Küresel Isınma ve Çevre Felaketleri
Laçin
Üye
Küresel Isınma,Devasa Hortumlar,Depremler,Tsunamiler....

Bildiğimiz gibi devamlı değişen bir Gezegen'de yaşıyoruz.Elbette değişim yaşam da normal bir süreçtir.Ancak bazı olaylar var ki,insan faktörünü önemli kılıyor.Mesela Küresel Isınmanın büyük ölçüde sebebi bizleriz.Kullandığımız çeşiti ürünler ve bu ürünlerin yan etkisi olarak Doğamız etkilenmekte ve Dünya git gide solmaktadır.

2004 yılına ait amerika'nın hazırladığı bir rapor'da,küresel erimenin bir sonucu olarak kuzey yarım küresi tamamen yok olacak ve yok olacağı bu 20 yıl süresince dünyanın en önemli kentlerinden bazıları sular altında kalıp,insan yaşamının yaşayamayacağı yerler haline gelecekler.

Hortumlar gibi felakterlere baktığımız zaman yine insan oğlunun doğanın dengelerini kurcalaması sonucu ortaya çıktığını görüyoruz.Tamam belki direkt sebebi biz olmaya biliriz ancak bilinen bir şey,dünyanın normal düzenini değiştirip,her şeyin olması gerekenden çabuk ve şiddetli olmasına yol açtığımızdır.

Neyse bu kadar bilgi verdikten sonra,tartışmak istediğim konuyu söyleyeyim;Duyarlılık.Canlı canlı kanıt olduğumuz üzere dünya yavaş yavaş ölmekte ve biz elimizi dahi kıpırdatmamaktayız,bir kaç küçük hareket dışında.

Artık yediğimiz herşey Kanser hücreleri oluşturur,insanlar bu apansız hastalığın pençesine düşmekte ve yılda sayamayacağımız kadar insan kaybetmekteyiz.Sadece kanser değil,bildiğimiz üzere Aids/hiv virüsü de insanlar tarafından ortaya çıkarılmıştır.

Merak ettiğim ne kadar daha böyle,hiç birşeyi düşünmeden,kılımızı kıpırdatmadan oturacağız.Gözlerimiz önünde Kuzey kutbu ve oradaki çeşitli canlı yaşamı sona eriyor,ve bu artık geri dönemeyeceğimiz bir olay.

Peki neden çok rahatça,hiçbir şey olmamış gibi günümüzü bilgisayar ve playstation başında geçiriyoruz."Herkesi sağ duyuya davet ediyorum" demek isterdim ama artık o treni kaçırdık sanırım...
matrklorm
Üye
küresel ısınma konusunda söylemek istiyorum ki:
"iki ampul az yakın."

gerçekten bunu gördüm ve hayatımda hiç olmadığım kadar dikkat eder oldum.boş kağıtları kullanmadan atmaz oldum.kağıt uçak yapmaz oldum.ve bulduğum kağıtları sonuna kadar kullanır oldum.

yapılması gereken şeyler daha çok.ama bireysel değil toplumsal olarak bişeyleri yapmalıyız.
Laçin
Üye
Evet ama bütün insanlık neden yatıyoruz anlamadım,hani umutsuz da olsak neyse,herkeste bir umut var ama nereye kadar bilemeyeceğim.
Littl3big
Üye
Hakketten ya bizim sınıfta bu dershane tanıtım şeyleri geldiğinde 10sn. içinde hepsi top şekline geçiyor :(
Misafir
Demin uzun uzun yazmıştım ama sitenin buglarınada dolayı bütün yazı gitti... :(

Neyse kısaca şunu söyliyim
Küresel ısnma hala tam olarak ispatlanabilmiş bir teori değil
Yada bunun sadece bizim saldığımız gazlarla alakalı olduğu.
(bildiğim kadarıyla)
Laçin
Üye
İyi de yeryüzünü zaten biz ısıtmıyor muyuz? kullandığımız kozmetikler,elektronik araçlar,zararlı gazlar ile.
Misafir
bişey yapmak istiyorsan öncelikle bilgisayarını al at ve git bi dağda yaşa...
ayrıca rad bildiğin yanlış ..
Laçin
Üye
Eh işte ama tek başıma olmaz,örgütlenelim söz atacam bilgisayarımı ama kimse yemiyor ki :'(
SwooshSwoosh
Üye
ben kabullendim küresel ısınmayı. böylesi daha iyi.

Beğenenler: Bonecrusher

fluxdemon
Üye
ankarada 26 aralık itibariyle halen kar yağmamakta, küresel ısınma patla emi ?
Misafir
Ya aslında demek istediğim bunun doğal bir süreç olabileceği.
Örneğin buzul son buzul çağı gecikti ve biz bunların etkilerini yaşıyor olabiliriz. Bu durumun samanyolunda yeni bir kola girmemizle alakası olduğunu bile duydum.

Bide aklıma gelmişken başka bi teoride eskiden hava ölçümlerinin yeterince doğrulukta yapılamadığı ve bugünlerde ölçümlerin genellikle şehirlerde yapıldığıyla ilgili. Şehirler dış mekanlardan daha sıcaktır.

ANCAK bu demek değildir hayatımızı böyle yaşamaya devam edelim. Dünyayı temiz tutalım. Petrolden olabildiğince uzaklaşalım. Zaten korumak sadece dünya zora girdiğinde aklımıza geliyosa pardon ama biz yokolmayı çoktan haketmişiz.

Beğenenler: Bonecrusher

discussioncontroller