Nintendo 3DS
CoraxCorax
Üye
gittigidiyor da new 3ds xl 1100 liraya satılıyor. satıcı da güvenilir.

geçenlerde kuzen aldı benim. ertesi gün de elinde idi.
DemifiendDemifiend
Üye
Kargo fiyatlarını bilmiyorum ama PAL oyunlar NTSC'den 1.5 kat daha pahalı oluyor. Bendeki PAL ama oyunlara verdiğim paraya acıyorum. İnternetten okuduğuma göre de çoğu kişi pal konsollarını satıp ntsc'ye geçiyorlarmış. Kargo çok pahalı değilse NTSC daha avantajlı bana göre. Ayrıca eshop kullanırsan kargo parasından da kurtulmuş olur ve kat kat kara geçersin.
DharkanDharkan
Üye
Öyle diyorsun da, NTSC kutulu oyun 35-40 dolar arası. PAL kutulu oyun 30-35 Euro arası görünüyor ama Amazon.de'den alırsan VAT vergisi ödemediğimiz için fiyatları 3-4 Euro düşüyor en az. Onun haricinde NTSC oyunların kargo fiyatları PAL'dan daha pahalı genelde.

eShop indirimleri canavar oluyor NTSC'nin, dijital almayı seviyorsan gayet mantıklı. Aksi takdirde büyük zarar/kâr olayı yok.

Beğenenler: Corax

MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Dijital alirimda oyunu konsola kaydediyor. Konsol bizulunca aldigin oyunlarda gidiyor. Hesaba kaydetse dusunmeden dijital alirim. Elektronik sans isi sonucta. Kutulu alirsam, konsol bozulsa bile oyunlara bisi olmaz en azindan. Amazon.de den alicam. Zaten fazla oyun almam konsola.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Dharkan dedi:

PAL almak daha iyi bence de. Oyunları eShop'dan almadığın sürece NTSC'nin hiçbir avantajı yok.

Ben Amazon.de'den 3DS XL + 2 oyun almıştım, kargo ve gümrükle birlikte 950 liraya denk gelmişti. Ayrıca shipping'i pahalı falan yaptırma sakın, gümrükle hiçbir alakası yok onun. Gümrüğe her şekilde takılıyor ve onlara verdiğin paranın içinde gümrük masrafları zaten var. En ucuz shipping'le al, 10 güne eline geçiyor zaten.

Yani diyorsun ki kargo seçeneği olarak şunu seç, bişi olmaz: "AmazonGlobal Eilzustellung (6-11 Werktage)"

Şuan New 3DS XL + 2 oyun, 1.064,82 TL tutuyor.
DharkanDharkan
Üye
Dolar arttığı içindir o fiyat değişikliği ama evet, o olması lazım.

Dediğim gibi, gümrük ücreti o fiyatın içinde, ondan eminim. Yola çıktıktan sonra kargo şirketine bağlı olarak gümrük için bazı bilgiler vermen gerekecek o kadar.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Şu elemanı gözüm tuttu.

http://forum.donanimhaber.com/m_103867207/tm.htm

Bir kaç oyunun fiyatını sordum. Eğer uygun gelirse hiç uğraşmam yurtdışı ile.
DharkanDharkan
Üye
DharkanDharkan
Üye
Omega Ruby almıştım, geldi geçen gün. Açıkcası beklediğimden çok daha güzelmiş, biraz şaşırdım. Pokemon X'de 3D battle'lar laglıyken bunda öyle bir durum yok, oyun genel olarak da çok farksız olmasa bile daha hoş. Pokemon çeşitliliği beni pek sarmıyor ama wondertrade'le neredeyse her şey bulunuyor zaten.

Bakalım bu mu daha uzun yoksa Pokemon X mi
DharkanDharkan
Üye
Art arda üçüncü mesajımı atacağım ama yazan kimse yok, ne yapayım. :(

Nintendo DS Pokemon Heartgold ya da Soulsilver sahibi olup satmayı düşünen var mı?
discussioncontroller