Japonya
oTaKuRoN
Üye
Bir gün yaşamak istediğim tek ülke Japonya. Her şeyine hastayım; kültürü, kızları, filmleri, oyunları, animeleri, figürleri, mekanları... Türkiye'den vize de istemiyor. Ayrıca ABD'nin çoğu ünlü şeyi bu ülkenin yapımlarının çakması olduğundan daha bi saygılı olmak gerekir... (Matrix, Transformers, The Ring vb.)

Bu arada 2010 Türkiye'de Japonya yılı. :)
Laçin
Üye
Pardon, vize istemiyorlar mı dediniz? Ciddi değilsiniz değil mi, hakikatten istemiyorlar mı :weirdface:

Daha da önemlisi biz Türkler açısından oraya yerleşme olayı nasıl acaba? Çünkü ciddi ciddi oraya gitmeyi, orada bir vintage guitar center açmayı düşünüyorum. Korktuğum için hiç araştırmadım, bilen arkadaşlar bilgi verebilirler mi? :)
Blight
Üye
Türk bir insan evladının Japonya'da işi olmaz diye düşündükleri için vize yok. Yazın gitmeyi planlıyorum. Osaka'yı kafaya koydum bakalım.
Minator
Üye
Hayır vize istemiyorlar. Anakara'da Panora'nın karşısında Türk-Japon Kültür Vakfı var. Bir kere gitmiştim tekrar-tekrar ve tekrar gitmeyi istiyorurum. Gerçekten saygılı insanlar. Biz kütüphaneye girerken japon bir bayan çıkıyordu. Arkadaşım bayanı Koniçiva dedi. Bayanda başını ve bilini hafifçe öne eğip referans yaparak koniçiva diye karşılık verdi. Kütüphaneye girince her bir sürü manga olduğunu görmek benim psikolojime fazla geldi. Oranın ktüphane olduğunu unutum "MANGA VAR HER TARAFTA MANGA VAR HER YERDE MANG VAR" diye bağırınca arkadaşlarım n'apıyon lan manyak bakışlarıyla susturdular beni.
crazycabbar
Üye
vize istemiyorlar ama" Ehe ehe vize yok ki oley !" demeden önce bir daha düşünün lakin Japonya girmesi o kadar da kolay bir memleket değil.Onun haricinde araştırma yapmak için gönül rahatlığıyla TJV'ye gidebilirsiniz hatta Japonca kurslarını da öneririm .Derslerde dil öğrenmekle kalmıyorsunuz, Japon hocalar sayesinde Japon kültürü hakkında oldukça fazla şey öğreniyorsunuz.
Phoenixlin
Üye
Laçin dedi:

Pardon, vize istemiyorlar mı dediniz? Ciddi değilsiniz değil mi, hakikatten istemiyorlar mı :weirdface:

Daha da önemlisi biz Türkler açısından oraya yerleşme olayı nasıl acaba? Çünkü ciddi ciddi oraya gitmeyi, orada bir vintage guitar center açmayı düşünüyorum. Korktuğum için hiç araştırmadım, bilen arkadaşlar bilgi verebilirler mi? :)

Gezmek tozmak için gidersen sorun değil; ama oraya yerleşmek ve hatta iş sahibi olmak için gidersen "gaijin" damgası yersin. Çoğu japon'da gaijinlerden pek haz etmez.

Dipnot: Bildiğin "gavur"un japoncası gaijin; ama çekik gözlüler bunu küfür olarak da kullanıyor.
Laçin
Üye
Ben bunun japonyanın her yerinde olduğundan pekte emin değilim ya. Yani gaijin meselesinin. Belki hani amerikalılara yaparlar ederler de, biz türklere karşı adamların gerçekten de bir duygusal bağlarının olduğunu düşünüyorum. Ha bir de, japonyada çok sayıda müslüman olduğunu öğrendim. Sanırım o yakınlarda bir yerde yerleşme şansım olursa gerçekten de bu problem minimuma iner gibime geliyor. Tabi yanlış anlaşılmasın, din, dil ırkçılığı falan yaptığım yok. =)

Japonya'ya küçüklüğümden beri gitmek istiyorum, ehehe gerekirse orada gidip j-pop gitaristliği falan da yaparız :P
Minator
Üye
Laçin bu bilginin kaynağı sağlam mı? Ben bu Japonların çok zor dil değiştirdiğini duymuştum. Geleneklerine filan bayağı bağlılar adamlar. Birde bu animelerdeki bazı karakterlerden dolayı bana Japonya'da çok fazla emo var gibi geliyor. Ama genede kendime en yakın hissettiğim millet Japon Milleti bende gidip görmek istiyorum Japonya'yı.
crazycabbar
Üye
Laçin dedi:

Ben bunun japonyanın her yerinde olduğundan pekte emin değilim ya. Yani gaijin meselesinin. Belki hani amerikalılara yaparlar ederler de, biz türklere karşı adamların gerçekten de bir duygusal bağlarının olduğunu düşünüyorum. Ha bir de, japonyada çok sayıda müslüman olduğunu öğrendim. Sanırım o yakınlarda bir yerde yerleşme şansım olursa gerçekten de bu problem minimuma iner gibime geliyor. Tabi yanlış anlaşılmasın, din, dil ırkçılığı falan yaptığım yok. =)

Japonya'ya küçüklüğümden beri gitmek istiyorum, ehehe gerekirse orada gidip j-pop gitaristliği falan da yaparız :P

Genel kanının aksine Amerikalılara hayrandır Japonlar.Din konusunda oldukça rahat insanlar.Gaijin meselesine gelince ne yazık ki gerçekten var.Ayrıca dışarıdan cennet gibi bir memleket olan Japonya'da kadınlar hala ikinci sınıf insan olarak görülüyor.Bu arada söylemeden edemeyeceğim, Barış Manço'yu falan da bilmiyorlar ,kuyruklu yalanın alası o Barış Manço olayı =)
Cosmolog
Üye
Ben japonların hardcore müziğini de çok severim. Gerçekten orjinal bi memleket. Ayrıca samuray filmleri > Westernler. Evlenmem ama evlenirsem evlenceğim kişi japon ya da koreli olmalı =)

Edit: Yanlış kullanılan harf. Bi de heycanla aklımdaki herşeyi yazdım komik olmuş =)
Minator
Üye

Genel kanının aksine Amerikalılara hayrandır Japonlar.

Niye abi kendilerini jenaratörsüz gece lambasına çevirdikleri için mi?  ???
discussioncontroller