DC Comics
ClaptonisgodClaptonisgod
Üye
EBvulves dedi:

Şu Batman'i 50.sayıya kadar okudum, açıkçası sıkıcı geldi. Elle tutulur (!?) olayların olduğu bir spin off falan tavsiye edin ondan başlayayım (Year One'ı okudum).

Spin-off değil ama arka sayfalarda The Red Hood arkından konuştuk bayağı onu öneririm ben gene sana. Eh tabi 40larda yayınlanan ilk sayıları okursan sıkılman çok normal, ben ara sıra yapacak hiçbir şeyim yoksa bakıyorum o sayılara.
Misafir

Eheh DC Comics olarak mı değiştirsek başlığı :D

Hehe. ;D Olabilir aslında. Ya ben DC evreni ile yeni içli-dışlı olmaya başladım ve Marvel den daha çok sevdim. Biraz heyecanlıyım da, ondan ha bire Green Lantern'den bahsediyorum. ;D
ClaptonisgodClaptonisgod
Üye

Hehe. ;D Olabilir aslında. Ya ben DC evreni ile yeni içli-dışlı olmaya başladım ve Marvel den daha çok sevdim. Biraz heyecanlıyım da, ondan ha bire Green Lantern'den bahsediyorum. ;D

O zaman mutlaka Blackest Night ve şu an devam eden Brightest Day'i okuman lazım. Şahane şeyler oluyor DC evreninde :D Üstelik balıklama dalmış olursun.
Misafir
Blackest Night'in 8 sayılık Türkçesini buldum, iniyor. Diğer sayılarınıda bulabilirim umarım.
ClaptonisgodClaptonisgod
Üye

Blackest Night'in 8 sayılık Türkçesini buldum, iniyor. Diğer sayılarınıda bulabilirim umarım.

Hmm ben orjinal scanlerden takip ettiğim için bilemeyeceğim ama Blackest Night'ı asıl iyi yapan şey cross-over'lar bence. Bir de Green Lantern ve Green Lantern Corps ile beraber ilerleyen bir ark olduğu için o iki serinin alakalı sayılarını mutlaka okumalısın, yoksa sadece Blackest Night'ı okursan bir çok şey havada kalır.

Aslında bu aralar çok uğraşıp da bazı serileri türkçeye çevirmek istiyorum ben ama hem üşengeçliğimden hem de hangi programı kullanacağımı bilemediğimden öyle vazgeçiyorum.
Misafir
Bitirdim 8 sayılık seriyi. Gren Lantern'e olan sevgim daha da arttı. ;D Ortalık çok fena karışmış. Ağzımın suları aktı desmen yalan olmaz. Şimdi işin yoksa bekle diğer sayıların çevrilmesini... :katana:

Çizgiroman çeviri balonlama ile ilgili bilgileri "çizgiliforum.com" dan bulabilirsin.

Ukyo Tachibana
Üye
Under the Red Hood'u izledim ve hayran kaldım. Buna benzer birkaç animasyon daha önerebilir mi birisi? İlla bato olmasına gerek yok. DC evrenini çok merak ediyorum, özellikle Green Lantern'i.

Ayrıca Nolan 3. filmde Red Hood'a benzer bir karakter koysa şahane olurdu bence. Baya ısındım Robin'e bir anda :)
ClaptonisgodClaptonisgod
Üye

Under the Red Hood'u izledim ve hayran kaldım. Buna benzer birkaç animasyon daha önerebilir mi birisi? İlla bato olmasına gerek yok. DC evrenini çok merak ediyorum, özellikle Green Lantern'i.

Ayrıca Nolan 3. filmde Red Hood'a benzer bir karakter koysa şahane olurdu bence. Baya ısındım Robin'e bir anda :)

Şöyle bir link vereyim o zaman ben; http://en.wikipedia.org/wiki/DC_Universe_Animated_Original_Movies

ben özellikle Batman: Year One'ı nasıl yapacaklar diye merak ediyorum, ama daha bir senesi var.
Ukyo Tachibana
Üye
Çok zahmet olmazsa hangi sırayla izleyeyim onu da bi söyleyebilir misin? :)
(Evet çok zahmet oldu ;D )
ClaptonisgodClaptonisgod
Üye

Çok zahmet olmazsa hangi sırayla izleyeyim onu da bi söyleyebilir misin? :)
(Evet çok zahmet oldu ;D )

Aslında hangisi daha çok ilgini çekiyorsa o sırayla izlemen en normali. Birbiriyle pek bağlantılı değiller, hepsi farklı karakterlerin farklı hikayelerinin animasyona çevrilmiş hali. Ben mesela Batman'in animasyonlarına öncelik verdim sonra Justice League sonra da Superman, Wonderwoman, Green Lantern falan diye izledim (zaten daha izlemediklerim var benim de) O yüzden illa sıra takip etmek istiyorsan yayınlanma sıralarını takip edebilirsin.

Zahmet olduğu yok ya, yeter ki bildiğim bir şey olsun cevaplarım mutlaka.
discussioncontroller