Lotro satın alma ile ilgili yardım
zemox
Üye
Biz 5 arkadaş "belki sayı artabilir" lotroya başlayacaz yalnız hepimiz us trial client indirmişiz ve us serverlarında trial olarak oyuna başladık (eu için ayrı bir client olduğunu bilmememizden)Adamlar EU ve US için iki farklı website yapmışlar. Şimdi hepimiz oyunu satın almak istiyoruz yalnız US ve EU fiyat farklılıkları kafamızı karıştı.

Şimdi eğer lotro-eu client indirirseydik oyunun fiyatı hep shadows angmar+eklenti paketleri fiyatı şeklinde görünüyor ve 30-50 dolar arası değişiyor. ama paketlerin başlarında hep shadows angmar var.

Biz US serverlarında oynayacağımız için oyunu almak istediğimizde. bize iki fiyat söylüyor. Mines of moria 9,99 dolar. mines of moria+siege of mirk.. 29,99 dolar. ama hiç birinin başında shadows angmar gibi bir şey yazmıyor. biz bu 29 dolarlık paketi alsak oyunu almış oluyoruz dimi? çünkü sadece 2 sçenek sunuyor bize. shadows angmar gibi bir şey yok. ama bizim alacağımız hep eklenti paketleri, oyunun kendisi değil gibi. işin garip yanı oyunun kendisini alacağımız bir link felan da yok. sadece eklenti paketi mi satılıyor US'de. yardımcı olursanız sevinirim?

bunun yanında çok merak ettiğim bir şey daha var. hep beraber mob keserken bazen hepimizin ekranına 4 seçenekli kocaman skiller çıkıyor. farklı renklerde. o ne işe yarıyor? Grup combo felan tarzı bir şey mi?
Silverlex
Üye
Trial'i sevdiyseniz oyunu uzun süre oynayacaksınız demektir. Yeni başlayacaksanız 3 paketi birden almanız size daha ucuza gelir. US ve EU konusunu açayım.

US serverında satılan 30$'lık paketin içinde SoA+MoM+SoM var. Direk bunu alıp oyunun tüm özelliklerine sahip olabiliyorsunuz.

EU serverında bu üçlünün (SoA+MoM+SoM) satış fiyatı 40€.

Her ikisinin de aylık ücreti (15$ sanırım) aynı.

US serverında SoA için para alınmıyor. Doğrudan MoM versiyonundan (10$) satışa çıkıyor oyun. US'da hiç SoA hakkında bilgi bulamamanız bu yüzden.

Grup halinde oynarken çıkan şeyin adı Fellowship Maneuver (Conjunction olarak da bilinir). Renkleri belli sıraya dizip güçlü atak veya defans yapmanıza yarıyor.

Edit: Zamanında rehberler hazırlamıştık lotro için. Belki bir faydası dokunur.
zemox
Üye
Tuhaf ama US de oyun 20-30 dolar daha ucuz.
Silverlex
Üye
EU oyuncuları olarak buna çok tepki gösterdik fakat en sonunda "pazarlama politikası" dedik sustuk. Yapacak birşey yok durum bu. Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, bu gün oyuna başlayacak olsam US'da başlardım.

Edit: Hatta server adı vereyim. Direk Brandywine'da başlardım.
zemox
Üye
Yanıtların için teşekkürler. Fakat US serverinda başlamanın dez avantıjı şimdi aklıma geldi o da saat uyuşmazlığı. yani orda herkes bize göre sabah 7 de online olur. bu da ilerde raid vs gibi aktivitelerde zorlanmamız anlamına gelir.Acaba orda Avrupadaki oyuncuların toplandığı bir server var mı? En azından o servera geçebiliriz. biz silverlode diye bir serverda başladık oyuna. yol yakınken ya EU servera gelecez Ya da US serverarında daha çok EU oyuncuların olduğu serveri bulmamız lazım. dün akşam bir kinshipe girdik bayaa bir online vardı. yaklaşık 15 kişi kadar. onların hepsi avrupalı olmalı ya da sabahın köründe(6-7 gibi) de oyuna giren piskopat US oyuncuları da olabilir. Bu akşam soracam merak ettim şimdi. Verdiğin siteyi sürekli takip ediyorum bu arada çok güzel rehberler var gerçekten de, elinize sağlık.
Silverlex
Üye
US'da oynayan arkadaşlarım var. Onlar yanlışlıkla US seçmişler. Fakat sonradan araştırmışlar ki bu şekilde yanlışlıkla US alan o kadar çok oyuncu var ki toplam US oyuncusunun dörtte biri desem az bile demiş olurum. Avrupa saatine göre raid ayarlayan kinler var. Forumdan araştırabilirsin. Ayrıca zaman farkı o kadar da problem olmuyor. Günün her saati belli bir kalabalık seviyesini yakalaman mümkün. Ayrıca şunuda belirteyim, "US çok uzak, acaba lag sorunu olur mu?" sorusu kafana takılmasın. Kesinlikle (en azından EU'dan fazla) lag olmuyor.

US'da oynamanın birde şu şekil bir avantajı var. Her yenilik daha önce geliyor, test serverlarına erişim hakkın oluyor, fiyatta indirim/kampanya vs. oluyor.. oluyor da oluyor. Biz daha bunları EU'da görmedik. Tek sorn fazla Türk oyuncuya rastlayamayabilirsin ki kendi tayfanla gideceğinden bu pek sorun teşkil etmez heralde :D
zemox
Üye
Aslında lag sorunumuz hiç olmadı. Türk oyuncuları bulma gibi bir derdimizde yok. Ama bugun akşam oyuna girdik mesala, kinshipe sordum hiç EU oyuncusu var mı diye hepsi yok dedi:) en önemlisi saati soruduğumda öğlen felandı, akşam saatlerinde giren esas oyuncuları yoktu. biz eu serverlarına geçmeye karar verdik bile. çünkü akşam saatlerinde daha fazla oyuncu ile birlikte olmak, raid vs gibi grup aktivitelerinde daha fazla oyuncu ile birlikte olmak için.

Şimdi EU clintlerimiz iniyor. Yarın akşam Laurein(yanlış yazmış olabilirim)-RP serverindayız. Umarım eğlenceli RP eventler vardır. Oyun gerçekten çok eğlenceli. Özellikle Lotr fanı bir insan olarak çok eğleniyorum. Silmarlion dahi tüm kitapları okudum ve gerçekten çok özenle hazırlanmış bir oyun olduğunu gördüm. Filmde göremediğimiz yerleri bizzat görmek ise harika oluyor. Örnek olarak tom bombadilin evi:) gerçekten süperdi
White
Üye
US sitesinde (myaccount.turbine.com) hesap açma ödeme bölümünde ülke listesinde Türkiye yok SAdece Amerika ve Kanada var. Bunu nasıl helledicez. Bir sorun olurmu. 200 dolar verip bir seferde ödeme seçersek özellikle.
deathly hallowdeathly hallow
Üye
Konu takip mesaji.
discussioncontroller