Command & Conquer: Red Alert 2 ve Yuri's Revenge
PISLIXPISLIX
Üye
Her oynadığımda bana keyif veren tatlı oyunlardandır bunlar. Nasıl unutulur ki. Koskoca sinema yıldızları Ray Wise(Mr. President) ve Udo Kier (Yuri) oynamış... Hele hele en son Osman Sınav'ın Pars Kiraz Operasyonu adlı yerli filmde bizim Yurinin kalkıp taaa Almanyalardan gelip burada oynaması çok hoşuma gitmişti. Çok da karizma oynamıştı. O ortaya çıktığında anılarım depreşti ve Yuri's Revenge yi tekrar PC me kurup oynamıştım. İsteyenlerle her yaz (hamachiden) müsaitim, oynayabiliriz.

Beğenenler: Pazarlamacı

BiqBossBiqBoss
Üye
Oynamak çok isterdim ama Yuri yok şu anda elimde Saga Yı almayı düşünüyorum o zaman kapışırız.:D
HazeHaze
Üye
C&C serisinde favorimdir, bir ara eniştemden "Mazoşist Biçimde Oynama" dersleri alıyordum, sonra kaldı tabii. (Farklı şehirlerde olunca)
piri_funny
Üye
benimde sevdiğim oyunlar bi kere red alert hızlı oynanan bir oyun ve oyuncuyu tamamen yok etmeye şartlandırıyor (ben öle oluyorum)bunun yanında yuri ek paketi ise tek kelimeyle muhteşem bir yuri ordusu bin tane conscrip ordusuna değişmem (ZATEN:) yuri ırkını oynamayanda kalmasın
QpaxQpax
Üye
Oyun içersinde favori takımım Fransız'lardır.Çünkü hem defansif anlamda hemde offansif anlamda oyundaki en avantajlı takımdır.Çünkü gran canon diye bir illet vardır ki , üssünüzü tamamen bu toplar ile sarmaladığınız zaman size yerden gelicek saldırılar tamamen en aza indirgeniyor.Eğer Yuri'ye karşı savaşıyorsanız size ilk başlarda saldıran mindcontrol unitelerine karşı çok etkili bir silahtı uzun menzile sahip olmasından dolayı.
Yuri eksapnsiyon paketine gelince aşmış bir pakettir.Çünkü o dönemde 20'den fazla rts oyun çıkmıştı ama aralarında her zaman bir numara olan bu oyundu.Hiç unutmam iki üç gece arkadaşlar ile evde kalıp sabahlara kadar bu oyunu oynamışlığımız vardır^^
Bu arada birşey belirtmek isterim ki eğer arkadaşınız ile teke tek oynuyorsanız ve arkadaşınız Yuri sizde Yuri'nin dışında başka bir takım seçtiyseniz oyuna bir sıfır yenik başlıyorsunuz.Mindcontrol'un öyle güzel yanı var.Ayrıca "Disk in fly"diye uçan daire hedeleri ise pek bir işe yaramıyor karşı tarafın power'larını durdurmaktan başka.
BiqBossBiqBoss
Üye
Fransızların Grand Cannon ve sniperı var :D Bi zahmet Defansif olsun.=)
QpaxQpax
Üye
İngiltere'nin sniperı ve Fransız'ların grand canon'u var özel silahları olarak^^
Ancak sniper'i Yuri ile mindcontrol edip kendi tarafına çekebilirsin ;p
Bu arada oyundaki en işe yaramaz takım kanımca Iraq'tır.Neden böyle yapmışlar adamları anlamıyorum.Yani tamam o zaman Saddam zamanıydı ama bu kadar büyük güç uçurumu yapılması bence biraz saçma olmuş^^
Ayrıca oyunun sountrackleride tam gazdır.Ve Radio konuşmaları insanı mest eder.

-rubber shoes in motion
-i can go anywhere)
-his mind is weak)
-pilot reporting)
-where is the target)
(-checking designs)
-there is too much flak)
-dont play with matches)
-hav) *köpekçik diyor bunu ahahah!*
-speed to full)
-i have the information)
-look deeply into my eyes)
-mfzfszmzmomfh!!) *crazy ivan*
-da!)
-hiehahahaha *hiehahahaha) (demo. truck)*
-conscript reporting)
-is any one coming to save me? *einstein ;p*
Aklıma bunlar geliyor en geyiklerinden^^'
Leader
Üye
Hayatımın oyunlarından. Gelmiş geçmiş en iyi stratejiler sıralamamda ilk 3'e rahat girer...
coren
Üye
Bu oyunu bilen biriyle multipalyer olarak oynamak büyük bir zevktir.

O sırada yapacağınız stratejiye göre Fransa veya İngiltere en iyileridir

Şöyleki eğer savunma ağırlıklı oynıyacaksanız Grand cannon

Yok ben içten göçertip sorna saldıracam derseniz İngiltere

Ben eğer karşıt arafın parasını teknolojisini çalacaksam önce sniperlarla karşı tarafın köpeklerini yok ettikten sonra dikakt dağıtmak için minik bir ordu ile saldırır bu esnada spy ımı rafineriye sokar güzelce paralarını çalardım eğer acı çektirmek istiyorsam. Yok hızlı olsun dersen spy ı enerji binalarına sokar ordumla bir dalardım bir şey kalmazdı.
Leader
Üye
Fransayı seçerim genelde. Ama arada sırada ana ev gümletmek için Kore'yi seçtiğimde olur. Şöyle ki, Black Eagle yaparım oyunun hemen başında ve direkt olarak saldırırım. 8 Black eagle ile ana evden eser kalmaz.
PISLIXPISLIX
Üye
Görüyorum ki stratejilerinizi dökmeye başlamışsınız. Yalnız bunların çoğu 1v1 oyunda sökmeyen şeyler. Hatırlatırım. Beklerim hepinizi yazın hamaçide...

Her ne kadar konusu ve oynanışı etkileyici olsa da bu oyun bana dengesiz gelmiştir nedense. Denizde açıkara Soviet tarafı üstün yaw. 1denizaltı 1 destroyerla eşit. Ama 2denizaltı 2destroyeri evire çevire döver. hatta yanına 1 tane de Sea Scorpion getir beleşten rütbe alsın. (Bana dolphinden söz etmeyin, siz battle labı kurana kadar o deniz kapılmış olur, ki dolphin de çok güçlü değil) Sonuç: Denizde Soviet üstün.

Hava savunması olarak da Soviet üstün. Çünkü Flaklar splash attack yapıyor. Yani tek atışta birçok hedef vuruyor. Allied tarafında Çoklu füze saldırılarında patriotların sayısı ne kadar artsa da pek bişe değişmiyo. Füzeler hedefi buluyo sayısı yeterince fazlaysa. Ama bunun yerine GAP Generator + 10-15 Rocketeer yapılırsa uzun süre oyalar heralde.

Bir de Kirov denen bi hadise var ki yeterince para toplanınca başvurulmayacak şey değil. 9tane yapılıp ülkenin 3 tarafından yollanırsa çok güzel olacağına inanıyorum.

Soviet>Allied diyorum.

Tabii ki insana karşı oynarken... AI ya karşı zaten biliosunuz...
discussioncontroller