Japonya
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye
O şeyi sanat olarak kabul edemem ben.Sırf sebepsiz yere insanlığın tüm kurallarının içine etmek ha? Oh be ne güzel.Ne yaparsak yapalım sanat o zaman

Değeri sıfır gözümde o müsveddelerin.Yapılmasına ve yayınlanmasına izin verilmemeli, bunları çizenler sonsuza dek bir mekana kapatılmalı, anahtarı denize atılmalı sonra da yere düşene kadar horon tepilmeli.Aynen böyle düşünüyorum
fizban
Üye
"sinirmanga"
Ozup
Üye
Arkadaslar hayalini kurdugunu bu ulkeye gidince oyle hayal kirikligina ugrayacaksiniz ki sormayin. Gideceginiz en son yerlerden olsun. Televizyon veya dergilere benzemez, kizlari da benzemez. Hatta daha cirkin gorunen Cinli bayanlar bile Japonlara takla attirir, fark atar.

Cok sey var soylenicek de kalsin, bu sene Aralik itibari ile 1 haftaligina gidiyorum baskente. Ondan sonra daha iyi konusabilirim. Ama cidden kotudur, degmez. Kaybolmus bir genclik var, o harika kultur rezalet olmus, inanilmaz bati ozentiligi mevcut.
nuclearbat
Üye
Yapmayın bunu ya... nedense birileri gidip döndüğünde bok atıyor, birileri gidip döndüğünde öve öve bitiremiyor (çok tanıdığım var böyle arkadaşlar..) .... acaba bu 2 grup arasındaki fark ne? araştırmak gerekiyor. harbi...
Ozup
Üye
Bildigimi soyluyorum, oraya buraya bok atarak kimsenin eline bir sey gecmez. Irkcilikla ilgisi yok belirteyim ancak tamamen kaybolmus bir genclik, kultur ve rezalet bati ozentiligi var. Kac japon arkadasimin goz kapak icin estetik cerrahlarin pesinde kostugunu bilmiyorsun.

Asyali sever bir insansaniz, Cin-Tayvan falan cok daha iyi gelir.

Edit: Onceki sayfalara goz attim bir manga muhabbeti donmus. Kafka'nin kurgusundan, Tolkien'in hayal gucunden, Da vinci'nin cizimlerinden daha guzel bir yapim var. O bir manga.

Ismi Berserk. Okumayani dovuyorlar.
nuclearbat
Üye
Ne güzel dedin. İşte bunu söylüyorum. Evet özenti bir gençliği olabilir, ama kesim kesim değişiyor abi. Türkiye'yi örnek vericem en basidinden. Bizim gibi burda oyun muhabbeti yapan var, düzgün insan var. Sokakta "Apaçi" dediğimiz yaratıklar var. Türkiye'yi "Apaçi" diye adlandıramassın bu yüzden değil mi? Kültürlerine aşırı derece bağlı olan insanlar da var, otaku kesim de var, özenti gençlik de var, dindar kesim de var, elit kesim de var.... genelleme yapmamamız gerekiyor. Oraya gittiğimde fikrimin değişeceğini düşünmüyorum. Büyük de konuşuyorum. Çünkü beğenen onc akişi var beğenmeyenlerin yanında, eğenmeyenlerse sürekli bi genelleme peşindeler. Ön yargı'nın bi' üst modeli işte. Ön yargıdan ziyade tek bir şey görüp ona göre genelleme yapmak. Ben oraya gittiğimde nereyi görüceğimi iyi biliyorum zaten. Sorun yok. Demek istediğim de bu :)
XFire1994
Üye
Çin'e neden gidiyosunuz kadın Japonya'dakilerin yarasını saracasfasasgasf :D
crazycabbar
Üye
çinli öğrenci demiş orda,çinli öğrenci olmayanların yaralarını saran arkadaşla tanıştırayım sizi.
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye
Japonyada okuyan Çinli öğrencilere özel bir hak olduğunu anla*
Çine boşu boşuna git*
Hayatının aşkıyla tanış*
Araba kazası geçir*
Hastanelik ol*
Hastane yemeklerinden zehirlen*
Öl*
HeRoEsHeRoEs
Üye
sonra ugraş öbür dünya.. bu işler zoor.