Spider-Man: Shattered Dimensions
Blight
Üye
[img width=608 height=229]http://i.annihil.us/u/prod/marvel/i/content/st/11830header_banner0047592.jpg[/img]

Evet böyle bir oyun yapılıyormuş. Hatta noir ögeleri bulunduracakmış. Hatta trailer bile çıkmış. Ama o trailerdan oyunun kötü mü iyi mi olacağı anlaşılmıyormuş. Bazı sahneleri güzelken, dövüş ve free-roam düşündürüymüş.

Buyrun aşağıdan tüm bilgileri okuyup, trailerı izleyebilirsiniz.

http://marvel.com/news/vgstories.11830.first_look~colon~_spider-man~colon~_shattered_dim?utm_source=Newsletter&utm_medium=Pulse235&utm_term=Link2&utm_content=FirstLook&utm_campaign=Pulse235Newsletter03312010
[WT]Elessar
Üye
Farklı evrenlerdeki farklı Spider-Man'leri konu aldığı için her türden şey gelebilir. İlki Amazing Spider-Man olduğu için Cell Shade yapılmış ama ikincisi Steampunk Spider-Man olacağı için daha karanlık tonlar seçilmiş.

Şu haliyle oldukça güzel durduğunu ama içinde Activision olduğu için ilgimin biraz olsun azaldığını söylemem gerek... Çok güzel bir fikir, ama hangi Spider-Man oyunu klasik oldu ki şimdiye kadar?

Dipnot: Oyunda toplam 4 evren olacak. Geri kalan ikisi henüz açıklanmadı.
__skytalker____skytalker__
Üye
şuan güzel görünüyor bakalım nasıl olacak
birde hangi platformlara çıkacak bu oyun?
thegmnkthegmnk
Üye
Bakalım belki Arkham Asylumnevi bir şey çıkar?
DreamonDreamon
Oyungezer
[WT dedi:

Elessar link=topic=32598.msg871570#msg871570 date=1270077543]
Farklı evrenlerdeki farklı Spider-Man'leri konu aldığı için her türden şey gelebilir. İlki Amazing Spider-Man olduğu için Cell Shade yapılmış ama ikincisi Steampunk Spider-Man olacağı için daha karanlık tonlar seçilmiş.

Şu haliyle oldukça güzel durduğunu ama içinde Activision olduğu için ilgimin biraz olsun azaldığını söylemem gerek... Çok güzel bir fikir, ama hangi Spider-Man oyunu klasik oldu ki şimdiye kadar?

Dipnot: Oyunda toplam 4 evren olacak. Geri kalan ikisi henüz açıklanmadı.

2. Dünya Steampunk değil adı üzerinde Noir. Amerika'daki Büyük kıtlık zamanında Marvel kahramanlarına ne olacağını sorgulayan bir seri Noir. Şu an hemen hemen her ana serisinin alternatif Noir yayınları var.
[WT]Elessar
Üye

2. Dünya Steampunk değil adı üzerinde Noir. Amerika'daki Büyük kıtlık zamanında Marvel kahramanlarına ne olacağını sorgulayan bir seri Noir. Şu an hemen hemen her ana serisinin alternatif Noir yayınları var.

Çizgiromanların ne kadar derine gittiğini bilmediğim için gördüğüm en genel tabiri yazdım; Noir yazdığında "Haa Noir serisi buymuş demek..." diyemeyenler Steampunk desin diye.. :D Çünkü görünen "setting" o.. (:
Misafir
Keşke Ultimate Spider-Man gibi bir oyun daha yapılsa. Dün oynamaya başladım, çok güzelmiş oyun.
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
Güzel bişey olcak gibi ama sanki Wolverine'e özenmiş Spidey :D
An Anonymous
Üye
Web of Shadows bence Spider-Man oyunlarının oynanış mekanikleri açısından çok güzel bir yere geldiği oyundu. Yerden duvara, duvardan havaya düşmanları fırlatmak çok zevkliydi. Bu oyunun da benim için en büyük hayal kırıklığı önceki oyunda geliştirilen bu özellikleri görememek oldu. WoS görev çeşitsizliği dışında gayet güzel bir oyunken o formülü yeni oyunda hiç kullanmamaları üzücü. Shattered Dimensions 4 farklı dünya ve 4 farklı oynanış mekanikleriyle geliyor ama kaç senedir Spider-Man oyunları tek bir dünya ve oynanışı zorla bu seviyeye getirmişken, bu oyunda dört tane birden vaadediyorlar. Konsept güzel, ama dediğim gibi yıllardır hazırlanan Spider-Man oyunlarındaki mekanikleri kusursuzlaştırmak yerine sil baştan işe girişmeleri ürküttü beni. 4 farklı dünya, 4 vasat dünya olmaz umarım.

Bu arada Spidey ormanda Kraven'ı kovalıyor? Amazing evreni bari bildiğimize yakın olsaymış ya.
Vergil
Üye
Evet, en sonunda geldi, ne zamandır yeni bir Spidey oyunu bekliyordum. Web of Shadows, hikaye anlatımındaki beceriksizliği hariç en iyi Spidey oyunuydu gerçekten( özellikle boss savaşları çok hoştu). Shattered Dimensions'da ise 4 farklı evren ile aslında riskli ve entresan bir seçim yapmışlar. Yapımcının işi oldukça zor olacak, çünkü o 4 evrenin herbirinin arasındaki farklılıkları, o evrenlerin atmosferini, farklı oynanış mekaniklerini çok iyi yansıtmak ve oturtmak  zorundalar, tabi iyi bir oyun yapmak istiyorlarsa. Aslında 4 oldukça iddialı bir rakam olmuş bence, 4 adet boş evren olmaz sonunda inşallah. Bunun dışında villian'ları da merak ettim, videoda Kraven ve Hammer Head gözüküyor, bakalım kimler gelecek daha. Neyse, sonuç olarak diğer birçok Spidey oyunu gibi bunu da alıp bitireceğim vasat bir oyun olmadığı sürece, ki bu ihtimali düşünmek bile istemiyorum.
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
Scarlet Spider ve Captain Universe'ı (Spidey'nin Iron Man gibi olduğu hâli) koysunlar, canımı yesinler.
discussioncontroller