Pokémon White & Black
sawwormsawworm
Üye
Shadowfury
Üye
sanırım bu oyunu alırsam ilk defa ot ile başlamış olurum ve tek pokemonla bitiririm :/
Misafir
Tsutaja süper.Oynasam mı ilk Gym'e kadar.(Evet, oyun düştü.)

Bunu da buraya atayım (Açılış videosu.)
sawwormsawworm
Üye
Bi fix çıksa da oynayabilsem, beyaz ekranı geçmiyor :D
webcini
Üye
teşekkurlker....
Isshin
Üye
Oynayan var mı? Yenice başladım, yalnız oynamak istemiyorum. Bir kaç kişi atlayalım şu pokémon macerasına. :]
Blight
Üye
oropheroropher
Üye
tabii ben buralarda yokken açıklanmış tüm pokemonlar, biraz geç bir yorum olacak ama zaten tüm Unova pokemonlarını yorumlayan da olmamış sanırım..
öncelikle http://www.serebii.net/blackwhite/pokemon.shtml adresinden bakarak tüm pokemonları tek tek inceledim..
starter pokemonlar ile ilgili yorum yapmam gerekirse ilk defa su pokemonuna karşı bu kadar tepkiliyim, üç hali de son derece fiyasko (özellikle ikinci hali nedir öyle, machopa paintte bıyık eklemişler)..
çizim olarak en başarılısı çimen pokemonu (özellikle son hali) ancak savunma ve speed ağırlıklı bir pokemon olması nedeniyle seçeceğimi sanmıyorum, ben sistemini daima attack özelliklerine göre kuran biriyim zira..
Emboar'ın hücum yönü çok çok güçlü olmasına rağmen savunma ve hız yönleri çok zayıf, tamam tasarıma bakıldığında hızını anlayabiliyorum ama savunması biraz daha iyi olmalıydı bence, o boyutta bir yaratığın 65 def'i çok komik duruyor..
zaten sanırım ilk defa bu kadar fazla ateş pokemonu var listede(ve elektrik) o nedenle Emboar stil olarak hoş dursa da (123lük atağı da gayet iyi ama sp attck 100'de kalmış) başka bir ateş pokemonu ile durumu kurtarabilirim sanıyorum..(zaten listedeki en hoşuma giden pokemon da bir ateş pokemonu oldu, birazdan geleceğim)
özellik bakımından en dengeli starter su pokemonu olmuş, 100 ve 108lik attackları ve 85 ile 70lik def'i ile her şart ve durumdan kurtulabilmeye imkan sağlıyor, sanırım mecbur onu seçeceğim ama bu tasarımla midem ne kadar el verir bilemiyorum..

geri kalan pokemonları elbette tek tek değerlendirmeyeceğim, dikkatimi çekenlerin üzerine duracağım..
Musharna (psişik pokemon) hem tasarım hem de özellik bakımından ilgi çekici duruyor ancak 29luk speedi çok vasat.. yine de 107'lik sp attck ile öldürücü psişik attacklar yapılable bir pokemon olarak görünüyor..
kuş pokemonları her seride çok sevmişimdir ve mutlaka listemde bulundururum ancak Unfezant çok fiyasko bir pokemon, ağır fiyasko yani.. hiç beğenmedim maalesef..
Gigalith çok sağlam pokemon, 135 att., 130 def ile resmen korkulu rüya olabilecek seviyede..
Conkeldurr ilginç bir pokemon, hem görünümü hem de özellikleri ile sahip olmak istememe neden olacak bir pokemon olmuş, sadece trade ile evrilebilen pokemonları sevmiyorum ama..
Krookodile bir diğer cezbedici ve ilgi çekici pokemon..

geldim oyundaki favori pokemonuma..
hem tasarım, hem özellik, hem sahiplenme herşeyiyle beni vuran pokemon Darumaka ve Darmanitan oldu..
tasarımı süper bence, özellikleri ayrı süper, zen mode özelliği ayrı süper..
140 attack ile önüne geleni pata küte dövebilir, zen mode'a geçip hem psişik özellikleri kazanabilir hem de 140 sp attack ile adamı ağlatabilirsin..
benim o benim benim benim!

Archeops sağlam pokemon, o ucube güvercinle bir süre takıldıktan sonra uçan pokemonum olarak kendisine bel bağlayabilirim..
Reuniclus psişik pokeleri içinde en sağlam duranlardan, hem tasarım hem özellik gayet cezbedici..
Emolga'ya eğer bir tane ev. ekleselerdi bence çok iyi olurdu, tek başına çok vasat olmuş.. halbuse gelişse süper olabilitesi olan bir pokemon..
Galvantula.. bug-electric de gördüm ya daha ne diyim..
Eelektross.. çok sağlam, çok!
Chandelure.. 145 sp attack, hem ghost hem fire.. adamı öpertir.. 60 hpsi olduğu için çok uzun süre öpertemez ama..
Haxorus çok klasik olmuş, sıkıcı, hiç ilgi çekici değil..
Hydreigon özellik bakımından en sağlam pokemonlardan biri olmuş, sahip olunca durdurması güç..
Volcarona.. tam istediğim tarzda bir ateş pokemonu.. hem Bug hem fly.. pek 135 sp at. 105 sp def. 100 spd.i var.. tercih edilesi..
ve Victini.. her özelliği 100, psişik ve fire.. al koynuna yat uyu, yirim!
sawwormsawworm
Üye
Ateş pokesi olarak favorim Darmanitan, oyunu bitirdikten sonra Dream World ile savaş sırasında form değiştirebiliyorsun (HP %50'den az olunca Fire/Psişik oluyor ve HP regen kazanıyor) falan.
Oyunun end content'i çok sağlam, level 60'dan aşağı pokemon salmıyorlar üstüne, :D
DesqpioDesqpio
Üye
discussioncontroller