Yan Flüt Alacağım
UtherLightbringerUtherLightbringer
Üye
Yan Flüt çalmaya başlamayı düşünüyorum da ne model alayım,kaça alırım vs. bilgisi olan biri bir baksa çok mutlu olurum :)
ElegostElegost
Üye
Yan flütle ben de ilgileniyorum ya, almak, öğrenmek falan istiyorum =) Biraz kurcaladım bu konuyu burada görünce de şöyle bir siteye denk geldim. Yan flüt üzerine her ne kadar pek fazla mesaj barındırmasa da bir Türkçe site varmış; http://www.yanflut.org/flut-marka-ve-modelleri-f9.html

Daha okuyamamış olsam da okumaya değer gibi duruyor.

Üye
Elegost dedi:

Yan flütle ben de ilgileniyorum ya, almak, öğrenmek falan istiyorum =) Biraz kurcaladım bu konuyu burada görünce de şöyle bir siteye denk geldim. Yan flüt üzerine her ne kadar pek fazla mesaj barındırmasa da bir Türkçe site varmış; http://www.yanflut.org/flut-marka-ve-modelleri-f9.html

Daha okuyamamış olsam da okumaya değer gibi duruyor.

Sesi falan çok hoşuma gidiyor.Bir de çalan adam sayısı da az.Arkadaşımın tanıdığı var gittik görüştük falan 1000 dolara yamaha ayarlarız dedi.Pederi ikna edebilirsem alıp başlayacağım bir an önce.
SwooshSwoosh
Üye
ben de yan flütün köpeği bir insanım fakat ciddi eğitimi alınmadan adam akıllı çalınamayacağına, ve flüt alsam bile üzerine düşmeyip sıkılacağımı bildiğimden öğrenmeyi hiç düşünmedim. çalıcı değil dinleyiciyim. çok pahalı aletler olduğundan gitar falan gibi anlık heveslerle girişilecek bir şey de değil zaten, ama konuyu perdeler ardından takipliyorum.
ayrıyetten, yan flüt yoğunluklu grup/sanatçı paylaşımı yapılsa bu thread'de ne güzel olur, ufkumuz genişler.
(bi de
)
oropheroropher
Üye
yan flüt değilde acayip bir mızıka öğrenesim var..
bu mızıka denilen zımbırtı kendi kendine öğrenilir mi?
Üye
oropher dedi:

yan flüt değilde acayip bir mızıka öğrenesim var..
bu mızıka denilen zımbırtı kendi kendine öğrenilir mi?

Benim oda arkadaşı kendi kendine çalıyor valla :)

@swooosh ya ben ciddi ciddi gitmeyi düşünüyorum kursa.Çalmayı istediğim ender müzik aletlerinden biri.
SwooshSwoosh
Üye
kurslar ne kadar peki, bilgin var mı
uygun bişeyse denemek lazım aslında
Üye
Swoosh dedi:

kurslar ne kadar peki, bilgin var mı
uygun bişeyse denemek lazım aslında

Ben normalde İstanbulluyum ama okuldan dolayı h.içi sakaryadayım orada bir arkadaş aracılığıyla 100-150 liraya falan bağladık işi.İstanbulda biraz daha pahalıdır ama.
Valla eğer istanbuldaysan cumartesi veya pazar beraber gidelim :D arkadaş olursa İstanbulda gitmeyi düşünüyorum.H.sonları.
seyfoyun
Üye
Genellikle yeni başlayanlara Yamaha'nın YFL 211 gibi 200 veya 300 ile başlayan serilerini tavsiye ederler. Fiyatları ise eger hala aynıysa 700 TL'den başlayıp 1500- 2000 TL'ye kadar gidiyor YFL serisinin. Onun dışında çin malı flütler de var. 300 - 400 lira civarında oluyor bunlar da.

Camel'ın gitaristi/vokali/flütçusü Andy Latimer ise Armstrong marka flüt kullanıyor.
SwooshSwoosh
Üye

Ben normalde İstanbulluyum ama okuldan dolayı h.içi sakaryadayım orada bir arkadaş aracılığıyla 100-150 liraya falan bağladık işi.İstanbulda biraz daha pahalıdır ama.
Valla eğer istanbuldaysan cumartesi veya pazar beraber gidelim :D arkadaş olursa İstanbulda gitmeyi düşünüyorum.H.sonları.

şu aralar değil de yaz zamanı boş zamanı öldürmek adına gidilebilirim, fiyatları bu civardaysa uygun yani.
ben de soruşturayım kadıköyde falan kaçaymış bu işler
Üye
Swoosh dedi:

şu aralar değil de yaz zamanı boş zamanı öldürmek adına gidilebilirim, fiyatları bu civardaysa uygun yani.
ben de soruşturayım kadıköyde falan kaçaymış bu işler

Aslında şöyle bir 3 kişi falan olsak ne güzel olurdu :)
discussioncontroller