Beğendiğiniz sözler ve anlamları
kusa
Üye
Herşeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

NE anlatmak istediğini yazmadım uzun biraz.Sözü ve anlamını yazarsanız paylaşmış oluruz.Biraz felsefe yapalım. :jedi:
Laçin
Üye
Ön yargıları parçalamak,Atomu parçalamaktan zordur.
A.Einstein.
matrklorm
Üye
bu millete herşeyi öğrettim ama bi uşaklığı öğretemedim.
M.Kemal ATATÜRK

anlamı gayet açık.değil mi?
DarKDragonnN
Üye
Konfiçyüs bir öğrencisine dedi ki, " Çalışarak mı bir çok şey öğrendiğimi düşünüyorsun?"
Öğrenci yanıtladı, "Evet , Öyle değil mi?"
Konfiçyüs dedi ki : "Hayır. Temellerindeki birliğe nüfuz ediyorum."
Laçin
Üye
Bir de şey var,biraz garip ama,ben küçükken(orta 1'de)derslerim felaket kötüydü,işte değerlendirme için bizi(tembel öğrencileri) veliler ile birlikte toplantıya çağırdı.İşte babamın notlardan haberi yok tabi,babam beni iyi sanıyor kısaca.Öğretmen herşeyi anlatınca babam arkadaşlarımın yanında bana "eşek oğlu eşek" dedi ve ben çok utandım.Hırslı bir yapım olduğu için kısa sürede okulda derece bile yaptım.Ya işte,o lafın benim için önemi büyüktür,baya bir geleceğimi etkiledi.
ScharfschützeScharfschütze
Üye
Aşk bir güneştir,akıl ise bir fener;güneş doğduğu zaman fenere gerek kalmaz.
inesistente
Üye
bu benim konum olmalı =) hemen birkaç tane seçip yollayalım:

"dil ne tepkiseldir, ne de ilerlemeci. dil sadece ve sadece faşisttir. çünkü faşizm, konuşma yasağı değil, söyleme mecburiyetidir."

roland barthes.

"kişiliğin bize verili olmadığı fikrinin tek bir pratik sonucu vardır: kendimizi birer sanat eseri olarak yaratmalıyız."

michel foucault.

"filozoflar şu ana kadar dünyayı yorumlamakla yetinmişlerdir. oysa mesele, onu değiştirmektir."

karl marx.

mahkumun görevi hapishaneden kaçmaktır.

michel foucault.

Icarus
Üye
"If I’d asked my customers what they wanted, they’d have said a faster horse"

Henry Ford
Dark_Lord
Üye
Acı çekmek özgürlükse, Özgürüz ikimizde...

Hasan Hüseyin Korkmazgil
Kastrasyon
Üye
Bir yerde küçük adamların büyük gölgeleri oluşuyorsa, orada güneş batıyor demektir.

Sanırım Konfüçyüs...
Onaga
Üye
There is no knowledge that is not power (Hiç bir bilgi yoktur ki güç sayılmasın)

Ralph Waldo Emerson söylemiş diyorlar ama ben Mortal Kombat'tan bilirim bu sözü.

Her türlü bilginin bir değeri olduğunu belirtiyor diyelim. Bayılıyorum bu söze...
discussioncontroller