Oropher ile Röportaj
Çağlayan
Üye
[center][img width=780 height=585]http://img168.imageshack.us/img168/5267/adszzl.jpg[/img][/center]

Oyungezer diyor ki: ahah peki, acımasız bi soru yağmuru olacak
Oyungezer diyor ki: başlıyoruz hazırsan
oropher dedi ki: "hazırız"..neyine hazırsın
Oyungezer diyor ki: ben yıllarımı verdim neyine hazırsın asjdhgadfadf
oropher dedi ki: hahahsahd
Oyungezer diyor ki: öncelikle isim nick soyisim
oropher dedi ki: Turgut "oropher" Uç
Oyungezer diyor ki: sonralıkla, neden oropher?
oropher dedi ki: hehe, keşke bu soru gelmese diye düşünüyordum aslında evet "bu soru sorma" diyebiliyor muyuz hala :P
Oyungezer diyor ki: ahahha
Oyungezer diyor ki: olmaş, sordum bilem
oropher dedi ki: şaka bir yana yıllar yıllar evvel forum kültürünü daha yeni yeni öğrendiğim sıralar o zamanlar çok meşhur olan "göbek adının arapça yazılışı", "ünvanın tersten hızlıca söylenişi" gibi sitelerin birinde "adınızın elfçe karşılığı" diye birşey vardı, turgut yazdım karşıma oropher çıktı
oropher dedi ki: enee ne güzelmiş dedim aldım.. öyle benle geldi o günden beri
oropher dedi ki: level forumlarında turg_69 idim ondan daha iyi olduğu kesin
Oyungezer diyor ki: eaa, efet daha iyiymiş :F
Oyungezer diyor ki: peki sevgili Orophercim, an itibariyle Kurtadam oynatmaktasın, kimler kurt?
oropher dedi ki: maalesef daha kimse kurt değil üşengeçlikten rolleri henüz belirleyemedim : )
oropher dedi ki: ancak belirleseydim emin ol sana söylerdim hiç affetmezdim kazıklarımızı alır giderdik
oropher dedi ki: üşengeçliğin yanında bir de site için bitirmeye çalıştığım bir dosya konusu var onla uğraşıyorum bu akşam bitireceğim hayırlısıyla (bitsin artık!)
Çağlayan
Üye
Oyungezer diyor ki: Bitsin demişken, 100 kişiye sorduk. "azalarak bitsin" dediğin bir şey?
oropher dedi ki: konserlerde kafasına şeytan boynuzu takarak omuzlara çıkan ergen kızlar
Oyungezer diyor ki: ahahah güzel yanıt. Bakıyoruz, 57 kişi demiş aynı cevabı. Bu arada forum muhabbetinden çok uzaklaşmayalım, kahkahalar attığın bir forum olayı soruyoruz.
oropher dedi ki: çok olay oldu ama en güncel olanlardan birini söyleyeyim
oropher dedi ki: bildiğimiz üzere bayred ile beraber forumun en büyük trollerinden biri biwaly'dir ve sanırım o trollün doğmasına ben neden oldum
oropher dedi ki: bir konu altında "senin nickinin açılımı nedir?" diye bir soru gelmişti ona ve ben de araya girip "bana iki winston al lan yavşak" şeklinde espri yapmıştım.. aslında ona yavşak falan dememiştim gayet espri olsun diye nick açılımı yapmıştım ve konu altında pek çok kişi buna güldü
oropher dedi ki: ama o öyle sinirlendi ki buna yaktı gemileri ve önüne gelene sallamaya başladı.. konu içinde yazdığı her mesaj ayrı bir kahkaha unsuruydu (epicgezer'de bulabilirsiniz yazılanları)..
oropher dedi ki: ve sonunda da banlandı.. gerisini biliyorsunuz..
Oyungezer diyor ki: ahah. Her trollün bir geçmiş acısı vardır di mi : P troll deyince aklına gelen 5 şey?
oropher dedi ki: 5? off çokmuş
oropher dedi ki: bu aralar forumda çok meşhur olan "troll face" geliyor aklıma ilk olarak..niyeyse..
ikincisi bayred elbette ki (mert değil bayred)..
oropher dedi ki: üçüncüsü torocan ve tayfasının meşhur troll günü geliyor (sende biliyorsun yukarıda yapışık şekilde duruyorlar)..
dördüncüsü boxxy geliyor.. maalesef yani şu an sen sordun aklıma o geldi demek ki o geliyormuş lanet gelsin o kıza..
beşinci birşey gelmedi gelmesin de zaten troll deyince 5 şey gelir mi akla canım
Oyungezer diyor ki: boxxy iyidir ya, love and trolls şarkısı süferdir xD Şarkı demişken, hadi bize müzik tarzından bahset.
oropher dedi ki: öyle bazı arkadaşların sahip olduğu gibi derin bir müzik kültürüne sahip değilim..
devamlı takip ettiğim bir grup veya çıksa da alsam dediğim bir albüm olmaz genelde..
çok klişedir ama gerçekten "kulağıma güzel gelen" ne varsa dinlerim..
an itibariyle Gipsy Kings - A Mi Manera dinliyorum mesela..
10 dakika önce sormuş olsaydın Dream Theater - Home derdim..
biraz geç sorsaydın da muhtemelen Sertar Ortaç - Buralara yaz günü karsdlgsdg..
oropher dedi ki: ama şunu diyebilirim ki migrenim olduğu için gürültülü şeyler dinleyemiyorum başım fena ağrıyor.. sakin şeyler tercih ediyorum
Oyungezer diyor ki: Gürültülü bişi dinlemem diyorsun ama futbolsever birisin nasıl olacak o? (konusu spora kaydırma çalışmaları)
oropher dedi ki: Spor benim için cidden hayatımın önde gelen değişmezlerinden biri
oropher dedi ki: Türklerin genel yapısı gibi bir "futbol" sever değil aksine tam bir spor severim..
oropher dedi ki: zamanında profesyonel olarak basketbol ve futbol oynamıştım.. amatör olarak da tenis ve yüzme yaptım..
oropher dedi ki: öss derdi gelince hepsini bırakmak zorunda kaldım ve halı saha topçusu oldum..
oropher dedi ki: bütün sporları takip etmeye çalışıyorum neredeyse (evet o ismini bilmediğim, hanımların buzun üstünde kayarak top gibi birşeyi yuvarladıkları ve önünü süpürdükleri spora bile denk gelirsem izliyorum)
oropher dedi ki: çok koyu bir fenerbahçeliyim ama sporu zevk almak için izlediğimden at gözlüğüne sahip taraftarlardan değilim
oropher dedi ki: soruna gelirsek stada gittiğimde ve sarı lacivertin arasına girdiğimde hayattan kopuyorum o nedenle gürültü falan pek işlemiyor : )
Oyungezer diyor ki: (Oropher'in hangi takımı tuttuğunu da öğrenmiş olduk arada, di mi pek sevgili oyungezer forum üyeleri.)(şimdi siz "biz zaten biliyorduk" dersiniz, çaktırmayın, öhöm)
Oyungezer diyor ki: peki televizyonda zapping yapıyorsun ama nasıl lanet bir günse, hiç sevdiğin yayın yok. hangisini izlersin? a-evlilik programları b-kuşum aydın ve Fatih ürek yayını c-selena dizisi.
oropher dedi ki: kesinlikle kuşum aydın ve fatih ürek yayını
oropher dedi ki: ikisini de izlerken çok eğleniyorum özellikle Fatih Ürek.. bildiğim kadarıyla aslında oldukça dolu birisi aslında Fatih Ürek ama biz onu web cam görüntüleri ile hatırlıyoruz tabii (bilmleyenler google'a koşsun)
Oyungezer diyor ki: (iyi valla, hileye kaçıp tv'yi kapatırım demedi : P)
Oyungezer diyor ki: Peki cidden ekranda spor olmadığında hangi programları izliyorsun?
oropher dedi ki: hava atmak gibi olmasın ama (harbi olmasın) içeride bir tv odam var ve oraya sadece maçları izlemek için gidiyorum..
çünkü takip ettiğim dizileri (ki sayıları biraz fazla) ve filmleri bilgisayardan izlemeyi tercih ediyorum..
oropher dedi ki: ha bir de bu aralar Ezel izliyorum tabii ki eğer pazartesi akşamı bir işim yok ise onu televizyondan izleyebilirim
oropher dedi ki: dip not: tv de takip ettiğim başka programlar da var ama hepsini youtube'dan izliyorum onları da söylemek gerekirse çok güzel hareketler bunlar ve geniş aile'yi izliyorum kafama estikçe.
oropher dedi ki: dip not 2: entel görünmek için "discovery channel ve national geographic izliyorum" da diyebilirdim ama yalan söylemeyeceğim belgesellerin tamamının yüksek çözünürlüklü izlenmesi gerektiğini düşünüyorum o nedenle onları da bilgisayardan takip ediyorum.. evet
Oyungezer diyor ki: Filmlere geçelim. Sinemaya sürekli gider misin, hangi filmler seni sinemaya çeker?
oropher dedi ki: yine aynı şey olacak ama filmleri de evde izlemekten keyif alıyorum (ve yine yüksek çözünürlüklü)..
ama merakla beklediğim filmler varsa sinemaya gitmekten de çok keyif alıyorum elbette ki..
oropher dedi ki: gittiğim son iki film Avatar ve Yahşi Batı oldu..
normal şartlarda ayda birdir sinemaya gitme oranım
Oyungezer diyor ki: 3 film söyle bize, biri seni ağlatmış, biri seni rahatsız etmiş, biri kendisine hayran bırakmış olsun.
Oyungezer diyor ki: (bu tarz sorular sorduktan sonra karşı tarafın uzun süreli düşünme aralığına bayılıyorum :P)
oropher dedi ki: ağlatmış denince aklıma gelen ilk film Yeşil Yol oluyor.. ağladığım çok film vardır ama sanırım en çok bunda ağlamıştım..
genelde rahatsız olacağım filmleri önceden araştırırm ve izlemem : ) korku, gerilim filmi izlemişliğim çok yoktur bu nedenle.. ancak Eden Lake beni rahatsız etmişti..
hayran bırakmak.. hımm.. A Perfect World diyeceğim.. orada ki çocuğun "Butch" diye ağladığı kısmı uzun süre unutamam sanırım..
Oyungezer diyor ki: Yeşil Yol Stephen King'in filme çekilen 872635265 kitabından biriydi. Kitaplara geçiyoruz. Kitaplarla aran nasıl?
oropher dedi ki: (gerçekten gördüğüm en kötü geçişlerden birini yaptığın için seni kutluyorum)
Oyungezer diyor ki: (ühüh)
Oyungezer diyor ki: (daha kötüsünü yapabilirim : P9
oropher dedi ki: Kitaplarla aram olması gerektiğinden daha kötü maalesef ve kendime gördüğüm en büyük eksi budur.. (bu yönümü düzeltmek için cidden uğraşıyorum ama)
şu an başladığım ama bir yerinde bıraktığım 4-5 kitap baş ucumda okunmak üzere bekliyorlar..
oropher dedi ki: saymak gerekirse Otostopçunun Galaksi Rehberi, Olasılıksız, Cesur Yeni Dünya, Kayıp Sembol
oropher dedi ki: bir de aldığım ve başlamaya korktuğum İlahi Komedya var..
Çağlayan
Üye
Oyungezer diyor ki: Kitap sorusunu yavaştan çevirelim madem. İyi bir kitap, insanı mutlu eder. İyi bir yemek de insanı mutlu eder. Yemek demişken... (sana dedim daha kötüsünü yapabilirim diye :P)
oropher dedi ki: (evet gerçekten seni küçümsemişim haddimi bilip köşeme çekiliyorum)
oropher dedi ki: bilenler biliyordur ben kilolu bir insanım ve bu da yemeğe olan düşkünlüğümden kaynaklanıyor (soru sırasında farketmişim ki ben acıkmışım yahu -eli yemeksepetine gider-)
oropher dedi ki: ancak 2 senedir yalnız yaşadığım için ve yemek yapmaya üşenen biri olduğum için sürekli dışarıdan yiyorum maalesef ve aslında cidden bundan rahatsızım..
oropher dedi ki: geçen gün fark ettim ki çok sevdiğim birçok yemeği uzun zamandır yemiyorum ben.. örnek vermek gerekirse kuru fasülye pilav ikilisini yemeyeli yaklaşık bir 2-3 sene olmuş..
oropher dedi ki: en sevdiğim yemek mercimekli köftedir ve bu asla değişmemek üzere benimle mezara kadar gidecek
oropher dedi ki: (an itibariyle Çağlayan'dan 7 dakikadır cevap alınamamaktadır bunun üzerine meydanı boş bulan oropher ortamı sahiplenir ve başlar konuşmaya belki de şu an çağlayan bilgisayarın başına dönmüştür ancak ben birşey yazıyor olarak göründüğümden beklemektedir bu da bana keyif vermektedir evet ..
"sayın oropher kendinizin en çok hangi özelliğini beğeniyorsunuz?"
- ha ha bu tip soruları cevaplandırmayı aslında hiç sevmem bunu sevenlerim cevaplasa daha iyi olur (h)..
Oyungezer diyor ki: asdgfastdfasgfdasj
Oyungezer diyor ki: (ay ne soracağımı şaşırdım vallahi)
Oyungezer diyor ki: en utandığın anını anlat :D
Oyungezer diyor ki: (bu da ne biçim soru oldu yafs)
oropher dedi ki: genelde utanmaz bir adamımdır (oha cevaba bak!)..
ancak bir anım vardır ki o beni biraz utandırmıştı (foruma da zamanında yazmıştım bunu olsun çok eskilerde kaldı bir daha yazayım)..
oropher dedi ki: ergen olduğum dönemlerde (sanıyorum 17 yaşındaydım) uzun süre peşinden koştuğum ve yanaşmaya çalıştığım bir kız vardı..
gak guk demekten öteye gidemiyordum kıza karşı ve ne yapacağımı da bilemiyordum bu nedenle..
bir gün arkadaşlarda otururken (4-5 erkek) arkadaşım "olm akşama kızlar bize geliyomuş lan lelelelele (zılgıt)" diye böğürdü ve ben sevinç çığlığı attım çünkü gelen kızlardan biri benim yavşadığım kızdı..
kızlar geldi ve biz önceden tedarik ettiğimiz alkolleri çıkararak kızlara inceden yazmaya başladık (tekrar ediyorum 17 yaşındaydım yargılamayın)..
the big bang theory'de ki Raj karakteri gibiydim o zamanlar, kızlara yanaşmak için alkole ihtiyaç duyardım..
ancak ben alkolü aldıkça aldım, aldıkça aldım ve sanırım ucunu biraz kaçırdım..
gecenin ilerleyen saatlerinde kıza yanaşmayı başarmıştım ve haftalar boyu beklediğim şeye çok yakındım..
kızın dudakları önümdeydi ve sadece benim kendi dudaklarımı uzatıp öpülmeyi bekliyorlardı..
peki ben ne yaptım?
içtiğim onca alkolün de etkisiyle kızın suratına geğirdim.. (eheuansdasmva)..
hem çok utanmış hem de çok eğlenmiştim aslında..
Oyungezer diyor ki: fasdfadf.
Oyungezer diyor ki: çok fena ya xD
Oyungezer diyor ki: "Alkol almayı o günden sonra bıraktım" gibi bir sonuç cümlesi?
oropher dedi ki: yok hala "abartmadan" severek kullanırım alkolü..
Oyungezer diyor ki: Vazgeçemem dediğin 5 şey? (eşya olur, bir alışkanlık olur)
oropher dedi ki: ailem (sevgilim bu kategoriye dahildir)
fenerbahçe
oyun oynamak
dizi ve filmler
mercimekli köfte (hızlıca aklıma gelenler belki düşünsem daha orijinal ve artistik cevaplar verebilirdim)
Oyungezer diyor ki: Sana söylendiğinde öfkeden delireceğin 3 cümle?
oropher dedi ki: 4 senelik bir ilişkim olmasaydı ve kısa süreli ilişkilerin adamı olsaydım muhtemelen "ben seni arkadaşım olarak görüyorum", "benden daha iyilerini hak ediyorsun" ve "konuşmamız lazım!" cümlelerine çok sinirlenirdim (hala sinirlenirim ama neyse ki bana karşı kullanılmıyorlar)
Oyungezer diyor ki: Sen daha iyilerine layıksın, sorun sende değil bende.
oropher dedi ki: -oropher yzmk isterken sinirlenip klvyeyi kırr ve " " hrfini söker yerinden"
Oyungezer diyor ki: asdfasfdg
Oyungezer diyor ki: Hayat felsefen nedir?
oropher dedi ki: ne olursa olsun mutlu ol
oropher dedi ki: insanların görüp görebileceği en optimist insanlardan biriyim..
oropher dedi ki: somurtkan ve hayata küsmüş insanlardan nefret ediyorum (kimse üzerine alınmasın)..
oropher dedi ki: herkesin yaşadığı kadar zorluk yaşadım ama bütün bunların hayatın bir gerçeği olduğunun farkındayım ve yenilmek yerine gülüp geçebilmeyi öğrendim..
Oyungezer diyor ki: Tanrıya inanıyor musun?
oropher dedi ki: Tanrıya inanıyorum.. sadece tanrıya..
Oyungezer diyor ki: Sabrının tükendiği bir an oldu mu?
oropher dedi ki: Üniversitemin ilk yılında olmuştu..
oropher dedi ki: laboratuvarda bir profesör bizi çevresine toplamış muhabbet ediyordu ve kendi geçmişini anlatmaya başladı..
Gazi üniversitesine gelmeden önce Özel okullarda çalıştığını
oropher dedi ki: bi sn kapı
oropher dedi ki: Gazi üniversitesine gelmeden önce Özel okullarda çalıştığını ve oradaki çocukların çok rezil olduklarını falan söylemeye başladı..
8 sene kadar özel okulda okumuş biri olduğumdan profesöre "öyle değildir, yanlış olmuştur" gibi alttan almalarla yaklaştıkça coştukça coştu..
aileleri de beş para etmez onların yüzünden böyle oluyor diyince sabrım taştı..
hocanın yakasına yapıştığımda zar zor almışlardı beni..
özür dilemek zorunda kaldı sonradan tabii..
Oyungezer diyor ki: Patavatsız adammış. Öğrenim hayatın boyunca sana en çok şey katan öğretmenin hangisiydi ve ne kattı?
oropher dedi ki: lisedeki din hocam Şerafettin hoca..
bana gülmeyi kattı, bir insanın nasıl her zaman gülebileceğini öğretti..
Oyungezer diyor ki: En huzurlu anını yarat. Mekanı, mekandaki kişileri, yediklerini, içtiklerini vs.
oropher dedi ki: mekan muhtemelen yeşilliğin bol olduğu çimenlik bir yerde (mümkünse kendi kır evimin bahçesi olabilir sorun etmem) sayıca bol minderin üzerine kurulup (çimene uzanmam kene falan vardır) sevgilimle muhabbet etmek en huzurlu anım olacaktır herhalde.. sohbetimize 1.5 lt ice tea şefteli ve bilimum kilo yapıcı abur cubur eşlik edebilir sorun etmem (tatlı olarak waffle ve tiramisu olabilir mi?)
Oyungezer diyor ki: Ne güzelmiş cidden. Hayalin sadece k,ene kısmı hafif bir huzursuzluk yaratıyor yalnız. Fobilerin nelerdir?
oropher dedi ki: Yılandan korkuyorum nedense..
hayatımda hiç dokunmuş hatta burun buruna gelmiş olmasam da korkuyorum..
zamanında iki kez başvurduğum Fear Factor'un başvuru formuna "yılan varsa ben yokum yalnız bilesiniz" yazmıştım sanırım ondan çağırmadılar beni..
onun dışında pek takılmam..
Oyungezer diyor ki: Yalandan korkmam, yılandan korktuğum kadar asdfafsdasd.
Oyungezer diyor ki: Ya en son ne zaman yalan söyledin?
oropher dedi ki: aynısını yazacaktım sen benden çok yaşayacaksın
oropher dedi ki: hömm (düşünüyorum yazmıyorum şu an)
oropher dedi ki: aklıam gelen son yalanım stajımla ilgiliydi..
staj raporumu vermek üzere okula gittiğimde yaklaşık 15 dakika hocaya yalan söyledim..
staj yaptığım yerin nasıl bir tesis olduğunu, ne gibi departmanları bulunduğunu, kaç elemanı olduğunu hangi deneylerin ve hangi proseslerin yapıldığını orada neler öğrendiğimi ve o stajın bana neler kattığını uzun uzun anlattım..
oropher dedi ki: halbuki 45 günlük stajımı naylon yaptım ben bir kez bile gitmedim staj yapytığım yere
Oyungezer diyor ki: 0_0 başarılı.
Oyungezer diyor ki: son sorulara giriyoruz
Oyungezer diyor ki: bir abidik soru önce. (soruyu düşüneyim)
oropher dedi ki: (geçen 3 dakika zarfında Çağlayan soracak soru bulamaz bunun üzerine oropher yine imamdadına yetişir)

- sayın oropher sağda solda, bilimum forumlarda Yiğitcan isimli biri sizden daha sempatik olduğunu iddia ediyormuş ne diyeceksiniz?
- Yitcan mı? Yitcan kim ya.. ha şu Yitcan.. tanıyamadım da bir an.. kitap yazmakla ve dilberlerle meşguldüm.. söyleyin ona BENDEN DAHA SEMPATİK OLDUĞUNU KANITLAYAMADIĞI HER DAKİKA SUÇLU SAYILIYOR VE ONU DAVA EDERİM
Oyungezer diyor ki: Ya aslında ben sana abidik soru sordum ya?
Oyungezer diyor ki: safdagsfagf ben uzun süre sessiz kalayım, benden daha iyi sorularla geliyorsun xD
Oyungezer diyor ki: Madem öyle, senin sormamı istediğin bi soru var mıydı?
oropher dedi ki: "şu soruyu sor, sooor,  şuu soruyuuuu, sor be ablacım çocuğu keserim" diyen bir kalabalık yok ise benim sor diyebileceğim bir soru yok : )
Oyungezer diyor ki: ahahah xD
Oyungezer diyor ki: O zamaaaan
Oyungezer diyor ki: fotos :P
Çağlayan
Üye
Bu neşeli sohbet için Oropher'e teşekkür ediyoruz ^_^

Yorumlar buraya: http://www.oyungezer.com.tr/option,com_smf/Itemid,26/topic,28885.0/
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller