Steam İndirmeleri Sıfırlanıyor(ÇÖZÜLDÜ)
Misafir
Evet başlıkta da belirttiğim gibi Steam indirmelerim sebepsiz yere sıfırlanıyor. Bu tabi kendi kendine olmuyor. Eğer Steam'den çıkarsam yeniden Steam'ı açtığımda indirme %0 dan başlıyor. İşin enteresan kısmı ise indirdiğim dosya sıfırlanmıyor, kaldığı yerden devam ediyor, yani artıyor boyutu... İnternette biraz araştırma yaptım ama bir çözüme ulaşamadım. Aynı sorunu yaşayan biri ise bunun sadece bir arayüz problemi olduğunu aslında indirmenin güme giden kısımlarının en sonda bir anda geldiğini söylüyorlar. Yani %30 indirip kapatıp birdaha %70 indirdikten sonra %70 den bir anda %100'e fırlıyormuş. Bu sorunu yaşayan var mı? İndirme trafiğinden ve indirme bölgesinden kaynaklandığını söyleyen de var ama net bir çözüme ulaşamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. Bu arada indirdiğim oyun MW2 ama büyük boyutlu çoğu oyunda bu sorunun olduğu söyleniyor...

ÇÖZÜLMÜŞTÜR YARDIM EDEN HERKESE TEŞEKKÜRLER
Misafir

Önemli birşey değil, kalan yerin yüzdesi sıfırlanıyor sadece.Dosyaların silinmiyor.

O zaman sonunda tamamlanır mı diyorsun bir anda?
acdervisacdervis
Mod
Diyelimki oyun 1GB(1000MB). Sen ilk gün %30'unu indirdin. Bilgisayarını kapattın, yattın. Ertesi gün devam ettiriyorsun. Orada yazacak yüzde 700MB üzerinden olacaktır. Yani %50 yazdığında 350MB daha indirmiş olacaksın. Toplam 650MB. Eninde sonunda bitiyor işte, dosyaların silindiği ya da büyüdüğü yok. ^^
AlphariusAlpharius
Üye
Demek onlarca kez boşuna sıfırlamışım o downloadları...
Misafir
Konu komple başka konulara kaydı... O zaman sadece görünüşte sıfırlanıyor anladığım kadarıyla...
acdervisacdervis
Mod
Nexcore dedi:

Konu komple başka konulara kaydı... O zaman sadece görünüşte sıfırlanıyor anladığım kadarıyla...

Evet. Takma kafana, dikkat edersen resetten sonra yüzdenin daha hızlı arttığını görürsün zaten.
Misafir
Sıcak Gelişme:

Steam'ı kapatmadım indirme yine sıfırlandı  :yarıl:

Şu an İndirme düzensiz aralıklarla sıfırlanıyor, %5'i geçemedi.
White
Üye
Sen onu kafana takma. Steam bu sıfırlanır düzelir, hızlanır yavaşlar. Kaldığı yerden indirir o. Takılma buna.
Onun aslı da 1024'tür. Bilgisayar firmalarının ne dediğini boşverin. 1024 byte=1 kb. 1024 kb=1 mb. 1024 mb= 1 gb. 1024 gb= 1 tb....
Misafir
acdervis dedi:

Evet. Takma kafana, dikkat edersen resetten sonra yüzdenin daha hızlı arttığını görürsün zaten.

Olaya son noktayı koyan arkadaşıma teşekkür ederim, farkettim ki sonra % hızlıca artmakta mesela %50 indirdikten sonra sıfırlandı sonra %0 dan başladı o %0 dan daha hızlı yükselmeye başlıyor...
cemreserpal
Üye
Çünkü o ikinci %0, indirdiklerin çıktıktan sonra kalanın yüzdesi, yani 300 MB'lik bir indirme varsa toplamda, sen de 150'sini indirdiysen, ondan sonra kapayıp açtığında steam geriye kalan, indirilmemiş dosyaların boyutu olan 150'ye göre hesaplıyor yüzdeliği.

(Çözülmüş ama yazmak istedim, yanlış bilmiyorumdur sanırım, eaöö..)
Beratgndgd
Üye
Abi Bak Ben Dün CS:GO indiriyodum %89 du bu sabah bi actım %0 kalan zaten akk yı astım. Kalan sürenin 5 saat oldugunu soyluyo bana. kalan indirme boyutuda 5.1 gb(cs:go zaten 5.2 gb) CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM <3
discussioncontroller