KurtulanSama ile Röportaj
Çağlayan
Üye
[center][img width=400 height=435]http://img188.imageshack.us/img188/7519/img0030aund.jpg[/img][/center]

[21:59:57] Oyungezer diyor ki : Ehem başlıyoruz.
[22:00:10] Oyungezer diyor ki : öncelikle klasik geleneksel sorumuzla başlıyoruz.
[22:00:29] Oyungezer diyor ki : Neden saçlarını kazıttın eeey büyük Kunterim?
[22:01:51] Kunter Kurtulan: diyor ki : Valla doğrusunu istersen meraktan. Ayrıca saçlarım da tepemi açacak biçimde dökülüyordu ve ilaç kullanmak için de kısa saç lazım oluyor. Ehj fırsat da çıkmış oldu böulece. (Ama kabul et çok karizma olmuştum :P)
[22:03:27] Oyungezer diyor ki : Tazelenmesi ve güçlenmesi için saç diplerinin, biraz budama gerekiyor biliyorum. ._. benim de saçlarım kırıklarla dolu, ben de mi kazıtsam ne? :P O değil de isim nick soyisim olayını atlamamak lazım xD
[22:03:58] Kunter Kurtulan: diyor ki : Ah tabi. Kunter "KurtulanSama" Kurtulan.
[22:04:16] Kunter Kurtulan: diyor ki : Sen kazıtma saçlarını. Biz seni kırıklarınla seviyoruz:P
[22:05:32] Oyungezer diyor ki : Kırıklardan duygusal bişilere geçelim (arkada Nil Karaibrahimgil'in Kırık parçası çalıyo, oradan geçiyorum) En kırıldığın zaman hangisiydi?
[22:08:10] Kunter Kurtulan: diyor ki : En kırıldığım zaman... Sanırım lise 2'de hoşlandığım kıza çıkma teklif ettiğimde beni hunharca reddettiği zamandı. Hani böyle kalbinin cam gibi kırıldığını duyarsın ya... Çok kırmıştı ve derinden etkilemişti beni... Bir daha hiçbir kıza açılamadım o yüzden...
[22:08:54] Kunter Kurtulan: diyor ki : (aslında hoşlanmak değil dümdüz aşıktım...)
Çağlayan
Üye
[22:11:30] Oyungezer diyor ki : Bence bu kırıklar büyütür insanı. Her yaşananın bir nedeni var. Aşk hikayesinden oyunlara yönelmek tuhaf olacak ancak kırık aşk hikayesi deyince aklıma Prince Of Persia'nın son oyunu geliyor nedense. Seni çok etkilediğini biliyorum, forumda sevgiyle savunuyordun oyunu. O oyun kadar etkileyen bir başka oyun daha var mı hayatında?
[22:15:32] Kunter Kurtulan: diyor ki : Bir tuhaflığı yok, aşk da bir oyun değil mi sonuçta. Beni etkileyen çok oyun var. Duygusal adamın ben, çabuk etkilenirim ancak o oyunların yanında sanırım beni POP 2008 den daha çok etkilemiş bir tek Metal Gear Solid serisi vardır. Gerek duygusal anları olsun, gerek yılan hikayesinden beter görünen senaryosu olsun, beni kendisine hayran bırakmıştır... Hele MGS 3'ün sonu...ah o son yokmu...
[22:17:07] Oyungezer diyor ki : Off bel altı vurdun, MGS'yi oynayamadığım için kahrolurum ben ya. Yani keşke dediğim oyunlar arasında kendisi. Senin "keşke oyunlar"ın var mı?
[22:20:27] Kunter Kurtulan: diyor ki : Valla Legacy of Kain serisinin sadece Defiance bölümünü oynamıştım... O seriyi baştan sona oynayamadığıma yanarım. LoK: Defiance de beni çok bağlamıştı kendisine mesela.. Onun dışında yok sanırım...
[22:21:12] Kunter Kurtulan: diyor ki : Ah bir de Silent Hill serisi vardır. çok merak ederim o oyunu da..(iyi bir gerilmek gibisi yoktur:P)
[22:21:40] Oyungezer diyor ki : LOk serisi konusunda, evet çok şey kaçırıyorsun, derhal edin o seriyi :P
[22:23:12] Oyungezer diyor ki : Evet, ara reklam sonrası gerilim kısmına takılıyorum ve savuruyorum soru oltamı, bakalım nasıl yanıtlar yakalanacak. Neden gerilim? Nasıl gerilim? Hangi gerilim? (meali: Neden gerilim gerekli hayatımızda? Bir film nasıl gerebilir seni? Hangi gerilim filmlerini önerirsin?)
[22:30:15] Kunter Kurtulan: diyor ki : Gerilim neden gereklidir? Çünkü insana adrenalin salgılatır ve benim gibi buna hafif dozda bağımlı olup da extreme spor yapamayanlar(ben yaptım, paraşütle atladım:P) en iyi şekilde bu tarz gerilim anlarında yeterli adrenalini salgılayıp tatmin olabiliyorlar ayrıca bir sonraki saniyede ne olacağını bilmeme ve sürekli daha derin bir bilinmezliğe sürüklenmek insanın beyin aktivitelerini tavana vurdurabiliyor. Eh bu monoton hayatımızda bu tarz ufak(?) heyecanlara da yer olmalıdır en azından yaşadığımızı hissetmek için. Bir film, kitap(ki germe işini filmlerden çok daha iyi yapar çünkü olayı görüntüye vurma işini okuyucuya bırakır) insanı en iyi sürekli soru sordurarak ve olayı sonuca kadar(belki sonuçta bile) bir bilinmezlikte bırakarak gerebilir. Çünkü insanı en çok korkutan şeydir bu bilinmezlik.  Önerebileceğim bir film... aslında Stephan King ile alakalı herşeyi önerebilirim bu konuda. adam işini biliyor. Onun dışında şu anda aklıma gelen net bir isim yok.
[22:31:47] Oyungezer diyor ki : Stephen King'in Carrie'si ilginçti. Cidden şimdi düşündüm de, adamın filme çekilmemiş kitabı yok sanki. Kitaplar demişken, bu aralar okuduğun bir kitap var mı?
[22:34:04] Kunter Kurtulan: diyor ki : FDD YGS/LYS konu anlatımlı soru bankaları diyeceğim buna... Tıp hedefleyip yamulunca malesef tekrar girmem gerekti sınava. Eh çalışmaktan başka birşey okumaya fırsat kalmayabiliyor....(ama OGZ'ye her zaman vakit var:P)
[22:34:44] Oyungezer diyor ki : Ooo fena. Sınav stresi var mı? Baş edebiliyor musun stresle? Nerelere kaçıyorsun?
[22:38:37] Kunter Kurtulan: diyor ki : Valla 2. sene giriyor olmak ister istemez stres yapsa da okulundan alnının akıyla mezun olmuş olmanın hafifliği oluyor.(Yani okul derdim yok extradan). Stresle başa çıkmak için ise -ki bunu herkese şiddetle(gerçek anlamda, uygulamayanı dövüyorum hatta eski kiralık katil günlerimden kalma işkence aletlerim vardır bodrumda duran onları da kullanmaktan çekinmem) tavsiye ederim- kendime ayda 1 mutlaka 1 günü ayırırım. Tamamen boş, ders mers yok o gün. Gider 1-2 arkadaşı toplar muhabbet ederim. Mesela İstanbuldaki ÖSS goyunlarının elinde Wizards of İstanbul gibi bir nimet var ayda bir düzenlenen. Oyunlar için olmasa bile kafa dağıtmak için gelmeliler bence.
[22:41:22] Oyungezer diyor ki : Wizard dedin, hemen soralım: Frp ile aran iyi midir? Seni forumda forum oyunları kısmındaki rplerde görüyoruz forum ahalisi olarak, ya gerçek hayatta frp'ye ne kadar vakit ayırıyorsun?
[22:48:22] Kunter Kurtulan: diyor ki : Frp ile aram çok iyidir çünkü hem tiyatroya hem de fantastik evrenlere ve başka bir gerçeklikte yaşıyor olma fikrine hastayım:D  Düşünsene burada sıradan bir öğrencisin ancak bir tiyatro oyununda bir kral olabilirsin ya da FRP yaparken bir kralın 2 çocuğunda birini öldürmek için tutulmuş bir kiralık katil. Olasılıklar sadece hayalgücü ile sınırlı, dünyada seni bir kalıba sokan o etik kaygılar yok. Olduğun kişiden başkası olmak nedense daha bir özgür geliyor insana ancak çok kaptırınca da kim olduğunu unutmak da var aradaki dozu iyi ayarlamak gerekiyor. FRP'ye hayata ayırdığımın 4'de biri kadar vakit ayırıyorum çünkü önümde yaşamam gereken(her ne kadar sıkıcı da olsa) bir hayat var ve burada gerçek kararlar almam gerekiyor. Sonuçta ne kadar güzel de görünse sadece fantazi... çok güzel bir şey ama kendini fazla kaptırırsan seni mahveder, aynı bir succubus gibi:P
Çağlayan
Üye
[22:50:28] Oyungezer diyor ki : "Hayalleri gerçekleştirmenin yolu uyanmaktır" diye bir söz vardır, devamı ise "hayali görmeye devam edemezsen uyanamazsın." Dediğin biraz ona benzedi, gerçek ve hayalin nerede bitip nerede başladığını anlayamamak. Bu noktada uykunun sırça köprüsünde gezinelim, en unutulmaz rüyanı paylaşsana forum üyeleriyle :D
[22:54:58] Kunter Kurtulan: diyor ki : En unutulmaz rüyam.... Kazık sordun yahu. Yine lise 2'den gireceğim(o sene de ne garip seneydi yahu) Bir arkadaşımla kavgalıydım , Bir kız Lise birde olan bir yanlış anlaşılmadan ötürü kavga etmiştik. onunla yeni barıştığımız dönemdi yanlış hatırlamıyorsam,  plajda kızla geziyordum sonra birden birşey olmuştu ve kız kafamı kesip histerik bir biçimde gülmeye başlamıştı, ondan sonra kucağıma verdiği kafamı yere atıp ben de onun kafasını elletimle koparmıştım...(baya vahşi bir rüya ama unutamıyorum bir türlü:P)
[22:58:38] Oyungezer diyor ki : oahsdoas. Biraz Blood oyunundaki zombi etkisi hissetmedim değil. Ya da belki de bilinçaltında sadece "Bu kız beni kafasızın biri sanıyor" gibi bir düşünce vardı. Kafasız kelimesindeki kelime oyununu bilinçli yapmadım sadasf. Şaka bi yana, fizik ötesine inanır mısın? Rüyanda öldüğünü görsen bir çeşit mesaj verildiğini düşünüp gerçek hayatta dikkatli olur musun örneğin?
[23:04:38] Kunter Kurtulan: diyor ki : Fizikötesine o kadar inanmam, gördüğüm bir rüya benim için sadece bir önceki günün etkilerinin bilinçaltımdaki yansımasıdır. Ben fizikötesini insanların bilinmeyeni açıklamak ile ilgili kaygılarından doğduğunu düşünüyorum. Daha önce de dediğim gibi bilinmeyen şey insanı korkutur ve eğer gerçek hayat ile ilgili ise bu insanlar korkmaktan nefret ede ayrıca adaletin varlığına inanma isteğinden de gelir bu, "karma" kavramı burdan doğmuştur mesela, iyilik yap ki başına iyi şeyler gelsin. Ya da eğer çok zengin biri varsa mutlaka onun başka bir sorununun olduğunu düşünürsün çünkü onun sahip olduğu kadarına sen sahip olamamışsındır ve onu kıskanırsın. Kıskançlığını yatıştırmak için de bu tarz şeylere inanırsın. Yani özetlemek gerekirse: Fizikötesi bana göre insanın kendini tatmin etmesi için oluşmuş bir kavramdır...(Uçtum yine...)
[23:07:28] Oyungezer diyor ki : Bence düşüncenin gücü olmalı, belki de adalete o kadar güçlü inanıyoruz ki bir süre sonra adalet yerini buluyor. Ama sanırım adalet kavramına sen, benim inandığım şekilde inanmıyorsun; öyleyse soru geliyor: Adaleti aradığın ama bulamadığın, haksızlığa uğradığın bir an oldu mu?
[23:13:04] Kunter Kurtulan: diyor ki : Yine Lise 2'de(ne lise 2 imiş ben de anlamadım ama gerçekten herşeyin üstüste geldiği bir sene idi) bir arkadaşım(artık değil tabi ki) saatini başka bir arkadaşıma emanet etmişti, ben de onun elinden alıp saati incelemeye başlamıştım, sonra da emaneti almış olan arkadaş saati bana bırakıp girmişti, ben de ne yapacağımı bilemeyip tamamen başka birine vermiştim saati ve tembihlemiştim iyi bakması ve mutlaka sahibine vermesi konusunda. sonra o saat kayboldu(orda duran 5 cep telefonu ki en ucuzu 600 lira ediyordu ve 7-8 saat kaybolmamış ama o çocuğun saati kaybolmuştu. Sonuç olarak çocuk bunu benden bildi ve benim hiç suçum olmamasına rağmen derslerden alınarak müdür yarcımcısının odasına çağırıldım sürekli. Saati aldıramadılar ancak o sene sınıfta kalıyordum ve yaşattığı stresin bıraktıkları da cabası zaten...(bu arada  o çağırılmıyordu MY'nin yanına...)
[23:13:21] Kunter Kurtulan: diyor ki : o zaman zaten adalete olan inancımı kaybettim.
[23:16:50] Oyungezer diyor ki : Çok kötü bir olay cidden, ne yazacağımı bilemedim. Ama her olayın bize öğrettikleri vardır deyip olumlu bir yanıtla sıyrılmaya çalışayım. Kimsenin başına gelmemeli böyle bir şey. Konuyu değiştirme amacıyla, alakasız da olsa, müzik konusuna girmek istiyorum. Bir en duygulu anın, bir en neşeli anın için iki şarkı ve iki albüm seç bize.
[23:22:03] Kunter Kurtulan: diyor ki : Böyle bodoslama sorunca neye uğradığımı şaşırdım. En duygulu anım için... net bir albüm söyleyemem ancak "duygulu"nun ne olduğuna göre değişiyor... sonuçta duygu çok geniş bir kavram o yüzden önce neşeli anlarımda genelde Rammstein'dan herhangi bir albüm açar onu ginlerim... Duygusalsam genelse ya yavaş ve sakinleştirici parçalar açarım ya da hiç dinlemem... Dinlediğim müzik de beni çok etkiler çünkü hayatı ve içindeki herşeyi "yaşarım" o yüzden kötü bir andaki yanlış müzik seçimi beni daha beter edebilir...
Çağlayan
Üye
[23:26:23] Oyungezer diyor ki : Yavaş yavaş son sorulara yaklaşıyoruz. Forumdan hiç soru sormadık, hemen soralım. Forumda yaşadığın komik bir olay oldu mu hiç? Ve bize forumu keşfedişini anlatır mısın? Nasıl üye oldun, falan. :)
[23:33:05] Kunter Kurtulan: diyor ki : VAlla forumda yaşadığım abartı komil bir olay olmadı ancak eminim ki FRP başlığında dolaşan insanlar  Mavi Kurtadam Yuno'yu hatırlarlar... Her ne kadar yeni bir oyun sistemi kurmaya çalışmış olsa da yaşından mıdır yoksa tarzı mı oydu anlayamadığımız bir nedenle herkese karşı cephe açıp kimse beni anlamıyora girip sonra da oyunumda herşey olabilirsiniz diyip buna izin vermemiş ve en sonunda forum üyelerinin de baskıları ile bu topraklara bir daha ayak basmamak üzere terketmişti hani... heh işte o. O çocuğuk ile ettiğimiz kavgalar bana komik gelmişti... Forumla tanışmam ise gayet sıradandı; kimliği belirsiz bir e-posta adresinden, yeni dergi kuruyoruz biz işte forum, işte bunlar da reklam bannerları(en azından o kıvamda) bir e-posta almıştım ki eski foruma üye bile değildim o sıralar...(1-2 mail atmıştım belki ordan izim sürülmüştür...hmm...) Öyle keşfettim forumu ben de sanırım derginin çıkışından birkaç ay sonra üye oldum ama... o zamana kadar uzaktan kesiyodum forumu:P
[23:34:19] Oyungezer diyor ki : Sooon 3 soru. Önce abidik olan: Dinlemekten utanç duyduğun, rezil bir şarkı seç ve bir olayına arkafon müziği yap.
[23:34:28] Oyungezer diyor ki : Ajdar falan olabili.
[23:37:04] Kunter Kurtulan: diyor ki : Bizim Murat - Fil Diyeti,(Ajdar - Çikita Muz'a cover yapmıştık sahnede o ayrı bir utançtır...) Sanırım bu yüzdüğüm zamanlarda kilo vermek adına yaptığım olaylara(ki bunların içine 3 porsiyon iskender ve günlük 2 big mac menü giriyor) arka fon olabilir... Cuk oturuyor çünkü...
[23:37:51] Oyungezer diyor ki : ahahajsdkl... Senin sormamı istediğin bir soru var mıydı?
[23:39:28] Kunter Kurtulan: diyor ki : Sormanı istediğim bir soru yok. Varsa da sen sormadan ben cevabını bir yere kaynatmışımdır... Ayrıca bu röportajı kendi yaratıcılıktan uzak sorularımla kirletmek istemiyorum:P
[23:39:56] Oyungezer diyor ki : Ahah deme öyle.. Vee soon olarak, foto isteris
Çağlayan
Üye
Bu enfes röportaj için teşekkür ederiz Kurtulansamamıza ^_^

Yorumlar için; http://www.oyungezer.com.tr/option,com_smf/Itemid,26/topic,26890.0/
Çağlayan
Üye
asfdasfdfasd röportajın bi kısmını eklemeyi unutmuşum:

[23:40:56] Oyungezer diyor ki : Cidden Kunter ne anlamdaydı, bi de özele kaçmıyosa, senin ailende biraz Kazak tarafı var mı, gözlerin çekik ya, ondan merak ettim.
[00:06:03] Kunter Kurtulan: diyor ki :  Valla ailem çok karma heralde çünkü antrenörüm vücut yapımın tam bir zenci vücudu olduğunu söylerdi( yüzerken herhangi bir anda depara çıkabilmemle alakalı bu), onun dışında gözlerimin renginin mutlaka kuzeyden geldiğini söyleyenler oluyor(ilk defa Kazaklardan var mı diye bir soru geliyor ama:P)... öyle bir durum... İsmim ise "Yiğit, dayanıklı kişi" anlamına gelir ve kökeni Erman Kunter'e dayanır... Adam resmen hayatımı kurtarmış o olmasa annem adımı Noyan koyacakmış:P çok tartışması yapılmış bunun ama önceleri, anneannem Murat olsun demiş annem Noyan, en sonunda Kunter'de anlaşmışlar:P
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller