Damak Tadı
haşırt_the_bilekbord
Üye
Dolma muhabbeti geçmiş. Sumaklı Patlıcan-Biber-Domates dolması gelmiş geçmiş en güzel dolma kombosudur.
apocalypse
Üye

Ballı hardal da gayet dişe dokunur bir şey olduğu tekrardan kanıtladı bugün. Hardalı seveni de sevmeyeni de dadına baksın.

Edit: Ulan aynı tarzda bir konu 2008'de de açılmış. Peh , hadi bakalım.

Normal hardaldan nefret ederim. Ama ballı hardal mükemmel bir şey evet.
PiranhaPiranha
Üye

kaşar peyniri mayoneze bandırıp yemek acayip lezzetli geliyor bana. patates kızartmasını ketçaba banar gibi, hatta ondan da iyidir belki.

hı hı sen öyle yapta sonra vücuduna aldığın bilmem kaç bin kalori sana yağ olarak geri dönsün yağlan göbeğin şişsin saçların yüzün yağlansın parlarsın :cheer: Bunlarıda düşünmek lazım hem %45'i yağ olan Kaşar peyniri hem %70'i yağdan oluşan Mayonez oh ne ala :D valla ben bunları bildiğimizde Mayonezi bıraktım. oysa mesela Pizza'yı mayonezsiz yemezdim evet aynen üstüne mayonezi her yerine boca eden şişesini yarılayan bendim zararını sonradan fark ettim. en iyisi ya Ketçap yada Hardal kullanın daha iyidir...

Patates kızartmasıda mayonezsiz olmuyor yaw ketçap ve hardalıda pek sevmem ama işte mecburen sade yiyorum. Bu tip kızartmada ketçabın şekerli tatlılığı hoşuma gitmiyor...
Amenquiver
Mod
King boy patatesi 4 5 kutu sarımsaklı mayonezle yiyorum daha bu güne kadar herhangi bir kilo/kalori problemim olmadı.
AlphariusAlpharius
Üye
Doğru oranda yağ ve/veya şeker içeren her şey lezetlidir. Bu doğru oran asla sağlıklı değildir. =)
PiranhaPiranha
Üye
@ Alpharius, ha işte bende tam bunu diyorum ne kadar yağlıysa kızarmışsa acayip dayanılmaz karşıkonulmaz bir lezzet bir tad oluyor yemeden yapamıyorsun. Patates kızartması veya Et kızartmaları buna en iyi örnek. aynı şekilde %70'i yağ olan Mayonezin tadıda acayip güzel oluyor hatta ben ekmeğe sürüp yiyeni biliyorum o biçim. yıllarca Ketçap, Hardal elimi sürmedim Mayonez'den şaşmadım şimdi pişmanım artık ya Ketçap ya Hardal kullanıyorum daha önxce bunları neden kullanmamışım diye kendime kızıyorum. herşeye rağmen hiçbir yiyeceğin kızartmanın üzerinde Mayonez kadar güzel olmuyorlar orası ayrı...

@ Amenquiver, o kadar yağlı beslenmeye karşılık hiç kilo/kalori problemim olmadı demen, valla büyük bir mucize senin adına sevindim. spor koşu falamı yapıyorsun napıyorsan...

Size bir damak tadı tarifi verip aranızdan ayrılıcam_: Patates yapılan bir salata desem anladınız siz onu :D Patatesleri güzelce haşlıyoruz ister kabukları soyulup suya atın daha çabuk haşlanır bıçakla tam ortasından delmeniz yararınızadır.soyup genişçe bir tabağa güzel dilimliyoruz. içine mutlaka bir adet orta boy kuru soğanı (tercihen mor olanlarından değil beyaz kütür kütür olanından) içine kıymıklıuyoruz doğruyoruz. (bundan sonrası ÇOK ÖNEMLİ) üzerine bolca zeytinyağdan dolaştırıyoruz bu yoksa ayçiçek mısır yağıda koyabilir ama zeytinyağın tadı başkadır sonra birde yarım limon sıkıyoruz. arzumuza göre maydanozda ekleyebiliriz. üzerini sumak (pembemsi renkli ekşimsi bir baharattır) veya kırmızı pul biberle tatlandırabiliriz aman tuzunu unutmuyoruz.. of işte yemede yanında yat bir yiyeceğimiz oluyor. hatta ben bunu, bir öğünü (öğlen veya akşam yemeği niyetine) karnımı doyurmak için bile sadece bunu yerim ekmekle falan super gider...
Amenquiver
Mod
Güzel bir patates salatasının yanına çok az şey yaklaşabilir cidden. Şöyle bir de tomurcuk içersin yanında ohh.

Edit: Spor falan da yapmışlığım yoktur pek. Metabolizma sanırım.
sultan ısultan ı
Üye
Çikolata tadında kıyafetler

Dünyanın en büyük çikolata fuarı olarak bilinen "Salon Du Chocolat" Fransa'nın başkenti Paris'te kapılarını açtı.

http://fotogaleri.ntvmsnbc.com/cikolata-tadinda-kiyafetler.html
GunGun
Üye
Nimetle oynuyorlar.

Arap yağı, fransız çukulatayı demek.
Amenquiver
Mod
Sakın kaçırmayın

image
discussioncontroller