Mount & Blade (At ve Kılıç) - Warband
XFire1994
Üye
ButeoButeo
Üye
Anno Domini'ye zor denmiş genelde ama bana Floris ve Vanilla'dan daha kolay geldi. Paralı askerler gayet ucuz ve turnuvalarla kolayca para kazanılıyor. Turnuvaları kazanmanın bana göre en kolay yolu ise düellolarda at üzerinde arbalet kullanarak önce rakibin atını indirmek, sonra rakip her gardını düşürdüğünde arbaletle vurmak yahut kalkanı parçalayıp arbaletle işini bitirmek. 8000 küsür dinar kazanılabiliyor bahis de oynarsanız. Ayrıca hemen tanınıp bir ülkenin boyundurluğuna lord olarak girebiliyorsunuz turnuvalarda kazandığınız şöhretle. Hemen toprak sahibi olunuyor oyunda vanillanın aksine.

Oyunda AI savaşlarda çok daha yetenekli gibi gözüküyor. Bir tepeye kurulup pozisyon almış beklerken, benim nehir geçmemi fırsat bilip üzerime akın etmesi sonucunda çok kayıp verdiğimi bilirim. Formasyonları da iyi kullanıyorlar; piyadeler birbirlerine bitişik olmayı seviyorlar ve işe yarıyor. Ayrıca her emir verdiğimizde çalan borozanın atmosfere katkısı tartışılmaz.

Ben oyuna her zamanki gibi bağımsız biri olarak başladım, birine bağlı başlamaktansa alt tabakadan yükselerek ilerlemeyi seviyorum. İskandinavya'da başladığım oyun İtalya'ya sürüklendi, orada para ve şöhret kazanıp Tunus'a gittim. Ordumu ve kendimi Tunus'ta iyice güçlendirince ise ne yapmak istediğime karar verdim; Endülüs'e gidip İspanya'ya karşı savaşacak, müslüman İspanya'yı kuaracaktım. Bakalım, Endülüs lordu olarak işler şu an tıkırında, Fakat Portekiz'in savaşa katılması hoş olmadı.

Bu kadar çok ülke olmasına şaşırdım.Sicilya Krallığı, Navarre gibi beklemediğim ülkeler bile var. Hepsi de ait olduğu kültürleri çok iyi yansıtıyor. Şehir ve köy tasarımları ise en çok hayranlık duyduğum kısım oldu; yaşayan mekanlar yaratmışlar adamlar, ve hepsi çok çeşitli. Konstantinopolis kaldı görmeyi çok istediğim, bakalım kaderim beni oraya sürükleyecek mi..
QuendarthQuendarth
Mod
Mount & Blade'in en büyük dengesizliği turnuvalar zaten bence. Şimdiye kadar oynadığım her modda oyuna başlar başlamaz turnuva turnuva dolaşıp erkenden çok zengin olmak mümkündü. Ekipman da standart olduğu için düşük levellarda bile kazanmak pek zor olmuyor.

Burada yazılanları okuyunca 1257'ye ben de tekrar başladım. Epey önceden eski versiyonlarından birini oynamıştım ama çok buglı olduğu için fazla ilerleyememiştim. Şimdi toparlanmış görünüyor. Gerçi yine de bazı buglara denk geldim.
BiqBossBiqBoss
Üye
Size tavsiyem papayı kızdırmayın.
QuendarthQuendarth
Mod
Viking Conquest oynuyorum bir süredir, ve söyleyebilirim ki şimdiye kadar oynadığım bütün M&B modları ve dlc'leri arasında en iyisi olmuş. Aslında oyunu çıkar çıkmaz alıp oynamaya başlamıştım ama sürekli buglarla ve çökmelerle karşılaşınca neredeyse hiç oynamadan bırakmak zorunda kaldım (oyunun aldığı olumsuz tepkilerin büyük çoğunluğunun sebebi de bu zaten). Fakat birkaç gün önce tekrar başladım ve şimdiye kadar hiçbir ciddi bugla karşılaşmadım. Epey uğraşmışlar belli ki düzeltmek için.

Campaign modunu oynuyorum şu anda. Bence sandbox oynamak modun potansiyeline yazık etmek olur. Senaryonun işlenişi çok başarılı çünkü. Senaryo M&B serisinde hiç olmadığı kadar ön planda. Devamlı önemli kararlar vermek zorunda kalıyorsunuz ve verdiğiniz her kararın ciddi ve mantıklı sonuçları var. Her kararda companionlarınız ve ilgili lordlar farklı tepkiler veriyor, devamlı iki arada bir derede kalıyorsunuz. Herkesi memnun etmek imkansız. Bu da oyuncuyu rp yapmaya itiyor. Her durumdan en büyük faydayı sağlamaya çalışmak yerine (ki böyle bir şey imkansız zaten), karakteriniz için bir kişilik belirleyip ona göre hareket etmek çok daha mantıklı ve zevkli bir hale geliyor.

Bunun yanında Avrupa'daki pagan kültürünün gerçekçi işleniş şekli ve genel atmosfer de epey başarılı. Kesinlikle alınıp oynanmayı hak eden bir oyun. Steam'deki eleştirilere bakıp şüpheye düşmeyin, o zamanki bugların hiçbiri yok şimdi.

Beğenenler: DarkSoul47, Fairon

tersadamtersadam
Üye
caribbean! çıkmış.
tersadamtersadam
Üye
aman yarebbi! beklediğim mod çıkmış. alpha, buglı.

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,271193.0.html

Spoiler:
image


Spoiler:
image


Spoiler:
image


Spoiler:
image


Spoiler:
image


Spoiler:
image


Spoiler:
image


Spoiler:
image


Spoiler:
image


Spoiler:
image


Gabriel Angelos
Üye
yakın gelecekte ogz pwmod party yapalım
tersadamtersadam
Üye
üstte dediğim modun başka görsellerini de ekleyeyim.

Spoiler:
image


Spoiler:
image


Spoiler:
image


Spoiler:
image


Spoiler:
image


Spoiler:
image


Spoiler:
image


Spoiler:
image


Spoiler:
image


Spoiler:
image


Spoiler:
image


CombiningPersonCombiningPerson
Üye
sp mi bu
discussioncontroller