Nintendo 3DS
sawwormsawworm
Üye
Nintendo'dan yeni bir haber daha, bu sefer yeni DS'ler ile 3D gözlük takmadan 3D efektli olarak oynayabileceğiz, yeni 3DS'ler Mart 2011'den önce piyasaya çıkacakmış, orjinal haber için ;

http://gear.ign.com/articles/107/1079234p1.html
[WT]Elessar
Üye
Bu da ekleme olsun:

Yuh diyebilirsiniz.. evet.. :D
XFire1994
Üye
Oha, nasıl bir şey o ya :P İzlerim ben bunu, oynayamam ki :P
Isshin
Üye
Ben de 1-2 saat önce girmiştim haberi.
http://www.dijikent.com/news.asp?nwsid=1354

Önceki söylenti haberlerimizde size en erken Mart ayında bilgi alabileceğimizden bahsetmiştik. GDC 2010 (Oyun Geliştiricileri Konferansı) için olan kısmı tutmadı ama bu ay içinde nihayet söylentilerin aslını öğrenmiş olduk. Evet, bugün Nintendo Japonya, resmî internet sitelerinden Nintendo 3DS olarak islimlendirdiği projesiyle ilgili bir bildiri yayımladı.

Nintendo 3DS ismini verdikleri yeni el konsolları üzerinde çalıştıklarını bildiren yapımcılar, 15 Haziran 2010'da Los Angeles'da düzenlenecek E3 oyun konferansında resmî olarak tanıtımını yapacaklar. 2011'de piyasada olmuş olacak bu el konsolu hakkında en dikkat çekici bilgi üç boyutlu efektleri, özel bir gözlük ya da göz aksesuarı olmadan hissettireceği. Nintendo 3DS, Nintendo DS ve DSi oyunlarını da destekleyecek.

Nintendo'nun açıklaması bu kadar. Ancak, Japonya basının da önemli bir yere sahip Nikkei gazetesi, Nintendo 3DS ile ilgili daha fazla açıklama yaptı. Daha önce de söylenti olarak geçiştirilen gazetenin haberleri, maalesef doğrulanmıştı. Nintendo onaylamasa bile Nikkei'nin söylediklerinin olma olasılığı belirli bir önem taşıyor.

Nikkei'ye göre Nintendo 3DS, tüm beklentilerin seviyesine ulaşmış durumda. Güçlendirilmiş Wi-Fi seçenekleri, daha uzun şarz ömrü bunlar arasında. Bunun dışındaysa, titreşim ve tilt sensörü dikkat çekiyor. Olması muhtemel diğer özellikler ise; 3G, Nvidia Tegra ile GameCube kalitesinde grafikler, çeşitli çevrimiçi hizmetler.

Ne diyelim, yeni gelişmeleri merakla bekliyoruz.

Ama anlaşılan güncelleme yapmak gerek, yeni haberler gelmiş sanırsam. Okuyalım, yazalım hemen.
Vaizard
Üye
Hadi hayırlı olsun hepimize. :D DS'in suyunu çıkartayım biraz ben o zaman.
XFire1994
Üye
Neyse, bu yaz DSLite alayım, seneye de bunu alırım(Nintendo'nun nasıl bu kadar sattığını merak ediyordum, şimdi anladım :D).
gameovergameover
Üye
Ben de yaza doğru alsam mı bir DS diye düşünüyorum... Neyse, hele bir E3 geçsin de, bakarız xD
sawwormsawworm
Üye
Piyasa iyi 3D'ye alıştı yalnız, Titanik filmi bile 3D olarak sunulacakken, Back To The Future 2'de ki gibi, 3D modellenmiş koca bir köpekbalığının sizi yutması gibi garip şeyler yaşıyacağız herhalde :D
Deranor
Üye
DSi ve DSi XL alanlar derin bir pişmanlığa kapılıyor yalnız( yazar burda kendi pişmanlıklarından bahsetmiş ) . Umarım bizede bi kıyak yapılır. Iwata yakma bizi.

Genede alınır bu arkadaş, bi bakalım, görelmde bi kanlı canlı! :)
An Anonymous
Üye
Hala DS almadığım için aşırı mutluyum 3DS'i görünce. Ocarina of Time geliyormuş 3DS için, daha ne olsun!
QuendarthQuendarth
Mod
Piyasaya çıkar çıkmaz almayı planlıyorum. Tek korkum alet çıktıktan 3-4 ay sonra daha büyük ekranlı ya da daha uzun pil ömürlü yeni bir versiyonunun çıkması.
discussioncontroller