Siirt'te tecavüz dehşeti
CoraxCorax
Üye

Üst tarafa: Corax, sen de laf sok tabii... İnan her şeyden sonra şaşırmıyorum.

Şaşırma evet, sanırım yazdıklarınının farkında değilsin(hani derler ya ağzından çıkanı kulağın duymuyormu diye). Bana göre aklı başında birinin yazabileceği şeyler değildi senin yazdıların kusura bakma.
maelstorm
Üye
@LordInquisitor (kesin yanlış yazdım kusura bakma)
İzninle bir kaç şey yazacağım, bunları yorumlamak sana kalmış.

Çözüm üretin demişsin ki gerçekten aslında çok güzel bir noktaya değiniyorsun. Türkiye'deki en büyük eksikliklerden birisi de çözüm üretilmeyip sadece eleştiri yapılması.
Ancak sormak durumundayım, "devlet" ya da "devlet baba" ya da "ülkücü" vatandaşlarımız bugüne kadar bu sorunlara bir çözüm üretmişler mi? Üretmiş olsalar, sanırım şu an bu sorunları yaşıyor olmazdık. Demek ki çözüm konusunda herkes sorun yaşıyor. Kimse "hoho çözüm üretirdim ama eleştirirken ne kadar da eğleniyorum ahahaha" gibi bir yaklaşım içinde değil.

Bir de çok önemli bir nokta var. Memleketi ülkeyi devleti "kötüleyenler", göze kötü gelse ve bir avuç ukala gibi görünse de (ki bir kısmı gerçekten sadece öyle), eleştirileri bir kenara koyup atmak da sağlıklı değil.
Mesela düşünelim, her ne kadar ismini sürekli anmayı ve her konuya kendisin katmayı hiç ama hiç sevmesem ve değerini azalttığını düşünsem de, bu konuda örnek vermem gerekiyor. Evet, Mustafa Kemal, parçası olduğu (hatta askeri olduğu) Osmanlı İmparatorluğu'nu eleştirmiş, sorgulamış hatta devletinin temsil ettiği hemen herşeyi yıkıp yeniden yapmıştır. Tabi ki onunla birlikte arkadaşları da bu akımın parçasıdırlar. Ayrıca doğrudan yanında olmayan bir çok eleştirmen de olmuştur. Şimdi bu insanları vatan haini diye suçlamak mümkün müdür?
Eleştiri yapılmalıdır ve mantık dahilinde yapılan her eleştiri ciddiye alınmalıdır. NE KADAR ACI VERİCİ OLSA DA. Siirt'teki insanların yaptığı da zaten bu değil miydi? Kendilerini eleştiremediler ve olayı gizledir, şereflerine leke sürülmesin diye örtbas ettiler. Sonuç? Patladılar.
Bu eleştiriler vatana karşı düşmanlık değildir, bilakis vatanın iyiye gitmesi için en gerekli olan düşüncelerdir. Bugüne kadar inatla en küçük değişiklikten kaçınılan anlayışımız, en küçük toz kondurmaya yaklaşmadığımız fikirlerimiz; bizi bugüne getirmiştir. Dışarıdan gelen x veya y etkileri, bunun bahanesi değildir. İdeal anlayış, bu etkilere rağmen varlığını sürdürmelidir.

Yine Atatürk, hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir demiştir. İlimin ve fenin en önemli kısmı nedir? Sorgulamaktır. Büyük fizikçileri, matematikçileri, kimyagerleri vs incele. Hepsi büyük dirençlerle karşılaşmışlardır, çünkü varolan ve oturmuş anlayışın karşısında görülmüşlerdir. Oysa sonunda onların haklı oldukları anlaşılmıştır. Onları büyük yapan kısımları bilimsel bilgileri değildir, ezbere 7 basamaklı çarpım yapabilmeleri hiç değildir. Çünkü bilimin özü burada değildir. Atatürk de bunun farkındaydı.

Bugün Atatürkçü geçinen bizler, kendimizi tabulardan oluşan duvarlarla çevirmiş bir haldeyiz. Bu tabular yanyana üstüstüse çaprazlamasına öyle bir yerleşmiş ki, artık yıkıldı yıkılacak. Biz de yıkılmasından korktuğumuz için inatla bu çarpık hale yapışıyoruz. Ancak eğer daha iyi bir yere gitmek istiyorsak, BİLİNÇLİ bir şekilde bu duvarları beraber yıkmamız ve doğru bir şekilde baştan kurmamız lazım.

Mantıklı yapılmış eleştirileri, yine bilgi ve mantığa dayanarak çürütemediğimizde; şiddetle karşılık vermek yerine, belki de durup düşünmeliyiz. Belki de karşı taraf haklıdır.

Ben şahsi olarak çok haklı olduğumu iddia edemem, ne de bu forumdaki diğer insanların. Ancak bir şans ver, bir kere dene. Farklı bir açıdan bakmaya çalış. Bi ara gayet milliyetçi takılmış bir insan olarak söylüyorum, kendin de göreceksin ki, şu an içinde bulunduğun düşünce akımı, büyük bir beyin yıkama yoğunluğu içinde, iyi ve kötü niyetli yalanlar ve yanlış bilgilerle çevrilmiş. Bu yüzden içeriden baktığın sürece herşey mantıklı görünse de, dışarı çıktığın an neyin ne olduğunu anlıyorsun. Ama dışarı çıkman lazım.

Sen de bana kendi bakış açından bakmanı söyleyebilirsin tabi, ama dediğim gibi, ben o bakış açısından zaten baktım:)
Lord Inquisitor
Üye
@maelstorm

Deneyeceğim arkadaşım, samimiyetle söylüyorum ki dediklerini deneyeceğim.
Ne kadar muvaffak olabilirim bilmiyorum, ne kadar idrak sahibi olabilirim bilmiyorum ama deneyeceğim ve inşallah, göremediklerimi de görmeyi başarabilirim.

En azından bir süre, hiçbir şeye, hiçbir bakış açısından bakmayacağım ve nötr kalacağım.

Let it flow... Let it be... Let it free
FirewingFirewing
Üye
Hell yeah :P
discussioncontroller