Cikolatalikedi ile Röportaj (Yorum Bölümü)
Çağlayan
Üye
ElladanElladan
Üye
Okuması keyifli bir röportaj olmuş, ikinize de teşekkürler. Şey ya farklı kültürden bir insanla evli olmanın aynı kültürden biriyle evli olmaktan çok farklı olup olmadığını merak ettim mesela ben. Yani cidden değişik bir olay mı yoksa, bildiğin aynı şeyler yüzünden kavga ediyoruz -klozetin kapağını kaldırdın kaldırmadın falan- =P.

Bir de o kızları güzel olan yer İsveç'ti galiba arkadaşlar. =D
hayalgezerhayalgezer
Üye
Hoş bir röportaj olmuş.Hamster'ı da evlere şenlik :P
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
Gayet güzel bir röportaj olmuş. Okurken keyif aldım. :)
Misafir
En çok keyif aldığım röpörtaj diyebilirim. Burcu ve Aslı ablanın muhabbetleri harikadır zaten. ^_^
cikolatalikedi
Üye
Elladan dedi:

Okuması keyifli bir röportaj olmuş, ikinize de teşekkürler. Şey ya farklı kültürden bir insanla evli olmanın aynı kültürden biriyle evli olmaktan çok farklı olup olmadığını merak ettim mesela ben. Yani cidden değişik bir olay mı yoksa, bildiğin aynı şeyler yüzünden kavga ediyoruz -klozetin kapağını kaldırdın kaldırmadın falan- =P.

Çok fark yok, ama fark var. Alakasız bir şeye acayip bir tepki alabiliyorsun yada senin verdiğin normal bir tepkiyi çok absürd bulabiliyorlar. Kavgalar gereksiz şeylerden olmuyor, gerçekten ciddi şeyler üzerine -kavga değil aslında- tartışıyoruz tartışırsak. Yoksa diş macununu ortasından sıkıyorsa gidiyorum söylüyorum insan gibi, ama o yapmaya devam ediyor(bu evrensel bir değişmezlik zaten) =P

Ama zor olan bir şey var.Tartışmalarda kendini ifade etmek zor olabiliyor, sonuçta ortak bir dil kullanıyorsun ve bazen kendi dilinde rahatlıkla açıkladığın bir durum diğer dilde saçma bir kısır döngüye dönüşebiliyor.
SwooshSwoosh
Üye
okuması pek neşeliydi, çok şık olmuş gerçekten.
benim de sorum var, norveççe sahiden ingilizceye çok benziyor mu yoksa sadece ben mi benzetiyorum, ve öğrenmesi kolay mı? bi de norveçli biriyle evlenince norveç vatandaşı olabiliyor muyuz =D
Misafir
Ben gayrisafi milli hasılada kaldım hala. Detay istiyom. =p

Cillop gibi olmuş valla. Üst makamlardan gelen yat çağrılarına rağmen okudum.

PS: kendi evime çıkmak istiyom ben
hannibal_king
Üye
"Ben müzikten pek hoşlanmam desem ne dersin? Aslında ne tarz müzikten hoşlandığımı tam olarak ben de bilmiyorum.", "Albüm değil, şarkı dinlerim.", "Bir de soudtrackleri severim." cümleleri, aynı şekilde, benim de kullanmakta olduğum cümleler olduğundan çok hoşuma gittiler.

Aslında, müzikle ilgili bana yöneltilen sorulara, "Ben aslında müzikten hoşlanmam." dediğimde "Nasıl ya? Müzikten hoşlanılmaz mı be?", "Yaşamıyosun olum sen!" tadında cevaplar almaktan sıkıldığımdan, aynı yanıtları veren birini görünce mutlu oldum desem daha doğru olur. =) "Bir tek ben mi hoşlanmıyorum müzikten ya?" moduna girmeye başlamıştım son zamanlarda, iyi geldi aynı cevapları okumak.
Fool Arcana
Üye
Röportaj çok güzel olmuş, benimle günün birinde röportaj yapılsın istiyorum gördükçe, itiraf ediyorum kıskanıyorum, bende popüler olmak istiyorum, keşfedilmek istiyorum, Nuri Bilge Ceylan'dan ne eksiğim var?

Ayrıca benim 3 tane kedim ve daha güzel masaüstü resimlerim var, benim neyim eksik, çok sanatçı bir kişiliğim ben.

(Aslıcan kızma bana takılıyorum : ) )
cikolatalikedi
Üye
Swoosh dedi:

okuması pek neşeliydi, çok şık olmuş gerçekten.
benim de sorum var, norveççe sahiden ingilizceye çok benziyor mu yoksa sadece ben mi benzetiyorum, ve öğrenmesi kolay mı? bi de norveçli biriyle evlenince norveç vatandaşı olabiliyor muyuz =D

Norveççe ile ingilizce arasındaki benzerlik türkçede fransızca kelimelerin olması gibi bir benzerlik.Tabi birde tüm avrupa dillerinde olduğu gibi cümlenin yapı sıralaması aynı. Öğrenmesi çok zor değil ama telaffuzu çok zor.

Norveçli biriyle evlendikten 7 sene sonra Norveç vatandaşı olabiliyorsun, bazı istisnalar bunu 6 seneye indirebiliyor. Bizim 1 sene oldu bana hala oturma izni vermiyorlar, gerisini sen düşün.
discussioncontroller