Bisikletler ve Bisikletçilik
SYSCLEANER
Mod
aynı şekilde focalprice.com da var...

focalprice in teslim süresi dx ten kısa... maks 1.5 ay ila 2 hafta arasında değişiyor teslim süreleri...
sKull009sKull009
Üye
Bende ng 450 sürücüsüyüm. Gayet memnunum ama bisikletçi denilecek kadar bisiklet kullanıcısı değilim. Şehir içinde trafikten kurtulmak için bulduğum bi çözüm sadece. Şimdilerde sportif amaçlı biraz daha ilerletmeye başladım. Aslında kendi kendine gelişmeye başladı. Bisiklet araştırırken enteresan bir yazıya denk geldim ve ağzım hala açık. yazı için tıklayınız Bu fiyatlar öncelikle beni bisikletten soğuttu, 1 saat sonra tam tersine bisikletimin benim için ne kadar değerli olduğunu ve bisiklete binmeyi ne kadar sevdiğimi anladım. Kask, lamba, çanta gibi aksesuarları almaya başladım. 2 aya kalmaz kendime bisikletçi diyebilirim sanırım :) ohh be içimi döktüm
TheodrienTheodrien
Mod
NG650 var bende de. Ulaşım aracı olarak kullanmanın yanında, işten eve geldikten sonra spor amaçlı çıkıp Kartal-Caddebostan sahil kesiminde takılıyorum. Seneye kadar idare eder beni bu, seneye birazcık paraya kıyıp daha iyi birşey alacağım.

Beğenenler: Fairon

TheodrienTheodrien
Mod
Biraz araştırmalarım sonucu, Perşembe Akşamı Bisikletçileri ekibiyle takılmaya karar verdim. Her Perşembe, Şaşkınbakkal-Pendik arası git-gel yapıyorlar, ortalama 20-30 kişilik bir ekip oluyor genelde. Dün rastladım kendilerine ama tam eve dönüyordum, katılamadım o yüzden.

Önümüzdeki Perşembe katılacağım bakalım. Gelen olursa orada da görüşebiliriz.

Şöyle de bi sayfaları var: https://www.facebook.com/groups/PABistanbul/
FirewingFirewing
Üye
PAB ekibi iyidir. Türkiye de İzmir çıkışlı büyük bir akım başlattık =D
ryuukryuuk
Üye
elimde eski bi bisiklet var, çok iyi bi bisiklet de sayılmaz. hem elim yatkınlaşsın hem uğraşacak bi şey çıksın diye parçalarını yenileyeyim dedim. daha sonra bi iskelet alırsam bundaki parçaları onda toplarım diye düşünüyorum. beldeyama'nın bir modeli, ağır bi bisiklet. şu an arka lastiği patlak, ilk başta aklıma iç ve dış lastiği aynı anda alıp yeniliğe ordan başlamak geldi ama sonradan vazgeçtim. şu an sadece iç lastik almak var aklımda. bisikletin performansını artırmak için başka neler alayım ilk olarak yanına? zaman içerisinde değiştirmeyi düşünüyorum parçaları. biraz anlatmak gerekirse zinciri paslı ve bakımsız, vites kolları sıkıntılı görünüyor. fren malzeme olarak kalitesiz bi izlenim verse de sağlam frenleri, o yüzden o da bi öncelik değil. tavsiye edebileceğiniz ürünler varsa güzel olur.
FirewingFirewing
Üye
Kaç senelik aşağı yukarı?
ryuukryuuk
Üye
10 vardır sanırım, belki daha fazla.
FirewingFirewing
Üye
Daha sonra bisiklet alacaksan hiç bulaşma, zira buna alacağın parçalar onda pek işine yaramaz.

Zincir için pas sökücü al ve zincir yağı al. Temzilemen gerekiyor.

Fren papuçlarını kontrol et. Erimemişse şu an gerek yok.

Jantları kontrol et, yamukluk varsa akord ayarı yaptırman gerekir. Fren papuçları janta sürter yoksa, seni yavaşlatır.

Sadece vites kolları kötüyse, aktarıcılarda sıkıntı yoksa bir bisikletçiden alacağın uygun herhangi bir kolla deiştirebilirsin. Ama yok makinelerde de sıkıntı varsa biraz para vermen gerekecek. Shimano Tourney uyar sanırım o bisiklete.

Beğenenler: ryuuk

TheodrienTheodrien
Mod
Benim önerim başlangıç seviyesi 500-600TL'ye alüminyum kadro düzgün bir bisiklet alman olur. Tahminimce o bisiklet çift amortisör ve çelik kadrodan oluşuyor. Adam edebilmek için 150-200TL harcarsın en az. Biraz daha bütçeyi sıkıp taksitli bir şekilde yeni almak daha mantıklı olur.

Beğenenler: DarkSoul47

discussioncontroller