Evren ve Gezegenler
ultimate_35ultimate_35
Üye
matthdog dedi:

evreni bükebilme solucan deliği ve karadelikler sayesinde ışık hızını kullanmadan da ulaşabiliriz ışık hızı yetersız kalır daha üstün bi hız lazım ve bulunabilir bu evrende daha üstün bir hız

ama bükmeninde bi sıkıntısı var heryere tek seferde gidemessin yani kalkıpta en ucuna gitmeye kalkmak asırı zorlar evreni büküyosun sonucta yakın yerlerı seçmek daha mantıklı pluton veya andromeda gibi yerlere

şu geyikle arkadaş ortamında prim yapıyo musun

yapma

o primi yapmanın altın kuralı yalan da konuşsan teknik konuşacan, akıllı konuşacan, farscape izleyip "wormhole varmış ya la" diye muhabbete dalmayacan yoksa verirler eline

hayır yetmiş yıllık astro-fizik hayatımda bu kadar sci-fi bs'i yanyana görmedim birader, ağır yalan o manipule edilebilir wormhole bilmemnesi. al sana hakiki space travel
http://en.wikipedia.org/wiki/Alcubierre_drive

düşüncelerimi istediğim gibi yansıtabilirim akıllı da konuşuyorum ayrıca beni yönlendiremessin bana yapma diyemessin ve ben hiçbir belgeselden esinlenipte konuşmam ben sorgulayıp soruşturduğum şeyleri konuşurum sende boş boş gevezelik yapıyosun sana bişey dedim mi
ultimate_35ultimate_35
Üye
kurtkapan dedi:

ben kırdım bi keresinde

kırdığın şey lastik değildir bence

kurtkapankurtkapan
Üye
bu göreceli bir tanım

oy, daha fazla uzatamayacağım.

sen de çocuk musun iron man zırhı tasarlayan veled i zina mısın nesin yaw

2 aydır musallat oldun konuya, herkes seninle dalga geçiyor eğleniyor, hala burdasın. kendine bi iyilik yap donanımhabere git gözünün yağını seveyim
matthdogmatthdog
Üye

düşüncelerimi istediğim gibi yansıtabilirim akıllı da konuşuyorum ayrıca beni yönlendiremessin bana yapma diyemessin ve ben hiçbir belgeselden esinlenipte konuşmam ben sorgulayıp soruşturduğum şeyleri konuşurum sende boş boş gevezelik yapıyosun sana bişey dedim mi

Sakin ol canım benim, çok genç bir arkadaşsın belli, kimse şevkini öldürmek istemiyor burada senin. Çok güzel bir şey o heves, tebrik ettim ben seni.

Fakat özellikle yaş ve eğitim bakımından senden çok daha olgun insanlara bir fikir satmaya çalışırken en azından ayakların sağlam tabana basmalı. Ne demek bu, bilim mi konuşmak istiyorsun, bilim namına bir halt bilmediğinin farkında olarak yap geyiğini; tartışmayı sorular üzerinden yürüt, öğrenmek istediğini öğren, ondan sonra üzerine muhabbet açmak istediğin fikrin oluruna bak.

Bak şimdi, foruma yazdığın baya bir şeyin üzerinden geçtim ben, iddia ettiklerin bilim-kurgu ve fantazi tabanlı, pek de oluru olmayan şeyler hani. Feynman'ın fizik üzerine çok basit, öğretim amacı taşıyan bir kitabı var, 6 Kolay Parça:
http://www.dr.com.tr/kitap/alti-kolay-parca/richard-p-feynman/bilim/populer-bilim/urunno=0000000240820

10 lira bir şey. Bununla başla, çok da keyiflidir, ingilizceni yabancı kaynakları destek almadan okuyacak derecede geliştirene kadar sözlüklerin, forumların ilgili bilim sayfalarından bilgisini edineceğin referans kitapları satın al. Zira bilim ile felsefeyi bir tutuyor, elinde materyal veri ve deneyim olmadan bireysel sorgulama yapmanın seni doğru düzgün sonuçlara ulaştıracağını düşünüyorsun sen; öyle bir şey yok, oturup yıllarını ayırmak zorundasın şu ilgi duyduğun teorik konuşmalara ufak bir başlangıç yapabilmek için.

Bu arada Farscape dizi, belgesel değil. Hadi kolay gelsin.
SwooshSwoosh
Üye
ya 35 izmir plakası değil de yaşıysa
matthdogmatthdog
Üye
Swoosh dedi:

ya 35 izmir plakası değil de yaşıysa

image

srsly
FaironFairon
Üye
Abi bu arada ikidir Farscape'ten gaza gelme diyorsun. Sanmıyorum ben Farscape izlediğini. Türkiye'de sayılıdır izleyeni.(O kadar deliliği kaldırmaz herkes)
matthdogmatthdog
Üye
Fairon dedi:

Abi bu arada ikidir Farscape'ten gaza gelme diyorsun. Sanmıyorum ben Farscape izlediğini. Türkiye'de sayılıdır izleyeni.

ki utanç kaynağı

Beğenenler: Fairon

SYSCLEANER
Mod
matthdog dedi:

Fairon dedi:

Abi bu arada ikidir Farscape'ten gaza gelme diyorsun. Sanmıyorum ben Farscape izlediğini. Türkiye'de sayılıdır izleyeni.

ki utanç kaynağı

Farscapein nesini beyenmiyonuz len...

Tamam uzayda maskeyle dolaşıyorlar...
Başka gemi doğuran bir gemi mevcut...
Koskacaman bir magmnumdan gemi yapmışlar revolverlı...
Yörüngeden wormhole a atlamışısın...
Gene ustün bir ırk tarafından bir olay dönüyor

Nesi var işte mis gibi scfi...

O diilde 10 sene önce izlediğim dizi şimdi tırt mı değil mi diye düşününce baya tırtmış dedim lan alacağınız olsun...

Genede son bölümü iyiydi...
ultimate_35ultimate_35
Üye
frince ve farscape denen şeyleri duydum ama izlemem çünkü diziler bi süre sonra kurguya bağlıyorlar ve insanlarda bilimsel bişey öğrendim diye heves ediyo yani herkez değilde bi kısmı ( ben hariç tabiki :D )
discussioncontroller