Evren ve Gezegenler
PersonaPersona
Üye
Loverman dedi:

Böyle bu konularda düşünceniz, fikriniz, tahmininiz var mı? Alemlerin Rabbi olabilir miyiz, yoksa alemin biriyle birlikte yok mu olacağız? : )

Tamamiyle mistik olsa da, kabalah inancına bir bak. İlgini çeker
ultimate_35ultimate_35
Üye
evreni bükebilme solucan deliği ve karadelikler sayesinde ışık hızını kullanmadan da ulaşabiliriz ışık hızı yetersız kalır daha üstün bi hız lazım ve bulunabilir bu evrende daha üstün bir hız

ama bükmeninde bi sıkıntısı var heryere tek seferde gidemessin yani kalkıpta en ucuna gitmeye kalkmak asırı zorlar evreni büküyosun sonucta yakın yerlerı seçmek daha mantıklı pluton veya andromeda gibi yerlere
westgreywestgrey
Üye
evreni bükerken kırarsak ne olacak peki ultimate kardeş
RelentlessRelentless
Üye

yakın yerlerı seçmek daha mantıklı pluton veya andromeda gibi yerlere

andromeda dediği de bizim komşu galaksi : ) jupiter'den kime sorsan gösterir zaar
ryuukryuuk
Üye
bu solucan deliği de yüzyılın yalanı ha

popüler bilimin 15 yaş circlejerküne en büyük hediyesi galiba. ben de 15 yaşında arkadaşlarımla solucan deliği üzerine canhıraş muhabbetler ediyordum çünkü, ordan biliyorum.

Beğenenler: matthdog, Jerry, Gun

RelentlessRelentless
Üye
yoksa sen de benim gibi bir gün bir solucan deliğinden gizli bir diyara geçip orada kral olduğunu öğrenmenin hayallerini mi kuruyordun gençken ryuuk dostum

Beğenenler: ryuuk, westgrey, Neal Caffrey

matthdogmatthdog
Üye

evreni bükebilme solucan deliği ve karadelikler sayesinde ışık hızını kullanmadan da ulaşabiliriz ışık hızı yetersız kalır daha üstün bi hız lazım ve bulunabilir bu evrende daha üstün bir hız

ama bükmeninde bi sıkıntısı var heryere tek seferde gidemessin yani kalkıpta en ucuna gitmeye kalkmak asırı zorlar evreni büküyosun sonucta yakın yerlerı seçmek daha mantıklı pluton veya andromeda gibi yerlere

şu geyikle arkadaş ortamında prim yapıyo musun

yapma

o primi yapmanın altın kuralı yalan da konuşsan teknik konuşacan, akıllı konuşacan, farscape izleyip "wormhole varmış ya la" diye muhabbete dalmayacan yoksa verirler eline

hayır yetmiş yıllık astro-fizik hayatımda bu kadar sci-fi bs'i yanyana görmedim birader, ağır yalan o manipule edilebilir wormhole bilmemnesi. al sana hakiki space travel
http://en.wikipedia.org/wiki/Alcubierre_drive
kurtkapankurtkapan
Üye
matthdog dedi:

yetmiş yıllık astro-fizik hayatımda

öyle deme lan inanır filan
ultimate_35ultimate_35
Üye
westgrey dedi:

evreni bükerken kırarsak ne olacak peki ultimate kardeş

sen lastiği bükerken kırabiliyomusun ? buda ona benziyor ;)

Beğenenler: Edward The Paladin

kurtkapankurtkapan
Üye
ben kırdım bi keresinde
discussioncontroller