GLOBAL GAME JAM 2010
a_smurfa_smurf
Üye
Oyun geliştirme ve animasyon teknolojileri alanındaki girişimci faaliyetlerin teşvik edilmesi ve mevcut fikirlerin ticarileşmesini hedefleyen “ODTÜ Teknokent Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi” (METUTECH-ATOM), geçen senekinden daha geniş katılımla “Global Game Jam 2010” (Yenilikçi Oyun Geliştirme Dünya Maratonu) etkinliğinin Türkiye ayağına yine ev sahipliği yapıyor.

Geçtiğimiz sene 1650 katılımcının yerde aldığı Global Game Jam, 29-13 Ocak tarihlerinde tüm dünya ile aynı anda gerçekleşecek. Geçen sene ilk defa gerçekleşmesine rağmen, farklı disiplinlerden oluşan takımların ortaya çıkardığı 13 oyun, METUTECH-ATOM'un dünyada 48 saat içinde en fazla oyun geliştirilen 3. merkez olmasını sağlamıştı.

ODTÜ'nün ev sahipliğinde ve Turkcell'in desteğiyle gerçekleşecek GGJ 2010'a başvurmak için 17 Ocak'a kadar http://www.globalgamejam.org/ sitesine kayıt olmak, kayıt olduktan sonra Profile bölümünden şehir olarak METUTECH-ATOM'u seçin ve [email=info@ggjturkey.org]info@ggjturkey.org[/email] adresine detayları (CV, portfolyo, niyet mektubu, önceki projeler...) göndermek gerekiyor.

O zaman ne duruyorsunuz? Hemen bu etkinliğe katılmak için kaydolun ve geçen senekinden daha da müthiş işlerin birer parçası olsun!
michbro
Üye
Geçen sene olduğu gibi biz de kalabalık bir kadroyla orada olacağız. Oyun yapmayacak olsanız bile böyle bir ortamı başka yerde bulmanız zor. Mutlaka gelin, oyun yapmak neymiş görün :))
gameovergameover
Üye
Gelmeyi çok isterdim, ancak o günlerde Kuşadası'nda olacağım... Bir dahaki sefere artık...
Blight
Üye
29 Ocak-3 Şubat oluyor tarih sanırım. OGAZE Ankara gelir heralde, ne yazık ki yurtdışındayım o tarihlerde.
DevileanDevilean
Üye
Kayıt oldum. Profil'ime de detayları girdim. O kadar "proffession" arasından sadece Audio'yu seçebildim o ayrı. Klavyem ile soundtrack (bir miktar sound effects, theme music, ambient music, music de muusic) yapabilitem var. :) Daha önce hiç böyle bir projede görev almamıştım ama bir yerden başlamak gerekiyor. Kendime güvenmekle beraber yeteneklerimin ses ile sınırlı olmasından dolayı açıkta kalma ihtimalimi yüksek görüyorum. Yine de desteğe ve eğlenceye hazırım. Umarım çorbada bizim de tuzumuz olur. :)

Edit: info@ggjturkey.org adresine hiçbir şey göndermedim. Aslında attığım ilk adımdan sonra next step nedir bir fikrim yok. Sorular:
1- Bir takıma dahil olmak için katılım günü mü beklenmeli yoksa GGJ aracılığı ya da başka yöntemlerle bir takıma önceden dahil olup o gün orada "Hazır ol" komutuna mı geçilecek?
2- GGJ'ye katılım şansını artırmak için mi yoksa illa katılmak için mi info@ggjturkey.org adresine bir şeyler gönderilecek?
3- Gönderilecekse ne gönderilecek? (Bencil) bir örnek olarak ben daha önce hiçbir projede yer almadım, vs vs. :)
4- Hiç olmadı piskolojik ve poğaçalojik destek için bulunurum son tercih olarak. Fakat yapıcı olmak isterim. (Wait a sec...That's not even a question) :)
gameovergameover
Üye
Emin olmamakla birlikte ben de gelebilirim belki =) Ben de Devilean gibi sadece kayıt oldum. Bundan sonra ne yapmamız gerektiği konusunda bilgilendirirseniz mutlu olurum(z) =)
Minator
Üye
29 doğum günüm evdekilerle aram kötü olmazsa kesin gelirim.
shakeit
Üye
parasızlığın gözü kör olsun sob sob
Melwasul
Üye
İstanbul'dan toplu olarak gidecek bir grup var mı forumdan? Ayrıca kayıt olmadan sadece izleyici olarak gidilebiliyor mu? Gitmeyi düşünüyorum aslında...
michbro
Üye
Şu an ODTÜ Enformatik Enstitüsü'ndeyiz. GGJ 2010 hazırlıkları tam gaz devam ediyor. Bir yandan PC'ler kurulurken, bir yandan fuaye alanını düzenliyoruz. Yarın sabah 10'da açılış var. Ardından maraton başlayacak.
oropheroropher
Üye
ben de orada olacağım sırf bunun için bile gelmeniz lazım..
discussioncontroller