DC Comics
ClaptonisgodClaptonisgod
Üye
RyuK dedi:

Batman'e değil de Flash'e başlamanı tavsiye ederim ben, çünkü Clapton'un dediği gibi iyi bir zaman değil. Final Crisis'te evrenin durumundan biraz haberdar olup (countdown to final crisisler çok uzun, ben üşendim okumaya) Blackest Night: The Flash'e geçmeni tavsiye ederim. Çok uzun seriler değil bunlar biri 7 sayı biri 3 sayı.

Daha sonra 6 sayılık bir Flash Rebirth var, bundan sonra da Flash, Brightest Day adı altında baştan başlıyor. Bence iyi bir başlangıç olur. Tabi bunlardan önce Flash'ın nasıl rebirth durumuna geldiğini öğrenmek için, Flash vol2'nin son 2-3 sayısına göz atmalısın. Ama sana kalmış, bana kalırsa zorunlu değil.

Ya aslında Superman, Wonder Woman, Green Arrow'a da başlayabilirsin. Superman 700, Wonder Woman da 600. sayıdan itibaren Babylon 5'ın yaratıcısı Straczynski'ye verildi.

Wonder Woman'ı ve Green Arrow'u wikipedia bilgileri ile okumaya başlayabilirsin. Superman'de sorun olabilir sadece, çünkü bayağı bir uzun soluklu olan New Krypton arc'ı daha yeni bitti ve Straczynski olayların Superman üzerine bıraktığı etki üzerinden devam ediyor seriye.

Flash'ın da Barry Allen'la baştan başlamasına o kadar sevinmiştim ki ilk haberini duyduğumda; düzenli takip etmek istediğim Batman'den sonra yegane DC karakteriydi.
Misafir
Claptonisgod,

Jason Todd, Ra's Al Gul tarafından canlandırılıyor bildiğim kadarıyla.
ClaptonisgodClaptonisgod
Üye

Claptonisgod,

Jason Todd, Ra's Al Gul tarafından canlandırılıyor bildiğim kadarıyla.

Tam olarak değil ama onun da parmağı var. Ama neden sordun? Farklı bir şey mi yazmışım? : /
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
Batman'in kısa ve güzel bir serisi var mı? Varsa önerebilir misiniz?
Misafir

Tam olarak değil ama onun da parmağı var. Ama neden sordun? Farklı bir şey mi yazmışım? : /

Bende tam emin olamadım da... Ondan. :ninja:
ClaptonisgodClaptonisgod
Üye

Bende tam emin olamadım da... Ondan. :ninja:

Spoiler: Resurrection of Jason Todd
Jason'ın ölümü "Death of Superman" arc'ın olduğu zamana denk gelmişti. Red Hood'la alakalı Batman Annual'da da Superman "mirrored death" tarzında bir şeyden gerçek dünyaya geri dönmek için geçmişi, olan değil olması gereken şekle soktu. İşte buna göre Jason'ın ölmemesi gerekiyordu ve mezarında, tabutun içinde bir anda uyandı Jason. Sonra onu Ghul'un kızı Talia buldu ve Ghul'un malikanesine getirdi. Ama Jason hayatta olsa da bilinci yerinde değildi, kukla gibi davranıyordu; sadece kendisine birisi saldırdığı zaman refleks olarak tepki verebiliyordu vs. Talia bunun üzerine, Ghul'un yasaklamasına karşın, Jason'ı Lazarus Pit'e attı. Kendine gelen Jason malikaneden kaçtı ve Gotham'a geldi, sonra planlar kurup Red Hood maskesini geçirdi. Şu anda altı sayılık Red Hood The Lost Days yayınlanıyor belki onda daha farklı bir açıklama getirirler.
Bu arada Batman: Under The Hood'un animasyon filmi çıktı; bir iki farklı nokta hariç neredeyse kare kare bu Red Hood arc'ını anlatıyor film. Herkese öneririm; seslendirmelerde de bir çok ünlü isim var. En basitinden Nightwing'i Neil Patrick Harris seslendiriyor : ) Joker'ı ise Futurama'daki Bender'ın sesi John DiMaggio'ya ait.

Batman'in kısa ve güzel bir serisi var mı? Varsa önerebilir misiniz?

Batman: Year One (4 sayı)
Batman: Thrillkiller (1 sayı)
Batman: The Man Who Laughs (1 sayı)
Batman: The Killing Joke (1  sayı)
The Dark Knight Returns (4 sayı)
The Dark Knight Strikes Back (4 sayı)
Batman: Bloodstorm (3 sayı)
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
Sağol clapton.
CoraxCorax
Üye
Knightfall candır.
Misafir
Claptonisgod,

İnanır mısın, daha yeni izledim o animasyonu. :D Çok güzel olmuş gerçekten. Umarım hep böyle güzel Batman animasyonları görürüz. Yalnız Nightwing'in çizimini pek beğenmedim. Ama animasyonda jason'un diriliş kısmı farklıydı senin anlattığından...
ClaptonisgodClaptonisgod
Üye

Sağol clapton.

:)
Corax dedi:

Knightfall candır.

Ben hiç sevmiyorum Knightfall'u. Özellikle o dönemdeki kapak çizimleri ultra iğrenç.

Claptonisgod,

İnanır mısın, daha yeni izledim o animasyonu. :D Çok güzel olmuş gerçekten. Umarım hep böyle güzel Batman animasyonları görürüz. Yalnız Nightwing'in çizimini pek beğenmedim. Ama animasyonda jason'un diriliş kısmı farklıydı senin anlattığından...

Eheh o yüzden animasyondan bahsetme ihtiyacı hissettim, sonra biri gelip; "sen yanlış biliyorsun" demesin diye ;D
discussioncontroller