Cikolatalikedi ile Röportaj
Çağlayan
Üye
[center][img width=600 height=896]http://img190.imageshack.us/img190/8083/dsc0022ax.jpg[/img][/center]

Oyungezer diyor ki : hemmen ilk soruyla başlayalım
Oyungezer diyor ki : isim nick soyisim
Burcu Evensen diyor ki : Burcu "cikolatalikedi" Evensen
Oyungezer diyor ki : Sayın kedi, bir sürü soru var sorulmayı bekleyen ama çikolatalı'yı sormadan geçemeyeceğim, neden çikolatalı? Çikolatanın altında farklı anlamlar mı var yoksa? (Pek resmi oldu yaf)
Burcu Evensen diyor ki : Haha, bunu geleceğini tahmin etmemiştim. Şimdi aslında bu nickin kökeni taa eskilere, eski bir erkek arkadaşıma dayanır. Fakat bugünkü kullanımında değişik anlamlara gelebilir.
Burcu Evensen diyor ki : Mesela ruh halime göre bu, çikolata kaplı kedi, çikolata kazanına düşmüş kedi, çikolata seven kedi gibi varyasyonlarla çoğalır
Oyungezer diyor ki : Bu biraz okuduğun bölüme de gönderme gibi geliyor bana?
Burcu Evensen diyor ki : O dönemlere ait bir nick olduğu için evet biraz bölümümle de alakalı sanırım.
Oyungezer diyor ki : (burada hemen okurların beklediği soruyu soruyoruz) Bölüm neydi? (Ben de bilmiyorum tavırlarındayım pek güzel :P)
Burcu Evensen diyor ki : Bölüm genelde bayanların tercih etmediği (en azından öyleydi) aşçılık
Oyungezer diyor ki : Blogunda çok sevdiğim bir laf vardı bu bölümle ilgili, yeri gelmişken hemen değinelim. "evine iş getirmeyen" xD
Burcu Evensen diyor ki : Evet, aslında bu benim en büyük bahanem. Evde 3 bayan var ve sırf aşçıyım diye yemek benden bekleniyor. Halbuki, zaten işte bütün gün yemek yapmışsın, eve gelince de yemek yapmak sıkıyor insanı. Bu sebeple bayanlara tavsiye etmiyorum bu bölümü.
Oyungezer diyor ki : (bu noktada okumaya devam edecen forum üyelerine, çikolatalı kedinin canını "bize yemek tarifi versene? ehe?" gibi sorularla sıkacağımı şimdiden söyleyeyim)
Oyungezer diyor ki : (asdfa soru bulamadım, buradan nereye sıçrayayım? hımm, buldum galiba)
Oyungezer diyor ki : Bu arada aklımızdayken hemen soralım, Evensen kızlık soyadın değil, di mi? (evlilik konusu açma çabaları :P)
Burcu Evensen diyor ki : Evensen kızlık soyadım değil. Eski soyadım İnce. Yeni soyadımla Türkiye'de sıkıntı çekiyorum. İnsanlar Evensen dışında herşeye benzetiyorlar soyadımı, evrensel, evensel, edensen :S
Oyungezer diyor ki : Ne zamandır evlisin, eşin nereli, ismi nedir falan filan?
Burcu Evensen diyor ki : Bir seneyi bitirdik iki hafta önce, kendisi Norveç'li, Rasmus Strøm Evensen
Oyungezer diyor ki : Tebrikler! Eşin ile ortak noktaların oldukça fazlaydı (mesela doğum tarihleriniz aynı) ya bilgisayar oyunlarına bakış açınız? Evlilik oyun oynamana nasıl etki etti? Yani evlenmeden önce ne oynardın, evlendikten sonra hangi oyunları oynar oldun?
Burcu Evensen diyor ki : Teşekkürler. Evlilik oyun oynamamı değiştirdi mi? Evet biraz. Ama neyse ki eşim de oyun oynamayı çok seven bir insan. Ne açıdan değiştirdi dersen kendimi eskisi kadar kaptıramıyorum oyunlara. Eskiden saatlerce oyun oynarken -ki bu çok sağlıklı bir şey değil- şimdi sadece kendisi de oyun oynarsa yada evde yoksa oynuyorum.Sonuçta birbirimize ayıracağımız zamanı oyuna vermemeye çalışıyoruz.
Burcu Evensen diyor ki : Ama mesela oynarsakta saatlece oturup CoD yada L4D oynayabiliyoruz beraber, bu çok hoş birşey. Yada o PES oynarken ben izliyorum, bira çerez felan getiriyorum ona, eğlenceli oluyor.
Oyungezer diyor ki : Peki favori oyun türün hangisi?
Burcu Evensen diyor ki : RPG ve FPS severim. Aslında macera ve spor oyunları dışında çoğu oyunu oynarım. Bu platforma göre değişir. Mesela Oblivion'u Xbox'ta oynarım, ama pcde oynayamam. Garip geliyor nedense.
Burcu Evensen diyor ki : Geçen hafta ne güzel Dragon Age oynayacaktım, eşim Xbox'ı götürdü :/
Burcu Evensen diyor ki : Mesela Fallout 3'ü hiç oynamadım ama en az 5 defa baştan sona izlemişimdir. F3'ü oynayamıyorum, çünkü kafamda hep eski Fallout oluyor, onu Xbox'a yakıştıramıyorum. Yakıştıramıyorum derken, Fallout eskiden 2 boyutluydu, şimdiki FPS haline alışamıyorum.
Burcu Evensen diyor ki : Onun dışında Sims çok vaktimi harcıyor. Evcilik oynar gibi :P
Oyungezer diyor ki : Sims ciddi bir bağımlılık gerçekten. Zamanında gecelerimi az yememişti. Peki ya senin gecelerini yiyen bir oyun oldu mu hiç?
Burcu Evensen diyor ki : Düşünmeliyim.
Burcu Evensen diyor ki : Yani sabahlara kadar oyun oynadığım çok oldu lisede yaz tatilllerinde. Mesela Civilization'la çok sabahladım. Hadi bir turn daha diye diye.
Burcu Evensen diyor ki : Sims'le bir ara ablamla vardiyalı çalıştık ben sabah 9 akşam 8 ablam akşam 8 sabah 6 felan oynadı.
Burcu Evensen diyor ki : Onun dışında pek hatırlamıyorum.
Oyungezer diyor ki : Gelelim oyunlardan başka konulara... Oyunlar hayatının büyük bir kısmına sahip, ya kalan kısımları nelerle doldurursun?
Burcu Evensen diyor ki : Yemek, evlilik, diziler arada anime. Bir şekilde doluyor aslında, hatta bazen vakit bile kalmıyor ama o vakitsizliği kendim yaratıyorum :)
Burcu Evensen diyor ki : Norveç'teyken vakit çabuk geçerdi. Devasa bir kütüphaneleri vardı ve inanılmaz bir manga arşivi. Gider kütüphanede takılırdım bütün gün. O mangaları çok özlüyorum. Okuyamadım hepsini, daha bir sürü var.
Oyungezer diyor ki : Hangi mangaları takip ediyordun?
Burcu Evensen diyor ki : Şimdi aslında öyle bir arşivin içinde kendini bulunca hepsine başlayıp bazılarına devam ediyorsun. Gözün dönüyor resmen. Death Note, Naruto ve Vampire Knight'ı sürekli okudum, bunların dışında sadece ilk bölümlerini okuyup vakit bulamadıklarım çok fazla.
Oyungezer diyor ki : Anime ve mangaları takip ettikçe insanın Japonya'da yaşama arzusu kabarıyor bence, en azından bana göre. Sende de bir japon ilgisi doğdu mu mesela, müzikleri ya da kültürüne ilgi duyma gibi?
Burcu Evensen diyor ki : Japon kültürünü az da olsa biliyorum zaten, ablam yüksek lisans tezini bununla alakalı bir konudan yaptı, bende vesileyle kitaplardan yararlandım. Ama anime yada mangalar özellikle Japon kültürüyle ilgili bir şey katmadı bana. Sadece keşfettiğim bir kaç şarkı oldu.
Oyungezer diyor ki : Full Metal Alchemist'in Again'i gibi?
Burcu Evensen diyor ki : Evet onun gibi ^^
Çağlayan
Üye

Oyungezer diyor ki : Müzik konusuna girelim buradan, punk kültürüne yakın buluyorum müzik tarzını. Yine de senin kelimelerinden dinleyelim müzik tarzını ^^
Burcu Evensen diyor ki : Ben müzikten pek hoşlanmam desem ne dersin? Aslında ne tarz müzikten hoşlandığımı tam olarak bende bilmiyorum ama genelde 50leri çok severim.Son bir kaç yıldır yeni müzik piyasasını hiç takip etmiyorum. Albüm değil, şarkı dinlerim. Kişileri değil melodileri bilirim. Böyle bişeyim yani ben.
Oyungezer diyor ki : Vintage desem sana, ne yanıt alırım?
Burcu Evensen diyor ki : Vintage klasik bazen caz bazen rock.Ruh halime göre. Acayip karışık bir mp3 listem vardır mesela.
Burcu Evensen diyor ki : Birde soudtrackleri severim.
Burcu Evensen diyor ki : Bu ilgisizliğim sadece müzikle değil, aslında sanırım ben sanata çok dönük bir insan değilim.En azından işitsel sanata.
Oyungezer diyor ki : Ama ailede bir de resim öğretmeni var değil mi (ablan), senin de yemeklerde sanat yaptığını söyleyebiliriz? Ailede genetik yani sanat ^^ Bu arada yemek diyorum ancak şu an hala aşçılık yapmakta mısın, onu sormak gerek önce.
Burcu Evensen diyor ki : Evet ablam baskı sanatları öğretmeni.Ama mesela annemle babam elektrik elektronik öğretmeiydi.Küçükken devrelerle oynar lehim makinesiyle olur olmaz şeyleri yakardım.Ablamın resim eğitimini takip ederdim ama çizime hiç merak duymadım. Yemeklerle sanat yapılır evet. Ama artık kendimi yeterli bir aşçı olarak görmüyorum.
Burcu Evensen diyor ki : 14 yaşımda lise sebeiyle turizme atılıp çalışmaya başladım. O zamandan beri ağırlıklı turizm olmakla beraber değişik işlerle uğraştım. Bir ara desen derslerinde modellik yapmıştım mesela, yaptığım en kazançlı iş oydu. En son fotoğrafçılıkla uğraştım. Mesleğim yüzünden fıtık ameliyatı geçirdiğim için bir daha endüstriyel mutfağa dönmeyi düşünmüyorum.
Burcu Evensen diyor ki : Bu tür elemeler yaparsam aslında geriye yapabilecek çok şey kalmıyor.İlerde turizme bağlı bir idari pozisyona geçmek istiyorum.
Burcu Evensen diyor ki : Fakat bu malesef Türkiye'de pek mümkün değil şu anda. Her an Norveç'e gidebileceğim ihtimalinden dolayı ciddi bir iş bulmakta zorlanıyorum.
Burcu Evensen diyor ki : Ama en önemlisi vaktim olursa tekrar okumak istiyorum. Belki moda tasarımı.
Oyungezer diyor ki : Norveç demişken, sanırım eşinle birlikte Norveç'e gittin, orada seni en çok etkileyenler neler oldu?
Burcu Evensen diyor ki : Güzel soru. Sanırım insan hakları ve yasalar beni çok etkiledi. Onun dışında havanın yazın kararmaması da etkileyici ve hoş bir deneyimdi :)
Oyungezer diyor ki : Aşçılıkta okumak sana değişik mutfakların tatlarını karşılaştırma şansı veriyordur.
Burcu Evensen diyor ki : Evet malesef veriyor. Malesef diyorum çünkü bazen işin arka planını görüyorsunuz. İçerikleri, malzemeleri, mutfak sırlarını.Tabii bunlar güzel şeyler ama bazen şaşırtıcı durumlar oluyor. Şimdi örnek ver desen veremem gerçi.
Burcu Evensen diyor ki : Ama farklılıklar, benzerlikler, çeşitlilikler benim çok ilgimi çekiyor. Mutfak konusunda araştırma yapmaktan zevk alıyorum. Sebzeleri, meyveleri mutfaktaki değişik kokuları tecrübe etmeyi seviyorum. Mesela Norveç'te kålrot diye kökgillerden bir sebze yedim, inanılmaz hoşuma gitti ve tadını çok iyi bildiğim başka bir sebzeye benzettim. Ama aylardır o sebzenin ne olduğunu çıkarabilmiş değilim :)
Oyungezer diyor ki : İlginç bir mutfak anın var mı?
Burcu Evensen diyor ki : Bir otelin pastanesinde çalışırken, çok yoğun bir günde aptalca bir hareket yaptım. Yoğun zamanlarda bazen aceleyle elin ayağın karışabiliyor. Böyle bir günde altı kapalı ocakta duran bir tavanın içine parmaklarımı dokundurup soğuk mu sıcak mı bakmak istedim. Meğersem çok sıcak olan tavaya benim parmaklar bir kaç salise yapıştı, derimin tavaya deyen kısmı tavada kaldı.Çok acımıştı.Yoğunluk var diye de o an söyleyemedim kimseye.Hatırlayınca yine acıdı bak.
Burcu Evensen diyor ki : Mutfak çok dikkat isteyen bir meslek, bıçaklar keskin, malzemeler ağır. Aslında bir bayan mesleği değil.Bu yüzden genelde aşçılar erkek, yani bunun yetenekten çok güç ve performansla alakası var. Uzun saatler ayaktasınız. Kazanlar, tenekeler çok ağır. Bir bayanın mutfakta çalışması için güçlü ve yapılı olması gerek. İşin kötü tarafı mutfağın hangi dalını seçerseniz seçin, başlangıçta bu amelelik işlerinin hepsini yapmak zorundasınız. Bazı işletmeler çok yoğun dönemlerde mesela yılbaşı, bayram gibi çok yoğun zamanlarda elemanlara doping aşılar ki 24 saat 32 saat durmadan üretim olsun.
Oyungezer diyor ki : Şimdi başta söz verdiğim yemek tarifini şimdi alsak senden ^_^
Oyungezer diyor ki : Senin "Gelmiş geçmiş en iyi eserim" dediğin bir yemek tarifin olmalı.
Burcu Evensen diyor ki : Hahaha, şimdi nasıl bir tarif vereyim ki? Doğal olarak bir çok yemeği güzel yaparım. Ama bir fırında musakka yaparım ki, lokum gibi olur. Her düşündüğümde canım çeker. Tavuk yemeklerini de güzel yaparım. Oyy bilemedim ya.
Burcu Evensen diyor ki : (ne versem ki)
Burcu Evensen diyor ki : Şimdi aklımda çok iyi tarifler var ama deneyim ve beceri isteyen şeyler bunlar :P
Oyungezer diyor ki : asdhasdhgasf
Oyungezer diyor ki : tatlı tarifi yok mu şöyle özel?
Burcu Evensen diyor ki : Şimdi Türk tatlıları dururken neden bu tarifi verdin diyebilirsin ama ben bu tarife bayılırım. Kızarmış muz <3<br />Burcu Evensen diyor ki : Şimdi biz bu tarifi otelde tabi 100 tane muz için felan yapıyorduk ama. Evde de yaptım neyse ki, az miktarda olan tarifi verebilirim.
Burcu Evensen diyor ki : 1 fincan unu 1 yumurta 1 tatlı kaşığı nişasta çok az tuz aldığı kadar suyla (bu aldığı kadar lafından hiç haz etmem aslında) karıştırıp katı olmayan bir hamur yapıyoruz.
Burcu Evensen diyor ki : Sonra dilimlediğimiz yada sadece ortadan kestiğimiz muzu bu hamura batırıp, her yanının kaplı olduğuna emin olduktan sonra kızgın derin yağa (burası önemli) atıyoruz. Rengi değişince alıp üzerine bal ve susam döktükten sonra soğumadan bir güzel yiyoruz.
Oyungezer diyor ki : deniycem ben bunu.
Burcu Evensen diyor ki : Çok yeme ama, kalorisi çok =)
Oyungezer diyor ki : Peki aşçıların en büyük korkusu şişman olmaktır, ama sen oldukça zayıfsın, nası başarıyorsun bunu? Spor mu yapıyorsun, özel bir besin diyetin mi var?
Burcu Evensen diyor ki : Çalışırken 60 kiloydum. Aşçıysan şişmanlamamak biraz zor. Benim bünyem böyle, normal bir yemek düzenim olduğu sürece kilo almıyorum. Irsi biraz, babam da çok zayıftır. Ailede kilolu insan da yok. Yoksa kendime çok iyi bakmıyorum Arada pilates yapmaya çalışıyorum ama unuttuğum yada es geçtiğim zamanlar oluyor. Aslında zayıflıktan ziyade güçsüzüm. Yoksa kilom normal. Ama hala bir mutfakta çalışıyor olsaydım yine fazlalığım olurdu.
Oyungezer diyor ki : Zaten bilgisayar başında oyuna dalıp öğün unuttuğun olmuştur mesela. ^_^ Bilgisayar demişken, oyunlar haricinde sana filmler konusunda da hizmet ediyor mu bilgisayarın? (Film muhabbeti açmak için saçma sapan bir bağ cümlesi, çok takılmayın :P)
Burcu Evensen diyor ki : Malesef filmler de hayatımda müzik gibi bir yer tutuyor. Korku filmi hayatta izlemem. Ancak ölürüm cehennemde ceza olarak izletilir heralde. Onun dışında genelde imdb puanlarına bakarak izlerim filmleri. Güncel sinemayı pek takip etmem. Zaten sinemaya çok para harcayamıyorum.Özellikle Norveç'te inanılmaz pahalı. Buradada eşimle gittiğim için mutlaka dublajsız ingilizce bir film seçiyoruz. Evde izlemek için arşivlediğim filmler var ama vakit bulamıyorum, onun yerine dizi izliyorum.Türk filmleri ve dizileri neredeyse hiç takip etmiyorum.
Oyungezer diyor ki : En iyi 3 film sorsam, bir de en sevdiğin kadın ve erkek oyuncu?
Burcu Evensen diyor ki : Şimdi ilk aklıma gelenleri söyleyeceğim. Bin-jip (3-Iron) Kore filmi olması lazım, Star Wars serisi, Back to the future serisi, bir de bonus söylüyorum izninle, Lili çok eski bir film.
Oyungezer diyor ki : Bin Jip sayesinde Kim ki Duk isimli yönetmen ile tanışmıştım senin sayende, bunu da not olarak belirtmeli.
Burcu Evensen diyor ki : Kadın oyuncuda bir şey diyemeyeceğim ama erkeklerde Christian Bale'i severim. A bide hatırlamışken Prestij'i çok severim.
Burcu Evensen diyor ki : Hiç favorileri olmayan bir insanımdır, o yüzden "en iyi"/"en sevdiğin" sorularında genede zorlanırım.
Çağlayan
Üye
Oyungezer diyor ki : Alakasız bir noktaya zıplamak olacak ama masaüstü resmini paylaşır mısın bizle?
Burcu Evensen diyor ki : Bakıyorum hemen masaüstüme.
[center][img width=780 height=585]http://img209.imageshack.us/img209/3350/masastc.jpg[/img][/center]
Burcu Evensen diyor ki : Bilgisayarı ablamla birlikte kullandığımı belirtmek isterim. Ben normalde bu kadar dağıtmam. Hatta baya topludur benim masaüstüm :P
Oyungezer diyor ki : Masaüstünde bir adet hamster jpg var ki bu senin hamsterlarından birinin fotoğrafıdır sanırım. ^_^ Şimdiye dek sahip olduğun ev hayvanlarını ve onlarla yaşadığın en ilginç anıyı paylaşsana bizimle?
Burcu Evensen diyor ki : İlk kez bir köpek almıştık, bakamadık. Daha doğrusu beni biraz yaraladı, geri verdik.Ama köpekleri sevmeme nedenim bu değil.Sonra bir muhabbet kuşumuz oldu, Jimmy. Nickimden belli oluyordur heralde, ben kediciyim.Babam küçükken beni tekirim diye çağırır kedi gibi severdi.Bir kaç tahtam orada kaldı.Zaman zaman kedilerimiz oldu. Bir keresinde iki kedimiz olmuştu ve biri yazlıkta bir gün kayboldu, geri gelmedi. Halbuki sabah ben kediyi görmüştüm. Gördüğüm içinde bütün gün sitede kedi aradım, sordum herkese. Bulamadım. Bir süre sonra ben yine "kedicik gitti" diye üzülürken babam aslında o kedinin geceden öldüğünü söyledi.
Burcu Evensen diyor ki : Ben bir süre nasıl oldu da gece ölen kediyi sabah canlı gördüm diye uzun süre düşündüm. Ama sonradan heralde yanlış gördüm diyip vazgeçtim buna inanmaktan.
Burcu Evensen diyor ki : Şimdi iki hamsterımız var. Üç taneydi, biri iki hafta önce öldü.

[center][img width=780 height=585]http://img341.imageshack.us/img341/9393/dobi.jpg[/img][/center]
Burcu Evensen diyor ki : Ablamın alerjisi olduğu için artık kedi bakamıyoruz. Hamsterla idare ediyoruz. Çok şirinler, pozları duruşları çok tatlı ^^
Oyungezer diyor ki : Bir de şey sorayım, vücudunda bi yere dövme yaptırsan nereye yaptırırdın, nası bişi olurdu?
Burcu Evensen diyor ki : Vücudunda bir yere yaptırsan değil zaten yaptırıcam, sol omzumdan başlayıp sol orta koluma kadar bir dövme yaptırmayı düşünüyorum. Kafamda tam bir tasarım yok ama,içinde bir queen of hearts, bir FMA homunculus simgesi,bir kedi ve bir kaç orkide olan renkli bir dövme istiyorum. Onun dışında göbeğimde bir ejderhamsı yaratık, sağ ayak bileğimde bir kelebek, sol kolumda bir kedi ve jelibon ayısı onun altında silinmiş bir Red Hot Chilli Papers simgesi, sol ayak bileğimde de Doğu Anadolu'da bir kabilenin kendilerine ait bir sadakatlik simgesi var. En çok acıyanı ayak bileğimdeki kelebek oldu, resmen bir canım gitti.
Oyungezer diyor ki : Son 3 soruya geliyoruz şimdi
Burcu Evensen diyor ki : Oley
Oyungezer diyor ki : bir, benim abidik sorum.
Oyungezer diyor ki : iki, benim sormayı unuttuğum, sormamı istediğin bir soru var mı?
Oyungezer diyor ki : üç, foto :D
Oyungezer diyor ki : abidik soru gelsin önce:
Burcu Evensen diyor ki : Buyrun
Oyungezer diyor ki : bir cinden 3 dilek hakkın vardı, ama cin ilk dileği "tüm dileklerimin gerçekleşmesini istiyorum" şeklinde dilemene sinirlenip sana tek bir dilek hakkı sunmaya karar verdi, dikkatli düşün, ne dilerdin?
Burcu Evensen diyor ki : Ben olsam dilek hakkı vermezdim aslında ama,
Burcu Evensen diyor ki : Şimdi böyle birden yoktan gelen piyango, dilek gibi fırsatlara ben şöyle bakıyorum: Zaten bu bana ait olmayan bir şeydi, gerçekleşmeseydi hayatım yine aynı şekilde devam edecekti. Üç, bir yada hiç dileğimin olmaması beni aynı şekilde etkiliyor. Bu yüzden kendim için bir şey dilemezdim. Dileğim, bütün hayal edilmiş ve de yaratılmış  kurgu, hayal karakterlerinin bizimle aynı evrende belli bir barış düzeni içinde yaşaması.
Burcu Evensen diyor ki : Düşünsene gerçekten bir leviathanın olabilir.
Burcu Evensen diyor ki : ^^
Oyungezer diyor ki : Ahh bel altından vurdun xD
Oyungezer diyor ki : ama süper bir dilek cidden, gerçekleşsin tanrım, nolur? *dua eder*
Oyungezer diyor ki : gelelim ikinciye, benim sormamı istediğin bir soru var mı?
Burcu Evensen diyor ki : Yok aslında.
Burcu Evensen diyor ki : Burcum akrep, sen sormadan ben söyledim mesela :P
Burcu Evensen diyor ki : Evet, biraz Norveç'çe biliyorum. Bak yine sormana gerek kalmadı.
Oyungezer diyor ki : asdfa
Burcu Evensen diyor ki : Ha bu arada dipnot, ülkeler başlığında bir konu vardı, sanırsam en çok gitmek isteiğiniz 5 ülke gibi.
Burcu Evensen diyor ki : Baktım da Norveç'e gitmek isteyen var baya.Bence gitmeyin çok soğuk, hemde inanılmaz soğuk. Kızları da güzel değil, çok iri kızları var XD
Oyungezer diyor ki : Evet ya ama Norveç'in geliri güzel, belki o yüzden gitmek isteyeceklerdir?
Burcu Evensen diyor ki : Geliri güzel gideri daha da güzel.
Burcu Evensen diyor ki : Sen bir ev kirası ne kadar biliyor musun? Hadi ev kirasını geç ekmek bile pahalı =D
Oyungezer diyor ki : GSMH çok da önemli değil yani :P
Oyungezer diyor ki : bi de foto alalım, güzel olsun.
Çağlayan
Üye
Bu güzel röportaj için kediye teşekkür ediyor ve yorumları http://www.oyungezer.com.tr/option,com_smf/Itemid,26/topic,25848.0/ başlığına alıyoruz.
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller