila için açacağı süper-portalın koordinatları(episode 2 de kapatmak için uydu gönderiyorlar) diğer ise Borealis'in koordinatları.

Pakette bunlar gibi combine'ın dünyada elde ettiği birçok önemli bilgi var.
aztek
Üye
Peki combine Borealis'i yada içinde işlerine yarayacak birşey olduğunu nereden biliyor da hemen oraya yöneliyor? Eli'ın beynini emmeleri sayesinde mi?
OneInchManOneInchMan
Üye
Breen mı neydi o eleman da black mesa dan, onun sayesinde biliyor olabilirler.

Beğenenler: Pinkerton, Piranha

funky_boyfunky_boy
Üye
Şöyle bir şey var. Reddit'de adamın teki oyunun kodlarına bakarken bulmuş.

Spoiler:
image
discussioncontroller