Damak Tadı
ElegostElegost
Üye
Kabak dolması <3
apocalypse
Üye
Dolma dedin de kırmızı biber dolması çok güzeldir =)
Amenquiver
Mod
içinde ne olduğuna bağlı , kıyma olmıcak bi kere...
apocalypse
Üye
Evet zeytinyağlı olacak.
Amenquiver
Mod
zeytinyağı demişken en çok hangi yağı seviyorsunuz ? ben tereyağın hastasıyım tereyağlı yumurta beyazı mükemmel bir olay , pilavı da iyidir. kurban bayramlarında bazlamaya iç yağı sürerdik o da baya iyiydi.

bazlama sağlam olunca yemeğe gerek kalmıyor gerçi , böyle tombul yağlı mağlı bir bazlamayla bir gün geçirebilirim. yanında da çay ohh mis...

edit: var mı istanbul'da bu tür bir atraksiyona girmiş mekan ? şöyle bazlama yağlatabileceğimiz ?
maxmania
Üye
kabak çiçeği dolması diyeyim ben de. yiyen arkadaşlar bilir ne demek istediğimi. kesinlikle dolma kategorisinde 1 numara.

tatlı olarak sütlü tatlılardan irmik tatlısı. niye sütlaç değil diyen olursa; dilim dilim tatlı keyfi derim.
apocalypse
Üye
Tereyağı ve bal ayrılmaz ikilidir icabında. Sıcak ekmeğin üzerine sürüp yemek paha biçilemezdir. Tereyağlı yumurta da çok iyi oluyor. Ama tereyağının asıl tadı muhlama ile çıkar. Üzerine tanımam. Onun dışında zeytinyağı da çok iyidir. Yine sıcak ekmeğe banıp siyah zeytinle beraber mix yapmak çok güzeldir :)
Amenquiver
Mod
mıhlamaya un katmak yanlış bir fikir bence , direk peynir olsa daha güzel olmaz mı ?

dolma çok kritik bir yemek çeşidi ya , ya güzel oluyor ya kötü ortası yok.
apocalypse
Üye
Unu biraz daha kıvam katmak için koyuyorlar sadece bence iyide yapıyorlar. Yoksa zaten cıvık bir yiyecek daha da fazla cıvık olur.

Biraz öyle ama etli olunca o dolma bana kritik geliyor. Zeytinyağlı olunca kötü olduğunu görmedim hiç ^^
Amenquiver
Mod
Bi ara unsuz denemeliyim bakalım sonuç ne olacak.

Yapma hocam onu sarması bi dert , doldurması bi der , sertliğini tutturması bi dert , zeytinyağının tadı bi dert. Zor iş vesselam.
discussioncontroller