Lonca Savaşları
Misafir
Evet arkadaşlar, Oyungezer forumlarında Guild Wars ile ilgili ilk konu başlığını da ben açmış bulunuyorum sanırsam. Bu sebeple, oyunla ilgili kısa bir kaç bilgi verme ihtiyacı duydum.

Geliştiricilerinin büyük bir kısmı, Diablo, Diablo 2, Warcraft 3 ve Starcraft gibi oyunları da geliştiren eski Blizzard çalışanlarından oluşmakta.

Bildiğiniz üzere, Guild Wars: Prophecies, 28 Nisan 2005 tarihinde piyasaya çıktı. Prophecies paketi Tyria topraklarında geçiyordu.

Tam bir yıl sonra, 28 Nisan 2007'da Guild Wars: Factions piyasaya çıktı. Factions paketi de Cantha topraklarında geçiyordu ve coğrafyası uzak doğuyu anımsatıyordu.

21 Ekim 2006 tarihinde piyasaya çıkan Guild Wars: Nightfall ile de Elona'da geçiyordu. Elona'nın coğrafyası da Mısır'ı anımsatıyordu.

31 Ağustos 2007 tarihinde ise Tyria'ya kısmen dönüş yapıldı ve bizi Tyria'nın kuzeylerine doğru bir yolculuğa çıkardı.

Guild Wars'u oynayabilmek için, paket satın alınırken bir ücret ödenirken, diğer bir çok MMORPG gibi aylık ücret ödenmemekte. Prophecies, Factions ve Nightfall paketlerinden her biri, diğer ikisine ihtiyaç duymadan oynanabiliyorken, Eye of the North bu üç paketten birine kesinlikle ihtiyaç duyuyordu. Eye of the North, aynı zamanda çıkacak ikinci oyun (Guild Wars 2) için bir ön hazırlık oldu.

Prophecies, Factions ve Nightfall paketlerinden sadece birine sahip olsanız dahi, diğer oyuncularla aynı loncada bulunma, Guild Hall'a gidebilme ve tüm PvP / GvG etkinliklerine katılma hakkına sahip olursunuz.

Oyunda, karakter yaratırken sadece insan ırkından bir karakter yaratabiliyoruz. Elementalist, Mesmer, Monk, Necromancer, Ranger ve Warrior meslekleri her üç pakette de ortak meslekler iken, Factions paketine sahipseniz bu listeye Assasin ve Ritualist, Nightfall paketine sahipseniz de Dervish ve Paragon ekleniyor.

Oyunun temeli, takım çalışmasına dayalı olduğundan, henüz bir topluluğa katılamamış kullanıcıların, bulundukları şehirlere göre Level'ları değişen NPC'ler (Henchmen'lar) veya Nightfall paketi ile gelen ve Diablo 2'de olduğu gibi sizinle beraber Level atlayabilen Hero'lar ile de oynayabilmeniz mümkün.

Oyun, temiz Microsoft Windows XP kullanılan, 512mb bellek, 1.8Ghz işlemci ve GeForce FX5200 temelli bir sistemde bile oldukça rahat çalışabilmekte.

Oyun hesabı, aynı zamanda internetten sadece seri numarası satın alınarak da yaratılabiliyor ve oyunun internet sitesinden de oyun indirilebiliyor. Öncelikle 1MB'dan daha düşük boyutlu bir istemci dosyası indiriliyor, kurulumun ardından oyuna bağlanabilmeniz için gerekli en temel dosyalar indiriliyor.

Resmî Internet Sitesi: http://eu.guildwars.com/
Dark Templar
Üye
GW nightfall sahibiyim ana görevi bitirdim,oyunu bıraktım sayılır.benim gibi PvE+arkadaş ortamı,muhabbet arayan biri için o kadar da iyi sayılmaz.zaten loncam iyiydi ama artık kimse girmez oldu.ben galiba City of Heroes'un o 14günlük deneme sürümünde kazandığım arkadaşları ortamı arıyorum her yerde.o kadar güzeldi ki.malesef aylık ücret şuan beni zorluyor.yakında Age of Conan'a geçmeyi düşünüyorum bakalım o nasıl olacak.ha PvP dersen alası var oyunda.iyi de oluyor baya takılmak
emre
Üye
bende de prophecies var bitirdim suyunu çıkardım :D
factions veya nightfall paketine geçmeyi düşünüyorum
oynamaya değer bence
ama oyun pve si kafa arkadaşlarınız olduğunda inanılmaz bir eğlence oluyor.Şöyle 6-7 arkadaşınız olcak oyunun altını üstüne getirceksiniz :P ama tüm arklarım wowda olduu için imkanı yok :D
Misafir
tamamiyle sana katılıyorum emre.
piri_funny
Üye
bende prophecies var ve çok baba bi oyun ve diğer ek paketleri de istiyorum ama bişey var ben bu oyunu tam olarak oynayamıyom çünkü zamanım yok ne önerirsin egetun?
(o kadar az zamanım war ki en son lvl kaçtı 20 idi dimi?)(anla halimi:)
Misafir
Son level 20, doğru.

Bir çok MMORPG oyuncusu şimdi burun kıvıracaktır, nedir bu 20, çok düşük diye.

Önemli olan, PvP'lerde sadece yüksek level olabilmek değil, sürüyle skill içerisinden sekiz tanesini seçip PvP'den bu sekiz skill'le sağ çıkabilmek. Bence, diğer oyunlara göre daha iyi olan yanı bu, diğer takım arkadaşlarının desteği gerekiyor, onların da sana...

Oyunu her an oynayamaman önemli değil, aylık bir ücret de ödemiyorsun çünkü. Zaman buldukça oynarsın, ama arada bir özel etkin  haftalarına katılsan da fena olmaz.
piri_funny
Üye
saol aga
ENCORPENCORP
Üye
Bende tüm (4 adet) paketler de var...
Asıl GW2 yi sabırsızlıkla bekliyorum
Eye of the north öyle pek de bir yenilik getirmedi oyuna

Bence bu skill olayı biraz daha geliştirilmeli... PVP de bir heal signet mesela 8 skill den biri sayılmamalı otomatik olarak bulunmalı
Dengeler baya bir değişir o zaman...

Ve armor ve weapon çeşitliliği az bence..
Yeni gelen bu dungeon olayı da öyle süper özel birşey olmamış
Neyse inşallah GW2 de köklü değişiklikler olur
Olacağını umut ediyorum ki adını zaten GW2 koymazlardı :)

darahjia
Üye
Ben 2 yıllık guild wars uyesi olarak okul aralarında oynayamasamda sunu soylemeliyim gercekten cok cesitli skiller var ve her buildin bir karsiti var en iyi build diye birsey yok ben daha cok santranc oyanaya benzetiyorum guild wars'u. Elite armor almak oyunda artik ayricalik olmaktan cikti ama hala prop. un elite armorlarini cok begeniyorum yeniler okadarda basarili degil bence ama 4 paket birlesince esas zevk basliyor. Eye of the north da biraz dungeon yaptiktan sonra uw yapip ustune tatli olarak birazda title ve hardm mode kasmak kadar guzel birsey yok bence herkese tavisye ederim!!(not=oyunun en kotu duzeni bence kapitalist duzen olmasi parasi olanin hem skilli hemde guzel itemi oluyor..)
piri_funny
Üye
arkadaşlar orjin gw eşyaları satan bi yerler varmı istanbulda (mesela tşört fln)
Julius
Üye
Oyunda parası olan hem skilli hemde itemi aliyor ama yeteneği satın alamıyor, takım oyununu satın alamıyor. Bu oyunda guild wars a katılmak istiyorsanız takımınızın takım oyununu bilen ne yaptıgını bilen elemanlar olması gerekir. Yoksa güzel swordun olmuş fow armorin olmuş kasanda 1000k olmuş hiç bişi değiştirmez :) Orjinal GW eşyalarını plaync store satıyor şuan için ama türkiyeye yollamıyorlar şuan için. Bende bekliyorum türkiyeyi koymalarını email de attım ilgilenicegiz dediler. Anet ilgilenicez dediyse ilgilenir ^-^
discussioncontroller