Bisikletler ve Bisikletçilik
FirewingFirewing
Üye
Bence şart değil zaten ya. 8 li dişli olsa yeter sana 24 vites ve 26'' jant.
TheodrienTheodrien
Mod
Yetmiyor abi işte :) Özellikle düz yolda giderken bir süre sonra tempoyu artırmak istiyorsun. Sonra benim gibi pişman olmayın niye üst vites almadım diye. :)

Ama burada boy oranı çok önemli bir etken zaten. Eğer 1.75 altı bir boy varsa 26" jant ve 21 vites bile kısmen yeterli olabilir. Aksi taktirde büyük bir bisiklette daha zor kontrol sağlanacağı için tehlikeli olur.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Boy 1.72. yeter bence.
LostLost
Üye
https://medium.com/@kellycatchpole/i-am-a-cyclist-and-i-am-here-to-fuck-you-up-a2fb97b1ea16#.xv9d8pac4

lel, insanın 2 senedir her gün yanından geçtiği, binanın içinde korkuluklara yaslı duran bisikletinin kilit şifresini hatırlayası geliyo, neydi lan

ed: e yuh amk ya. bugün şu üstteki yazıya rastla, buraya at, hemen ardından markete gitmek için evden çık, bisikletin olmadığını farket... sabahla öğle arası götürmüşler oçları...veya dün akşamla bu öğle arası hay mk ya binanın içinde 3. kattaki bisikleti nerden biliyolar ...ladıklarım........... bi yandan zaten kullanmıyodum neyse diyorum, bi yandan 1000tl üstü maliyetine mi yansam veya aklıma estiğinde kullanamıycağıma falan, faq. abimi aradım polise git diyo... ne diycem mk, piskiletimi çaldılar polis abi sdfgh onlar da 4 koldan aramaya başlarlar zaten pff

neyse soğuk su nerdeydi
TheodrienTheodrien
Mod
Geçmiş olsun. Normalde custom bisiklet değilse ve belirgin özellikleri varsa polise gittiğinde hakikaten soruşturma başlatıyorlar. Ama kendi topladığın bir bisikletse veya çok fazla değişkeni varsa hiçbir şey yapamıyorlar maalesef.

Ben bisikleti evin içine koyuyorum o yüzden. Girişte kapının yanında duruyor ortalık malı gibi, holün manzarası bozuluyor ama çalınmasından iyidir napalım. 7. katta oturuyor olsam da hayatta merdivenlere falan kilitlemem.

Geçen sene bir siteden 7 adet bisiklet çalındı. Siteden diyorum. Adamlar ön kapıdan girip tek tek alıp gittiler hepsini, güvenlik kamerasında da görünüyor. Ve bunların bazıları 3-5 bin liralık bisiklet. Sonra olay noldu, bulundu mu veya güvenlik şirketine dava mı açıldı bilmiyorum tabi.

Birkaç hafta önce de Caddebostan Migros'un içinden katlanır bisiklet götürdüler. Bu aralar avcı gibi dolanıyor pezevenkler. Sezon da açıldığı için, topladıkları iyi bisikletleri satıyorlar, orta halli düşükleri falan da kiralıyorlar.

Eğer oturduğun semtte böyle korsan kiralama yapan noktalar varsa git bi bak oralara. İstanbul'daysan sahil civarında dolu öyle kişiler var, bi göz gezdirebilirsin. Yine de çok umutlanma derim :/

Beğenenler: Lost

LostLost
Üye
belki yarın gidecem, bisikletin çalınmasından değil de ortada hırsız olmasından tırstı bizimkiler

bisiklet custom değil tabi ama triathlon barı takmıştım, ellikleri değiştirmiştim, pedalları ayağı içine alacak sandaletimsi şeylerle değiştirmiştim, hadi barı, padalı çıkardılar diyelim daha belirgini mtb tekerleğini yol tekerlekleriyle değiştirmiştim, başka belirgin özelliği yok zaar, diğer aksesuarları zaten evin içindeydi, neyse gidersem belki işe yarar

zaten umutlu değilim, soruşturma açsalarda soruşturma yapmaları gerçekçi gelmiyo; işimiz yok senin bisikletinle mi uğraşcaz falan diye düşünürler zaar
Chelios
Üye
Forumda bisiklet ile ilgilenen bildigim tek kisi Kerem'di, o da unutmus konuyu sanirim... :P

Yaklasik 2 yildir yol bisikleti suruyorum, abim sayesinde heves ettim ve sonrasinda tutkuya donustu, bulundugum ulkede de parcalarin ucuz olmasini firsat bilip hayalimdeki bisikleti toplamaya basladim, sonuc bu oldu:

Spoiler:
image

Gerci hala bitmis degil, yapmak istedigim bir iki degisiklik daha var; grup seti, ve stem'i degistirip slam stem yaptiktan sonra daha agresif bir gorunus elde etmeyi dusunuyorum.

Beğenenler: DarkSoul47

discussioncontroller