Fool Arcana ile Röportaj
Çağlayan
Üye
[center][img width=600 height=399]http://img40.imageshack.us/img40/9355/dsc0815a.jpg[/img][/center]

Oyungezer diyor ki: Sayın Fool kişisi ile röportajdayız (resmi başladığıma bakmayın, dağılacağız az sonra)
Oyungezer diyor ki: Sayın Fool, isim nick isim.
Mert Günhan diyor ki: Mert "Fool Arcana" Günhan
Oyungezer diyor ki: AHahhyasfcgahdsfv Mert "Fool Arcana" Mert yazmalıydın, düzgün yanıt versene be, sorularımı okumuyo ki, ohooo
Oyungezer diyor ki: isim nick isim nihah
Mert Günhan diyor ki: Of, şimdi farkettim
Oyungezer diyor ki: önce kurbanımızı sersemletiyoruz
Mert Günhan diyor ki: Takes +5 Stun damage
Oyungezer diyor ki: Sonra sorulara geçiyoruz yavaştan. Sayın Mert, neden Fool Arcana? İnsanların size kısa isim olarak Fool demesi niye hoşunuza gitsin ki?
Mert Günhan diyor ki: Bu çok eski bir hikayedir
Mert Günhan diyor ki: "Fool Arcana" ismini İstanbul gecelerini korumaya and içtiğimde aldım
Mert Günhan diyor ki: Tarot'a çok ilgim var benim
Mert Günhan diyor ki: Şaka bir yana
Hikaye şu: Tarot kartlarında 21 Major Arcana vardır, bunlar Fool,Magician,High Priestess,The Empress,The Emperor,Hierophant,Lovers,Chariot,Justice,Hermit,Wheel of Fortune,Strenght,The Hanged Man,Death,Temperance,The Devil,The Tower,The Star,The Moon,The Sun,Judgement,The World diye gidiyor, hepsinin farklı anlamları olsa bile aslında "Fool" isminde, tecrübesiz,inanılmaz şanslı bir gezginin hikayesini anlatırlar
Mert Günhan diyor ki: The Fool ana karakteridir bu hikayenin, Fool "0" numaralı karttır, yani başlangıç ve sondur aslında, sonsuzluktur. Bir maceraya başlar, sorgulayan ruhun kendisidir, her kartta kalacak başka yer, yaşanacak başka maceralar bulur, yolculuğu zorlu ve kimi zaman tehlikelidir, yollarda karşılaştığı insanlar ondan bir takım görevler isterler ve o bu görevleri yerine getirir. Ancak yüreğine ve ruhuna güvenebilirse bu yolculuktan sağ çıkacaktır. Fazla tecrübesi olmayan ve genelde şansın yardım ettiği Fool dikkatsiz bir karakterdir fakat buna rağmen yolculuğunu düzgün bir şekilde bitirebilir, inişleri çıkışları olsa bile. Fool farklı sembolizmlerde farklı şeyleri anlatabiliyor aslında, sembolizmin ucu yok diyebilirim.
Oyungezer diyor ki: Ben de tarot bakan biriyim ve Fool çıktığında karşıdaki kişiye yorumum şu olur: "Dikkatsiz adımlar atacağın bir döneme giriyorsun, sonun iyi de olabilir, kötü de." Peki Fool Arcana'yı hayatına ve kendine yakıştırdığına göre, "Vallahi balına kurtuldum bu olaydan" dediğin bişi geldi mi hiç başına? Dikkatsizliğine rağmen şansının yaver gittiği bir anın var mı?
Mert Günhan diyor ki: Yani, herkes kendi hayatı için "anlatsam roman olur" der ya, benimkide öyle birşey işte, çok fazla ve ağır şeyler yaşadım, forumdan bana yakın insanlar zaten bilirler bunu, doktorların kurtulma ihtimali yok dediği bir durumdan kurtulmadığım mı kaldı, kötü arkadaş çevreleri yüzünden lise sonrası çok yanlış şeyler yapmadığım mı kaldı, pek çok kendime verdiğim hasara rağmen hayallerimi gerçekleştirebilecek gücü kendimde bulduğum için "Fool Arcana" mahlasını kendime seçtim. Okülte çok ilgim vardı birde, çok okumuşluğum vardır o konuda.
Oyungezer diyor ki: Valla benim hayatımdan roman falan olmaz, hayatımın filmi çekilse ortasında uyuyakalırım ben. Ökült nedir bi de, onu da soralım? Bi de ben biliyorum ama bilmeyen arkadaşlarımız için gelsin bu soru, sanat ile ilgili olmanın sebebi, okuduğun bölümden ötürü müdür?
Mert Günhan diyor ki: Okült genel olarak bilimsel yöntem dışındaki yollar ile inisiye bilginin araştırılması demek oluyor. Eski ahitlerde anlatılan, semavi dinlerde üstü kapalı olarak sunulan pek çok durumun geniş bağlamlarda araştırılması, çoğu güzel yazılmış hikayeler aslında, mitoloji gibi, gerçeğin nerede başlayıp yalanın nerede bittiği bilinmiyor hiç. Sanat ile ilgili olmamın sebebi okuduğum bölüm yüzünden, Heykel bölümünde okuyorum Güzel Sanatlarda, Resim istiyordum gerçi ama Mimar Sinan'da 5. yedekten döndüm, zaten GSF'de okuduğun bölüm değil amaçların önemli oluyor bir süreden sonra.
Oyungezer diyor ki: Zor bir soru geliyor. Bu dünya için çok muhteşem araştırmalara imza atmış bir bilim adamı mı daha önemli yoksa olağanüstü bir sanatkar mı?
Mert Günhan diyor ki: Bilim ve Sanat farklı amaçlar gütmüyorlar aslında. Özellikle günümüzün güncel sanatçılarının yapmaya çalıştığı şey insanlarda farkındalığı arttırmak. Yani artık sanat "Güzel olan, göze estetik gelen" değil, toplumun bilincini arttırmak, yanlış olanın önünde durmak, tepkini gösterebilmek durumunda. Örnek vereyim, Anarşistler neden orayı burayı yıkarlar ve Vandalizm'e başvururlar? Çünkü başka türlü mesajlarını anlatabilecek bir dilleri yoktur, Vandalizm onlar için bir çözüm sunar. Sanatçılar bunu kendi oluşturdukları sanatsal diller üzerinden yapıyorlar. Tabii ceplerini dolduran Türk Ressamlarından bahsetmiyorum, onlar galerilerinde asgari ücretle çalıştırdıkları öğrencilerine resimlerini yaptırıp milyarlara satıyorlar. Benim bahsettiğim "Gerçek" sanatçılar. Soruya dönecek olursak, ikiside önemlidir kanımca.
Oyungezer diyor ki: Güzel yanıt. Senin kendini ifade etme şeklin nedir?
Mert Günhan diyor ki: Branşım olarak çamurla ifade etmeyi seviyorum kendimi fakat son dönemde çok uzaklaştım, bu dönem okula gitmemeyi tercih ettim, ikinci dönem tekrar devam edeceğim, duraklama döneminde gibi birşeyim, ilk tercihim her zaman mürekkep olmuştur ama, çinilemeyi, çizmeyi, tarama atmayı seviyorum. Vakit ve en önemlisi param oldukça (sadece tek renk bir yağlıboya tüpünün 8 lira olduğunu düşünürsek) yağlıboya yapıyorum, gerçi çok yolum var onda. Geçen yıl Mozaik ve Duvar resmi dersi almıştım, onada bulaşmak istiyorum ikinci dönem tekrardan. Ama çizim yapıyorum genelde, çizgi roman diyelim.
Çağlayan
Üye
Oyungezer diyor ki: Hayatında iyi ki yapmışım dediğin üç şey. (3 eser olarak soracağım önce, sonra 3 olay olarak soracağım)
Oyungezer diyor ki: O üç eserin resmi varsa sende süfer olur
Mert Günhan diyor ki: http://harmoniagrief.deviantart.com/art/isimsiz-VIII-111897042
http://harmoniagrief.deviantart.com/art/isimsiz-I-76340610
http://harmoniagrief.deviantart.com/art/Fool-Sketch-VIII-86394788
Mert Günhan diyor ki: Bunlar en önemli parçalarım sanırım
Oyungezer diyor ki: Şimdi de sorunun ikinci kısmına yanıt alalım?
Mert Günhan diyor ki: 1 Yılımı her türlü psikoloji, siyasi ve dünya klasiklerini okuyarak geçirmek
Mert Günhan diyor ki: Çok erken yaşta FRP ve RPG'ye başlamam
Mert Günhan diyor ki: PC oyunları sayesinde ingilizceyi ana dilim gibi öğrenmek
Mert Günhan diyor ki: Bunları iyiki yapmışım
Oyungezer diyor ki: (bu arada bu yaptığın eserlerin (ilk soru) bir hikayesi var mı?
Mert Günhan diyor ki: Hepsinin ortak hikayesi tamamen "canım sıkıldı şunu yapayım" diye yapılmış olmaları, yaptıktan sonra karşılarına geçip beni tatmin eden ilk işler olmaları. Sabah uyanıp gene baktığımda hep "şurasını farklı yapsaymışım" demedim bütün işlerimde dediğim gibi. Yaptım ve oldular.
Oyungezer diyor ki: Şeker gibi oldular hı? Şimdi en yakın dostlarının bileceği bir soru: Şeker gibi bir insan olduğun anlar?
Mert Günhan diyor ki: Çok huysuz görünüyorum dimi dışardan ? Ketum diyolar bana XD
Oyungezer diyor ki: Yoo, her insan biraz ketumdur. Ben seni ilk gördüğümde sadece "dürüst" diye tanımlamıştım
Mert Günhan diyor ki: Ondan çok çektim
Oyungezer diyor ki: Ketum ya da huysuz değil, sadece, "olduğu gibi"
Mert Günhan diyor ki: Dürüst diyebilirmiyim bilmiyorum fakat kişiyle ilgili o an duygularım ne ise söylüyorum
Mert Günhan diyor ki: Hani senin Toplumsal Nezaket Sözleşmesi konulu yazında olduğu gibi olamadım hiç
Mert Günhan diyor ki: Mesela genelde bizim tayfayla toplu konuşmamız olur her gece, biri beni sinirlendirirse bağırırım,çağırırım,bozarım,küfür ederim, fakat iki saniye sonra sakinleşir gönlünü alırım, herkes beni böyle bilir böyle tanır, içimde kişilerle ilgili çelişkiler veya gizli nefretler taşımıyorum
Mert Günhan diyor ki: Pat diye söylüyorum, patavatsızda denilebilir sanırım
Mert Günhan diyor ki: Ama arkadaş kaybetmedim hiç bu yüzden, daha çok insanı tanıdım ve kazandım. Kişiye görede davranmıyorum
Mert Günhan diyor ki: 13 Senelik arkadaşımdır R-huN forumdan mesela, Zer0 6 7 senelik arkadaşım
Mert Günhan diyor ki: Çok kavga ettiğim, yanlış olduğunu düşündüğüm şeyler yaptıklarında neler neler demişimdir onlar anlatsın XD
Mert Günhan diyor ki: Dışarıdan huysuz, ketum görünüyorum ama kabul
Oyungezer diyor ki: Belki lafı biraz eğip bükerek karşıya aktarmakta yanlış yoktur?
Mert Günhan diyor ki: Yok, yapamıyorum, çok denedim, neyse söylüyorum çat diye, fakat asla hiçbirşeyi artniyetle yapmadığımı söyleyebilirim.
Mert Günhan diyor ki: Vicdanım rahat ediyor birde
Mert Günhan diyor ki: Tamam bu çelişkili, artniyetli olabiliyormuşum
Mert Günhan diyor ki: Soruya yanıt verirsek, ben sarhoş olunca çevremdekiler çok eğleniyorlarmış, öyle diyorlar
Mert Günhan diyor ki: Herşeye evet diyormuşum
Mert Günhan diyor ki: Hatta 2 sene önce Dual_Saber, R-huN yılbaşında içiyorduk, ben biraz fazla kaçırmışım alkolü, Caddebostan'da sokak lambasına tekme atmışım ve söndürmüşüm
Mert Günhan diyor ki: Onların yalancısıyım
Oyungezer diyor ki: asdfa
Mert Günhan diyor ki: Garip
Mert Günhan diyor ki: Yani Hulk gibi güçlü oluyorum, ama canım kardeşim diye sarılıyormuşum
Oyungezer diyor ki: ahahha görmek isterdim xD Eveeet, yeni soru geliyor;
Oyungezer diyor ki: Watashi no kare wa pilotto?
Mert Günhan diyor ki: Macross Frontier
Oyungezer diyor ki: Best anime ever sorusu geliyo.
Oyungezer diyor ki: Hani bi daha koysalar önüme, baştan sona bi daha izlerim dediğin  bir anime.
Oyungezer diyor ki: ve ne ağladım olm bunu izlerken dediğin bi anime
Oyungezer diyor ki: ve yarıldım, yerlerde süründüm gülmekten dediğin bi anime.
Oyungezer diyor ki: toplam 3 anime adı istiyoruz.
Mert Günhan diyor ki: Serial Experiments Lain
Mert Günhan diyor ki: Neon Genesis Evangelion
Mert Günhan diyor ki: Eureka 7
Oyungezer diyor ki: Her yeni tanıştığın insan sana soru soruyo. 100 kişiye sorduk, 3 popüler yanıt arıyoruz. "Arkadaşım sormayın artık şunları" dediğin 3 soru?
Mert Günhan diyor ki: "Anime tavsiye edermisin"
Mert Günhan diyor ki: "Güzel Sanatlara girmek için ne yapmalıyım"
Mert Günhan diyor ki: Üçüncüyü bilemedim
Oyungezer diyor ki: ahah ilkini sana sormuşum bile
Çağlayan
Üye
Oyungezer diyor ki: Asla vazgeçemediğin 3 şey?
Mert Günhan diyor ki: Sigaram, sakallarım, 60'lardan kalma dedemden yadigar uzun paltolarım"
Oyungezer diyor ki: Issız bir adaya düşsen, en fazla ne kadar uzun süre 4chansiz hayatta kalabilirdin?
Mert Günhan diyor ki: Kuma S.O.S yazarlar ya
Mert Günhan diyor ki: Ben "THE GAME" yazardım
Mert Günhan diyor ki: Uçakla geçen herkes kaybederdi
Mert Günhan diyor ki: Adada oturup kumdan kale yapardım bende
Mert Günhan diyor ki: Worldwide /b/side
Oyungezer diyor ki: Kalamazmışsın xD
Oyungezer diyor ki: Bi de I lost. Meh.
Mert Günhan diyor ki: lol
Oyungezer diyor ki: Müzik sorulmadan olmaz, bana son dinlediğin albümü anlat.
Mert Günhan diyor ki: Muse - The Resistance albümü
Mert Günhan diyor ki: DCD sayesinde tanıştım
Mert Günhan diyor ki: Bu albümle
Mert Günhan diyor ki: Muse dinlemiyordum uzun süredir, albümün anlattıkları çok hoş, özellikle Exogenesis üçlemesinin bilimkurgu senaryolarıyla yarışır bir hikaye anlatması muhteşem, aşk maşk sanıyorsunuz önce, ama bambaşka.
Oyungezer diyor ki: Albümün en iyi şarkısı?
Mert Günhan diyor ki: Üç en iyi şarkısı var, Exogenesis üçlemesi, üç kısma ayrılıyor, dinlenmesi lazım
Oyungezer diyor ki: Yeni soru: Epic moment!
Mert Günhan diyor ki: anlatayım
Mert Günhan diyor ki: ama hangisini
Mert Günhan diyor ki: hmm
Mert Günhan diyor ki: hmm
Mert Günhan diyor ki: Bir keresinde RPG sabahlamalarından birinde, kadro sanırım Monthius,Glowel,Zer0,R-huN,enterproxy,Dual_Saber. R_huN ların evindeyiz. Pizza yiyorduk geyik yapıyorduk, Monti life is life şarkısının melodisini mırıldandı ben bir kekoluk yapınca Mert is Mert diyerek. Bende "Abi öyle bir şarkı var biliyormusun?" demiştim. 2 Yıldır alay konusuyum her platformda bu yüzden.
Oyungezer diyor ki: Ashsadha, ben bile kullanmıştım bu geyiği
Mert Günhan diyor ki: Evet - _-
Oyungezer diyor ki: http://photos-b.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v782/135/53/639705920/n639705920_2238723_9272.jpg
Oyungezer diyor ki: asdf xD
Mert Günhan diyor ki: Of bunu biliyorum
Mert Günhan diyor ki: Çok gülmüştüm
Oyungezer diyor ki: Son birkaç soru:
Oyungezer diyor ki: İlki; foruma nasıl geldin? Forumda yaşadığın ilginç bir olay var mı?
Mert Günhan diyor ki: Level forumlarında hiç bulunmadım, çünkü deli gibi kaynaşmış bir kitle oluyor, aralarına giremiyorsun diye düşünüyordum. OGZ'nin açılacağını duyduğum zaman forum açıldığında direk üyelik aldım zaten, o gün bugündür yazıyorum, en değerli arkadaşlarımı oradan edindim, özellikle ilk katıldığım buluşma benim asla unutmayacağım bir gündür.
Mert Günhan diyor ki: Herkesle orada tanıştım neredeyse.
Mert Günhan diyor ki: Zer0 ile 5 yıldır netten konuşurduk, 1 kere buluştuk, oradan sonra hiç kopmadık mesela.
Oyungezer diyor ki: Benim için de durum aynı ^^
Mert Günhan diyor ki: Herkes için benzer sanırım, OGZ önemli bir yer oldu herkes için
Mert Günhan diyor ki: Dergi forumundan ziyade, arkadaşlarının hep orada olduğu yer gibi, hep orada olacağı
Mert Günhan diyor ki: İlginç bir olay...
Mert Günhan diyor ki: Galiba ilk 12 saat süren radyo yayınımda gecenin dördünde beşinde Bayredin radyoya girip dertleşmesi oldu benimle, adam herşeyini anlatmıştı,çok şaşırmıştım.
Oyungezer diyor ki: (Herkesle dertleşiyo o :/ )
Oyungezer diyor ki: Bi diğer soru,
Oyungezer diyor ki: Bi de seni forumun Frp oyunları bölümünden de tanıyoruz, Vampire oyunu ile epey başımı ağrıtmıştın mesela xD Ayrıca Fullmetal alchemist oynadığınızı biliyorum. Frp hayatına ne kadar etki ediyor?
Mert Günhan diyor ki: Çok fazla, çok erken yaşta başladım ben, gerçekten karakterimi şekillendiren öğelerden birisi, özellikle World of Darkness aşığıyım, haftalarca, aylarca oynayabilirim banamısın demem. FRP muhabbetinede çok fazla insanla tanıştım, çoğu çok iyi dostum oldular. Forumda da geliştirmeye çalıştık bunu, özellikle Night ben ve Hikayeci baya uğraştık. OGZ FRP kanalı vardı mesela, şimdi aktif olmasa bile bir yazı paso orada geçirdik, çok güzeldi açıkçası. Şimdi de Wizards of İstanbul var, 4.organizasyon, çok başarılı gidiyor nazar değmesin. İzmir'e lazım böyle şeyler asıl eheheh.
Oyungezer diyor ki: -_-'
Oyungezer diyor ki: Bi de abidik soru geliyor:
Oyungezer diyor ki: Normalde asla yapmayacağın ama yüksek bir maaşa "belki" dediğin bir meslek?
Oyungezer diyor ki: Asla altını çiziyoruz
Mert Günhan diyor ki: Hmm
Mert Günhan diyor ki: Jigololuk.
Oyungezer diyor ki: asfafa
Oyungezer diyor ki: Son soru:
Oyungezer diyor ki: Benim sormamı istediğin bi soru var mı?
Mert Günhan diyor ki: Hmm
Mert Günhan diyor ki: klişe röportaj sorusu sorsana XD
Oyungezer diyor ki: En sevdiğin 3 film ve sebebi?
Mert Günhan diyor ki: Şu var
Mert Günhan diyor ki: Üç popüler film, üç bağımsız film diyelim mi soruya ?
Oyungezer diyor ki: olur ^^
Mert Günhan diyor ki: Star Wars , Boondock Saints,Star Wars
Mert Günhan diyor ki: ahah
Mert Günhan diyor ki: Star Wars, Boondock Saints, Interview with a Vampire
Mert Günhan diyor ki: diyelim
Mert Günhan diyor ki: Bağımsız olarakta
Mert Günhan diyor ki: Dare mo Shiranai,Million Dollar Hotel, XXY
Mert Günhan diyor ki: XXY özellikle heryerde kullandığım avatarımdaki dişinin adıdır
Mert Günhan diyor ki: Çok büyük fanıyım kendisinin
Oyungezer diyor ki: Ah onu soracaktım cidden
Mert Günhan diyor ki: XXY özellikle heryerde kullandığım avatarımdaki dişinin oynadığı filmdir diye değiştireyim
Oyungezer diyor ki: Avatarın nereden geliyor sorusunu yani.
Mert Günhan diyor ki: İşte o filmden geliyor, şimdiye kadar izlediğim en başarılı bağımsız sinema örneklerinden birisiydi.
Mert Günhan diyor ki: Nefistir, tavsiye ederim.
Oyungezer diyor ki: İzliyim ^^
Oyungezer diyor ki: bi de fotoh
Çağlayan
Üye
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller