İzmir'de seri cinayet
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
Mr_AceMr_Ace
Üye
Bide işin Ayhan Aytuğ'du sanırım tarafı var.

İsmi konusunda emin değilim. Su Facebook'ta katil sanılan adam.
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
Çağlayan
Üye
Laçin
Üye
Geçen bir konuya da yazdım da, buraya daha fazlasını yazacağım sanırım.

Adımız insan değil mi? İnsan deyince kafamızda nasıl bir resim oluşuyor? Gayet güzel düşünen, sevgi pıtırcıkları varlıklar olmalı normalde; ama gel gör ki iki eli de kanlı, etrafına dehşet saçan varlıklarız.

Ölüm bize çok normal geliyor ve elbette normal; ama doğal olan ölüm normaldir. Ancak ben hala anlamıyorum. Filmde izliyoruz, küçük veletler bile bir ölüm karşısında hiç tepki vermiyorlar. Tv'lerde Gazze'de, orada burada ölen çocukları, anneler ve babaları; insanları gösteriyorlar ama kimse en ufak bir tepki vermiyor. Yahu bu kadar mı duygusuz ve hissizleştirildik biz? Sıradan bir şeymiş gibi karşılıyoruz, gencecik fidanlar öldürülüyor. Sadece insan değil tüm yaşam katlediliyor, ama biz gündelik telaşeye sarmış insanlar, hepimiz bir dur diyemiyor üstüne üstlük normal bir şey gibi ölümleri tv karşısında çekirdek çıtlarken izliyor ve geçiyoruz.

Hiç düşündünüz mü?

Bir kızcağız yolda yürüyor, kafasına sıkılan tek bir kurşun herşeyi alıp götürüyor. Elini kaldırıyorsun yukarı, serbest bırakıyorsun düşüyor. Dürtüyorsun tepki vermiyor, adını söylüyorsun hareket yok. Halbuki bu insan evladı bir zamanlar koşuyor, arkadaşlarıyla seksek oynuyor, evde annesiyle şakalaşıyor, çok sevdiği elbisesini ve ayakkabısını giyip mutlu oluyordu. İlk aşkında heyecandan uçacak gibi oluyordu, ama şimdi nerede?

Bu kadar kolay mı yahu? Ne yaptıkta biz bu duruma gelebildik? Bir cep telefonu için cana kıydılar, kıyıyorlar. Belki sıradaki kurbanlar bizleriz? Belki de bir cep telefonu için yarın bizi vuracaklar; bizi vurmasalar çocuğumuzu vuracaklar.

Biz hala eğlenmeye, hiçbirşey yapmamaya devam edelim olur mu?

Olur...
.....
....
...
..
.

Not: Kanımın son damlasına kadar savaşacağım. Gerek müziğimle, gerekse her türlü fiziksel eylemlerde bulunarak savaşacağım. Kimseden de bişey istemiyorum, siz hissiz olmaya devam edin olur mu canlar.
discussioncontroller