CCleaner
Return Zuha
Üye
Yerel Disklerde oluşan hatalar ve Pc nin kendi kendine hafıza yemesi oluşan sıkıntılar için birebir çözüm  :D . Geçen hafta bilgisayarımda sorun yaşıyordum.100 MB hafızası vardı.Virüs diye düşündüm ama virüs çıkmadı.100 mb hafızayla çalışan bilgisayar gün geçtikçe hafızayı azaltmaya çalışıyordu.9 KB düştügünü gördüm.Hiç bir site hiç bir şeyin açılmamasıyla şoka uğramıştım.Bu program sayesinde tarattım ve 2.GB boş hafıza temizledi.Benim gibi ara sıra  bu sorunu yaşayan arkadaşlar için bu programı öneririm  ;)

http://www.ccleaner.com/ İNDİRELEBİLİRSİNİZ
Lord Inquisitor
Üye
TuneUp Utilities, Auslogics BoostSpeed, Ashampoo WinOptimizer vb. programlar varken CCleaner çok amatör bir program. Ancak, diğerleri paralıyken, CCleaner bedava :) Bu da zaten tek artısı....

CCleaner kullanacaksanız yine aynı yapımcı tarafından yapılan bedava Deffragler programını da indirin. Gördüğüm en başarılı, freeware defrag programı. Sistem performansınızı oldukça arttıracaktır.

CCleaner ile Defragler kabaca tüm işinizi görür. Ancak, CCleaner'da Old Prefect Data kısmını sürekli seçişi tutmayın yoksa, performansınız düşer.

Yukarıda bahsettiğim paralı programlar varsa, ilgilenmeyin CCleaner ile.
White
Üye
Bu programı kullandığımda her seferinde bilgisayarın fontları kayıyor. Çokda iyi bir program değil. Systemn Mechanic daha iyi.
RelentlessRelentless
Üye
Bu tarz programlar gerçekten çok işe yarıyor mu? CCleaner kullanırım hep de öyle çok yararını göremedim, bir de Advanced SystemCare var.
rRifleman
Üye
Eveeeeett,şuana kadar hiç pişman olmadım(aman nazar değmesin :)
Misafir

Bu tarz programlar gerçekten çok işe yarıyor mu? CCleaner kullanırım hep de öyle çok yararını göremedim, bir de Advanced SystemCare var.

Advanced SystemCare Pro <3
creiGncreiGn
Üye
Ortalama bir kullanıcı olarak CCleaner ve Defragler yetiyor bana, ücretli programlara hiç ihtiyaç duymadım. Zaten 5-6 ayda da bir format atıyorum, mis..
Lord Inquisitor
Üye
Madem hazır millet favorisini de belirtiyor ben de yazayım. TuneUp Utilities 2010!

Fazla söze gerek yok, yılbaşı indirimiyle 22 $ gibi süper komik bir fiyata satın aldım.

Ama freeware kullancak olsaydım(bir zamanlar yaptığım gibi) CCleaner ve Defragler yeterlidir.
Lord Inquisitor
Üye
Bu arada inceledim ve diyebilirim ki;
IOBit firmasının

Advanced SystemCare - Free programı kesinlikle denenmeyi hak ediyor ama Pro'sunu almaya gerek yok. Bence CCleaner'ı bırakıp, Advanced SystemCare - Free'ye geçebilirsiniz. Tavsiye ediyorum.

Sadece kuvvetli ve etkili bir uninstaller programı istiyorsanız yine aynı firmanın freeware Advanced UnInstaller v.1.0 harika, Denedim az önce ve tek kelimeyle memnun kaldım. Popüler olan Revo Uninstaller birçok sistem sorunu çıkarıyorken ve stabil değilken, bu program hem self-executable(yani, yüklenmeden çalışıyor) hem de kendisini sisteme entegre etmediğinden stabil

Deffragler'a alternatif olarak, yine aynı firmanın Smart Defrag programını önerebilirim. Freeware elbette. Deffragler'dan görünüşte tek artısı çok daha hızlı defrag yapması. Onun dışında devrimsel bir fark yok. Ama sağlam bir alternatif.

Bu programlara bakmak isteyebilirsiniz. Freeware olan bu programların hepsinde Türkçe dil desteği de var. İlgilenmek için:

www.iobit.com
[WT]Elessar
Üye
RegCleaner + CCleaner = En baba uninstall çözümü... (:
MeTaL_KnighTMeTaL_KnighT
Üye
Benim Faforimde (  ;D ) System Mechanic...Kesinlikle her türlü sorunu çözüyor...Systemi sömürdüğü söyleniyor ama şu an bakıyorum sadece 11 mb kullanıyor RAM'den kullanıyor :)
discussioncontroller