Sizce İnsanlar Kaça ve Neye göre ayrılır
hadicanımoradan
Üye
Konuya birden daldım ama insanları kategorilere sokmak, insanları gruplara ayırmak insanlığın en büyük sorunlarından biri. Ama yapacak birşey yok. darkprens'in dediği gibi insanlığın %70'i gerçekten de mal. İnsanlara her ne kadar eğitim de verilse, insanları ayırmanın, ırkçlğın kötü birşey olduğu öğretilse de bilgiyi reddeden, gerici bir çok insan var. Eğitimi reddeden insanlar ve normal insanlar olarak ayırılabilir belki.
esekesek
Üye
ortadan ikiye ayrılır.

edit: kahretsin geç kalmışım.
DominatorV1
Üye
Spoiler:
image
DanteAngelo
Üye
Soru: Sizce İnsanlar Kaça ve Neye göre ayrılır
Cevap: Neden ayrılsın ki?
Bu biraz politik bir cevap gibi gelebilir ilk bakışta fakat insan özünde insandır.Çok genel olarak duyguları, psikolojisi, istekleri ve dürtüleri aynı istikamettedir. Dış ortamdan dayatılanlar ve içten gelen ego insanlarda ayrışmaya neden olur benim kişisel fikrimce. İnsanların farklı yerlerde yaşamaları, farklı dili konuşmaları, farklı inançlara veya zevklere sahip olmaları bence insanları farklı kılmaz, tam tersine birbirine yakınlaşmaları için neden oluşturur. Zaten keşfedilmiş olanı kim keşfetmek ister ki? Keşfedilmemiş olanı, farklı olanı öğrenmek ister insan, o yüzden aslında farklılıklar bence insanları normal şartlar altında ayrıştırmaz, tam tersine birleştirir. Ayrışmayı sağlayan şey ise bence insanın egosu ve kişisel kanaatime göre aptallıktan başka birşey olmayan körü körüne fanatizmidir. Bir insan egosunu, karşısındaki insana ve kendisine duyduğu saygıyla dizginleyebilir fakat fanatizmin saygıdan çok bir aitlik hissi eksikliğine bağlı olduğunu düşünüyorum. Bir tarafa veya zümreye ait olmak insanların ilk çağlardan beri aradıkları şeyi sunni bir yolla bulduklarını hissetmelerini sağlıyor çünkü; hayatlarının bir anlamı olduğunu hissetmelerini. Yani kısacası insanların körü körüne duydukları bu fanatizmin ve saygı eksikliğinin hiçbir neden yokken ayrışmalarına neden olduğunu düşünüyorum.
goo_khangoo_khan
Üye
Dine, dile, ırka, cinsiyete, yaşadıkları coğrafyaya, beğendikleri oyunlara, sevdikleri müzik tarzına, gözlerinin ya da saçlarının rengine, sağlıklı ya da sakat olmalarına, sakat olanlar neye göre sakat olduklarına, tuttukları futbol takımına, futbol sevip sevmemelerine, polo oynayıp oynamamalarına, polo bilip bilmemelerine, okudukları okullara, yaptıkları mesleklere, oy verdikleri partiye, sabıka kayıtlarına...

bi milyon şeye ayrılabilir insanlar. Sonra ayırdıktan sonra bi kısmını fırın ocaklarında yakmıyorsanız ayırmanız insanlığı ve insanları anlamanızda yardımcı bile olabilir. malum tasnif iyidir.
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Nereden kestiğinize bağlı olarak,istediğiniz kadar ayırabilirsiniz.
PiranhaPiranha
Üye
Genç ve Yaşlı, Kadın ve Erkek olarak dörde ayrılır.
Çocuk, ergen genç, genç kız, genç kadın, kadın, (aynı çözümlemeyi 'erkek' diyerek yapabilirsiniz), orta yaşlı, yaşlı diyenlerde olacaktır...

Hmm ben neden bunları böyle yazıyorum onu bilemiyorum :D olm nasıl bi konu bu açacak konumu bulamadınız naptınız yaw
Broken Badly
Üye
Bir tek hayatları olduğu, ve o hayatı da yalnızca kendileri olarak geçireceklerini fark edenler ve daha bunun farkında olmayanlar olarak ikiye ayrılır.
ForzaeagleForzaeagle
Üye
1- Olduğu gibi yaşayanlar
2- Olmak için yaşayanlar
discussioncontroller