Japonya
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye
Adanalıyım abi, hissedilen sıcaklığın 70 dereceye vurduğunu söylüyordu gazeteler abartmıyorlarsa

Fire resist var kısaca :P
EssekHerif
Üye
Antalyalıyım. Buralar daha sıcak.
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye

Antalyalıyım. Buralar daha sıcak.

Değil, anca eşit :D Deniz yok burda tamam, ama göl deli gibi nem yapıyor
NekoInglor
Üye
Istanbulluyum ama benimde bilimum yerlerimden ter aktı bu yaz. Valla arkadaş dönercide çalışcaktı en son gidip eğer dikiş tutturduysa orda bende giderim :D
Illdan
Üye
Vay be, kendi ergenliğimi hatırladım bu mesajları okuyunca. Sonra başta "Japonca öğrenmek" dahil hepsi yalan oldu tabii... :kaçır:
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye
Yalan olacağı yok benim japonyayla ilgili hayallerimin.Ama ne kadarı gerçekleştiririm bilemem :D En azından Japonca öğrenmek ve orada bir yıl tutunabilir miyim bir bakınmak gerçekleşecek şeyler :D
Illdan
Üye
"Teoride teori ile pratik arasında bir fark yoktur ama pratikte işler çok farklıdır."
NekoInglor
Üye
katılmaktayım o konuda zira 1 haftalık tatil bile aşırı derecede pahalı olmakla birlikte öğrenci değişim veya benzeri bişeyle gitmiyorsan ancak iyi para veren bi işte çalışıyo olman lazım gidebilmek için
hi_jackerhi_jacker
Üye

1 yılda (hadi hiraganayı, katakanayı geçtim, onlar basit) 2500 küsür kanjiyi nasıl öğrenebilir?

2.Dünya Savaşında yapılan anlaşmaya göre 1945'ten fazla kanjisinin olması yasak Japonya'nın. Gayriresmi şekilde sokakta filan varsa bilemiyorum.

Göz kapaklarına çizgi attırmak Kore'de de çok yaygın bir olay. Gerçekten büyük bir batı özentiliği Güney Kore'de de var. Gidin şarkılarını dinleyin mesela en basitinden(hem Kore, hem Japonya), nerdeyse hepsi çakma İngilizce kelimelerle kaplanmış durumda. Türkiye'ye oranla çok daha fazla bu. Bir çoğu kompleksli, batılılar karşısında bir eziklikleri var. Batılı yapıyorsa iyidir, cooldur... Bana sen keşke Amerikan olsaydın diyen bir Koreli kız bile vardı, yani öyle diyeyim.
NekoInglor
Üye
adamların zaten engrishcesi bitiriyo beni. çok garip hani ingilizce bile deil. o yüzden yeni gençlik gruplarını sevmiyorum hepsi batı özentisi tipler (kızlar yanık tenli sarışın felan) erkekler abidik gubidik boyalı saçlı. Visual Kei geyiği felan. Tokio Hotel'in solisti aynı zaten bunlarla yani ne bileyim adamlar kendi kültürünü kaybetti. hoş bizde de var o ama bu aşmış düzeyde
discussioncontroller