Aion yalanı.
AgnusDei
Üye
Yazık, 30küsur yaşına gelmiş bir insanın başvurması gereken yöntem bu olmamalıydı. Başarılı olsaydı bile kendini kandırmaktan öteye gitmeyecekti ki. Anlayamıyorum çoğu zaman insanları...
Hetshat
Üye

[img width=780 height=353]http://i43.tinypic.com/2ah5m37.jpg[/img]

Aion'u beğenmemiş olabilirsiniz. Bu konuda bizi de suçlayabilirsiniz. Bunlara hakaret boyutuna varmadıklara sürece severek katlanabiliriz. Ama forumu ve başka kullanıcıları kandırma maksadıyla yeni bir hesap açmanız ve bunu kullanıcıları kandırma niyetiyle kullanmanız hiç etik değil.

A veya B oyunlarını herkes sevecek diye bir kural yok. Nasıl siz Aion'u beğenmediyseniz, Champions Online'ı veya fikirlerinizi beğenmeyen insanlar olacaktır elbette. Bu gibi durumlarda hile, hurdaya başvurmak yerine, DÜZGÜN ÜSLUBLA derdinizi anlatabiliyor olmanızı dilerdim. Sonuçta burada hepimiz oyunlara karşı ortak bir heyacan ve ilgi duyan insanlarız. Yazık...

Edit: Aion'la ilgili eleştirilerinizi doğrudan bu konuya yapabilirsiniz. Bunun dışında yukarıda geçen tatsız olayları burada bitirirseniz seviniriz.

Şimdi yeni üyeyimde aionla ilgili araştırma yaparken bu çıktı karşıma (eskiden beta oyuncusuydum). Aionun ne kadar dandik oldugunu, dandik demeyelimde overrated oldugunu betada gördügüm icin aiona para vermek gibi bir hata yapmadım (nitekim oyunezer bölümünde bu ay aionu ezmişsiniz daha dün okudum). Öte yandan üslbu hariç badkaratenin tamamiyle haklı oldugunu düşünüyorum. Birde adamı fake acc acmakla suclamıssınızda adam zaten dobra dobra yazmıs fake acc acmasına gerek yok ama gidip -adı lazım degil- bir dergiyi gerek dergilerinde gerek forumlarında profesyönellik dışı calısmakla imalı olarakta itham ederken gerek yazılarınızın ufak koselerinde kimi zaman forumunuzda gidip belki bu same ip, fake acc diye sucladıgınız adamların cafed,r, yurttur vs gibi bi yerlerden gelebilecegi ihtimalini göz ardı edip ban cekiyorsunuz. o açıdan kendi profesyonelliginize bir göz atmanızı dilerim.

iyi günler
jaden
Üye
Öncelikle Emperorofmankind'ın resimli anlatımı kapak olmuş demeden geçemeyeceğim.Ayrıca arkadaşın üslubunu ben de çok beğenmiş değilim.Ancak,Hetshat'ın da haklı olduğu 1-2 yer var.Yani şimdi aynı evden,aynı ip üzerinden veya dediği gibi yurt gibi bir yerden farklı kişilerin girme ihtimali de var.Tabi daha detaylı log tarzı birşeyler göremeyeceğimden fazla birşey diyemem.

Ha ayrıca,Aion'u ben de pek beğenmiyorum.Sebebi ise asya yapımı online oyunlar genelde benim zevkime ters olduğundan tabi.Ama özellikle DVO gibi uzun süreli oynayacağım oyunu sadece derginin yazdıklarına bakarak seçmem.Yani Wow için daha bile iyisini yazmışlardı zamanında, ancak Warcraft evrenine pek ilgim olmadığından Wow'a başlamadım sadece dergi öyle yazdı diye.Yani öncelikle oyunun evreni sizin zevkinize hitap etmiyorsa ne aşırı bir üslupla konuşmanın, ne de dergiyi suçlamanın alemi yok.Sonuçta siz önce ne istediğinizi bilin yeter.

Edit: Biraz anlatım bozukluğu olmuş olabilir ama işlerim olduğundan düşüncelerimi çok kısa bi sürede yazmak zorunda kaldım,ondan yani ;)
luthella
Üye
arkadaşlar, türkçe bozukluğu çeşit çeşittir, yani ip bakmadan karşılaştırdığınızda zaten görüyorsunuz; 2 kişi aynı salak dili kullanamaz. salak dil diyorum, evet diyorum. gelmişsin madem 30 yaşına hala böyle konuşuyorsan ben senin son 12 yıldır verdiğin oylara kurban olayım.

ayrıca aion'u birinin beğenmemesi oyunun overrated olduğu anlamına gelmeyeceği gibi bizim çok beğenmemiz süper bi oyun olduğu anlamına da gelmez. her isteyeni güzellik yarışmasına nasıl jüri yapmıyorlarsa her önüne gelen 10,20 isterse 100 oyun oynamış olsun o da bir oyun eleştirmeni olamaz.

şunu o kıvrımlarına kurban olduğum beyninize bi kazıyın da hepimiz böyle boş tartışmalardan  kurtulalım?
jaden
Üye
luthella dedi:

arkadaşlar, türkçe bozukluğu çeşit çeşittir, yani ip bakmadan karşılaştırdığınızda zaten görüyorsunuz; 2 kişi aynı salak dili kullanamaz. salak dil diyorum, evet diyorum. gelmişsin madem 30 yaşına hala böyle konuşuyorsan ben senin son 12 yıldır verdiğin oylara kurban olayım.

Anlatım bozukluğu derken benim demek istediğim kendi yazımda olabilecek anlatım bozukluğuydu. ;)
Ama senin dediğinde bir yerde doğru gibi.İkisinin de yazılarının üslubu birbirine benziyor.

Alta: Öyle desene :).Ben de burda "o kadar yanlış anlam çıkacak kadar bozuk mu yazdım" diye düşünüyordum. :D
luthella
Üye
ben zaten direk yazardan bahsediyordum. senin yazını okumadım bile kusura bakma :p

üste: ya yok arkadaş okumuş bana söyledi olanları da, diğer postları okumadan direk cevap yazdım yanlış anlaşılmalara kurban gidiyorduk benim saftrikliğim yüzünden bak.

ha bir de anlatım, türkçe derken eğer farkedemeyen (yuhannes) olursa başlık yazarı abimiz noktalı harflere gelememiş türkçe'de henüz.

t'ler küçük değil, büyük olur, evet, biliyorum.
ArkhenonArkhenon
Üye
Eh, pek farklı olma ihtimalleri yok gibi :) Daha 3. sayfada mesajı gördükten sonra bu sayfaya bakmadan üyeliği aldığı tarihe bakma ihtiyacı hissettim :)

Bu arada şu "terbiyesizlik" mevzuuna gelelim. Herkes hızını almış gidiyor, yanlış anlayan anlayana. Orada Kaan'ın "terbiyesiz" deme nedeni, ilk mesajdaki "ekonomik sıkıntılar" lafıyla tamamen adama - ya da dergiye - rüşvet aldın denmesi. Yani kusura bakmayın ama bana da para aldın da öyle yaptın dense, aynı tepkiyi verirdim, hatta Jesus'u tebrik ediyorum sakin bile kalmış cevabı...
luthella
Üye
4. hesapla bi savunma yazısı daha bekliyoruz... go go!
adre
Üye
belkide konuyu hortlatır gibi olacak ama dayanamadım hızlı cevap çakasım geldi :)

açıkçası aion a başlamayı düşünüyorum dolayısı ile aion ile ilgili videoları izleyip birçok farklı yerdeki yorumları incelemeleri okuyorum genelde pek tarzım değildir bir oyun üzerinde fazla araştırma yapmam 3-5 yazı okur bir okadar videosuna bakar sonrasında demo/free trial vs. çeker son kararı kendim veririm fakat aionda şuanda free trial yok (yada ben bulamadım, sanmıyorum ama xD ) bu nedenle başta yazıdığım gibi birçok farklı yazı video yorum forum blog gakguk kurcaladım ve burada senin yazıdığına da denk gelip okuyunca sonucunda da bu mesajı atmadam duramadım yukarıdaki arkadaşların 4 sayfa boyunca yazdıklarını tekrar etmeme gerekyok kısaca onlara hak verdiğimi söylemek istiyorum, bende senin gibi bir dünya oyun oynadım online olsun olmasın neyse sadede geleyim, benim görüşüm;

birinci olarak bariz şekilde öve öve bitiremediğin o oyun için reklam kokan bir yazı olmuş
ikincisi ise bir tavsiye olacak konu ne olursa olsun sadece oyun değil başka şeylerde olabilir ama madem konu oyun onun üzerinden gidelim, eğer kendin deneme şansın yoksa sadece tek kaynağa bakıp karar kılma, yok abi aman ölürüm hemen alıp oynamalıyım bik bik... diyorsan da ardından gelip burada insanlara yalacı vs. muamelesi yapma.

sonuç olarak senelerce oyunlara para harcamışsın, oynamışsın ama cebinden çıkacak olan bu paranın hesabını yapmayı öğrenememişsin diyorum, hata senin hatan cebincen çıkan para için kimseyi suçlayamazsın. Eğer sadece senin bu yazdığın yazıyı okmuş olsaydım Aiondan vazgeçerdim heralde :) seni bilmem ama buradaki bir çok kişi gibi bende Aion'un oldukça sağlam olduğunu düşünüyorum.

Hatta eklemek isterim ki zamanında bir çok online oyunu oynayıp sonra sıkıldığım halde hesabımı kapatmayıp sadece dost olduğum insanlarla iki laf etmek, muhabbet etmek için aylık ücret ödediğimi bilirim hatta örnek vermek gerekir ise eskiden Ragnarok Online ve şuanda ise World of Warcraft bunlardan sadece ikisidir, madem yaş gelmiş 30a bırak Hard Core u da dostlarına vakit ayır online olur RL olur inan bir süre sonra tuşlara skill için basmaktansa muhabbet için basmak daha çok keyif veriyor, tabi bu senin bileceğin iş akıl vermek gibi anlamazsın umarım, gerçi buraya bunları boşa yazdım gibime geliyor nasılsa dönüp okumayacaksındır üzerinden bir ay geçmiş, ama neyse içimde kalacağına forumda kalsın diyorum xD

hızlı dedik ama uzadı idare edersiniz artık ;)
belferkay
Üye
badkarate yaptığın ayıp kardeşim onu söylemek istiyorum.Burdaki yazı yazan adamlar emin ol kaç kez ter döküyolardır okuyucularımız yanlış bilgilenmesin diye.Ben aiona daha başlamadım ama yarın ilk işim almak olucaktır.Oyunu başka bir bilgisayarda izledim istediğin buysa söylüyorum;Oyun abartaldığı kadar var.
discussioncontroller