Damak Tadı
creiGncreiGn
Üye

odasında sadece mikrodalga bulunan öğrenciler için öneriniz var mı ? kaşar ekmek nefis oluyor , çok da pratik. kaşarı ekmeğin arasına koy , mikrodalgaya at , 5 dk bekle.

Ekmekleri dilimleyip üstüne kaşar dilimlerini koyuyoruz. Biraz da kekik serpiyoruz üstüne.
Kolombus
Üye
Carte Dor'un Kurabiye Güzeli diye bir dondurması var.. 2008 yazında çıktı ilk yanlış hatırlamıyorsam ve bana kalırsa yaptıkları en güzel dondurma şu güne kadar. Çoğunlukla pahalıya satılıyor ama annem 1 hafta önce 3.5 liraya almış şok'tan, görürseniz kapın muhteşem ya.

Ayrıca tereyağlı patlamış mısır yemiştim bir keresinde, hayatımda yediğim en kötü şeylerden biriydi. Amerikalılar eritip üzerine falan döküyorlar böyle, kalpten gider insan onu yerse.
Amenquiver
Mod
patlamış mısır terayağıyla olucak o makinalarda falan yapılanlar çok tırt. dondurma dedik de

çok iyiydi.

şu kekik olayını bir denemek lazım.

creiGncreiGn
Üye
Dondurma diyince aklıma geldi; 12-13 yıl önce Kıbrıs'da otururken vişneli Cornetto vardı, Türkiye'de yoktu herhalde. O kadar yıl olmuş hala tadı aklımda, keşke olsa da yesek.
Amenquiver
Mod
ben 10 sene önce falan konya'da küp maraş dondurması yerdim harika bir şeydi. küp şeklinde geliyor dondurma ve bıçakla , keserek yemek zorundasın çünkü buz gibi.

apocalypse
Üye
Dondurma denince magnum beyaz rüya ve limon dondurmayı tek geçerim  :hungry:
[img width=312 height=203]http://i50.tinypic.com/2lctlwj.jpg[/img]
Amenquiver
Mod
böğürtlen double fena dövdü bence geçtiğimiz yaz dondurmaları.

@kolombus

yapma hocam ya tereyağlı , tuzlu patlamış mısır efsane bir taddır bana göre. evde annen yapmalı öyle sonradan eritip üstüne falan dökmekle olacak iş değil.
AK_LampardAK_Lampard
Üye
Bademli Magnum rocks!
Kolombus
Üye

böğürtlen double fena dövdü bence geçtiğimiz yaz dondurmaları.

@kolombus

yapma hocam ya tereyağlı , tuzlu patlamış mısır efsane bir taddır bana göre. evde annen yapmalı öyle sonradan eritip üstüne falan dökmekle olacak iş değil.

Hmm dışarda yemiştim ben. Sağolasın denerim bir gün :D
creiGncreiGn
Üye
Amerikalıların yağlı yiyecek anlayışı insani sınırlar içinde değil zaten; Amenquiver'ın dediği yağlı mısır onların en yağsız yiyeceğinden de yağsızdır kesin. Boşuna obez değil adamlar o kadar..
discussioncontroller