CCleaner
darkprensdarkprens
Üye

Akatosh, Persona, ryuuk, Buteo, OneInchMan, FadeToBlack, CombiningPerson :
istersen CV'mi yollayabilirim sana, çok merak ediyorsan.

Pirhana'lik sezdim.

Beğenenler: FadeToBlack, AK_Lampard

CombiningPersonCombiningPerson
Üye
neden bi topluluğa hitap ederken 2. tekil şahıs kullanıyorsun?
BonecrusherBonecrusher
Üye
darkprens dedi:

Pirhana'lik sezdim.

mantıklı olmayan veya arkasında zeka pırıltısı göremediğim laflara katlanamıyorum.

ha sen yine pirhana'lık sez, ama mümkünse hobi olarak sez.
AK_LampardAK_Lampard
Üye

darkprens dedi:

Pirhana'lik sezdim.

ne sezersen sez umrumda değil

i. evren'lik sezdim.

Beğenenler: FadeToBlack, hebelehoo

ButeoButeo
Üye
Kardesim cv'ne yazilanlar hayatta hicbir ise yaramaz onlari eyleme dokecek kabiliyetin yoksa. Zeki ama calismiyor vakasi sezdim. Hayatta ne yaptigin onemli, "ne yapabilirdim" degil.

Bence biraz daha somut isler yapmalisin ben biliyorum demeden evvel.
AkatoshAkatosh
Üye

Akatosh, Persona, ryuuk, Buteo, OneInchMan, FadeToBlack, CombiningPerson :
istersen CV'mi yollayabilirim sana, çok merak ediyorsan.

yok işi ilkokul 5 kavgasına çevirmek istiyorsanız, buyrun ben tutmayayım, kendi kendinize eğlenin.

bu arada Akatosh sırf altta kalmamak için konuyu ad hominem'e çevirmeye çalışarak konudaki amacını bariz gösterdiğin için de sevindim. en azından tartışmak gibi bir niyetinin olmadığını görmüş oldum.

Öncelikle şunu söylememde fayda var, mesajıma verdiğiniz cevap bende sizin tabir ettiğiniz şekilde bir "altta kalmışlık" hissi falan yaratmadı. Gayet sakin bir biçimde okuyup sakince sorumu sordum. Asıl beni şaşırtan nokta sizin alınganlığınız oldu.

Merak ettiğim şey şuydu aslen; diploma, master, doktora falan derken 30 yaşını devirmiş olmasına rağmen hala ciddi bir iş deneyimi edinememiş biri mi yoksa üniversiteden sonra direk işe atılıp teorik bilgilerinizi gündelik deneyimlerinizle güçlendirmiş biri olup olmadığınızdı. Sonuç itibariyle günümüzde forumlarda takılıyor olmasına rağmen sektörün içinde bulunan bir çok insan var ancak konudaki alınganlığınıza bakarsak aşağı yukarı hangi gruba düştüğünüz yeterince belli ediyor.

Size dolu dolu teorik bilgileriniz, 25 yıllık PC geçmişiniz ve boş CV'nizle hayatta başarılar dilerim.

Konu benim için kapanmıştır.

Beğenenler: Persona, Astus

QuendarthQuendarth
Mod
Yine aşırı basit ve saçma bir şey yüzünden Bonecrusher'a gereksiz yere yükleniliyor.
phdphd
Üye
Ben de şunu çok merak ediyorum, bir üyenin -kendi yanlış tercihleri ve ciddi hataları sonucu da olsa- 30 yaşına kadar yeterli iş tecrübesi edinememesi ve halihazırda işsiz olması mı daha büyük kabahat, yoksa "bak biz nasıl da senden üstünüz, alfayız, kaslıyız ve iş güç sahibiyiz" diye kendini tatmin etmek için dedikoducu kenar mahalle karıları gibi bunu her fırsatta dile dolamak mı?

program arabiriminin kullanıcının kolay ayırtedebilmesi ve güçlü görünmesi gerekiyor. eski tasarım baya iyiydi, bir iki şeyi değiştirip tekrar kullanabilirlerdi.
ama yeni arabirim son derece basit, düz ve monoton olmuş.
adeta "abi minimalizm felan diyorlar, neymiş bu sen biliyor musun?" diyip geceden kalma şekilde hazırlamışlar gibi.

Şunu düşünüp yazabilmek için teorik bilgiye ek olarak illa erken yaşta iş hayatına atılmak, yılların iş tecrübesi, hayatın "çetin zorluklarıyla" mücadele etmek, patrondan azar işitmek, gerekirse hakkını almak için kavga etmek, aile geçindirmek vs. mi gerekiyor? Ne olmuş iş tecrübesi yoksa? Hayatın sırrını çözdüğünü falan mı iddia etmiş herif? Şifreli yazmış da ben mi anlamıyorum? Alt tarafı mezun olduğu bölümden edindiği birikime ve kişisel tecrübesine dayanan bir yorumla kıçıkırık bir programın arayüzünü gayet de doğru noktalara değinerek eleştirmiş, sanki "işe helikopterle gidiyorum, jakuziyi şampanyayla dolduruyorum, CCleaner'ın daha iyisini bizim çocuklara talimat versem bir günde yazarlar" demiş gibi bir kıvılcım yakmışsın, sonra da geleneksel Bonkraşır işsiz haydi dalga geçek şenlikleri kapsamında adama taarruz edilmiş.
İ. Evrenİ. Evren
Üye
Quendarth dedi:

Yine aşırı basit ve saçma bir şey yüzünden Bonecrusher'a gereksiz yere yükleniliyor.

Bonecrusher'a yüklenen yok, ne ekerse onu biçiyor.
FirewingFirewing
Üye
Buteo dedi:

Bence biraz daha somut isler yapmalisin ben biliyorum demeden evvel.

Sırf bu konu için söylemiyorum; böyle bir şey yok.

Bir takım şeyleri tecrübe ederek öğrenmek farklı, bir konuda bilgi sahini olmak ve bu bilgilre dayanarak fikir üretmek farklı. Şu anda sergilenen tavırla "bu ymek tuzsuz olmuş" dediğinde "beğenmiyorsan sen yap" diyen meymenetsiz teyzenin verdiği cevap arasında bir fark yok.
discussioncontroller