İntihar Etmek?
Elessar
Üye
[center][img width=300 height=377]http://i1002.hizliresim.com/2010/2/21/3572.jpg[/img]

İntihar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sizce şöyle bir yaklaşım ne kadar doğrudur?

Dünya' ya gelmeyi, geldiğim de nasıl, nerede, kimlerin arasında doğacağımı ben belirleyemezdim. Doğup, doğamayacağıma, var olup, olamayacağıma bile ben karar veremezdim! Ama ölmek benim elimde!

[/center]
Misafir
Sabah sabah böyle bir konu?Vallahi cenabet gelicek foruma :P
PersonaPersona
Üye
Gelecekte intihar edeceklerden bir ricam var;
Giderken yanlarında en az 4-5 faşist ve köktendinci götürürlerse çok mutlu olurum.
Elexrandra
Üye
Aslına bakarsan şöyle 30 tane hap içip uykuya dalarak ölmek hep cazip gelmiştir bana.
ama biraz daha yaşayıp neler olacağını görmek istiyorum erteledim sanırım :)
buarada yaşım 17
acdervisacdervis
Mod
İntihar bir ölüm şekli olarak, kurtuluştur.
ElegostElegost
Üye
Zayıf insanların bazı sorunlardan kaçabilmek adına son çare olarak gördükleri yoldur intihar.

Aslında, sadece nefes alabilmenin bile, sahip olunan her şeyden daha değerli olduğunu fark etseler, kolayca vazgeçerler bundan ama işte, olmuyor demek ki. En başından bilmek lazım, yaşamanın en güzel şey olduğunu, yitip giden bazı küçük şeyler için bu en güzel değerin harcanmayacağını.
iced
Üye
ölümü kolay birşey sanıp yanılmaktır..
apocalypse
Üye
İntihar hayattan kaçmaktır.
PersonaPersona
Üye
Elegost dedi:

Zayıf insanların bazı sorunlardan kaçabilmek adına son çare olarak gördükleri yoldur intihar.

Aslında, sadece nefes alabilmenin bile, sahip olunan her şeyden daha değerli olduğunu fark etseler, kolayca vazgeçerler bundan ama işte, olmuyor demek ki. En başından bilmek lazım, yaşamanın en güzel şey olduğunu, yitip giden bazı küçük şeyler için bu en güzel değerin harcanmayacağını.

İntihar eden birinin zayıf biri olduğu konusuna katılmıyorum. Tam tersine çok güçlü olduklarını düşünüyorum. Bir insanın hayatına son vermesi çok zordur. Heleki önünde kocaman bir bilinmezlik varken. Böyle bir kararı alan kişi sorunlardan kaçmak için intihar etmez, daha fazla hayat istemediğinden eder.(Tabi "öhühü sevgilimden ayrıldım, çok yalnızım, bu hayat çekilmez diye intihar edenleri kasetmiyorum burada)
Misafir
Çok göreceli birşey bu.

İntihar bir eylem olarak pek mühim değildir bence (sonuçta yolun sonu her şekilde ölüm). O'nu önemli yapan şey; 'ona sebep olan şey'dir. İnsanı o tercihe zorlayan şeydir.

-ki benim şahsi düşüncemdir- artık çoğu insan bunu bir kurtuluş olarak gördükleri için (kimden,neyden!?) yapıyorlar. Gerçi haklı sebebinde olsa, 'inadına yaşamak' diye bir eylemde de bulunabilirsin. Ben bu yüzden intihar edenlere (hepsine değil büyük çoğunluğuna) saygı duymam.
Misafir
Trajengya dedi:

İntihar aslında bir açıdan allaha karşı gelip meydan okuyup 'Senin alıcağın canı ben senden önce alıyorum!' demekle eşdeğerdir.

discussioncontroller