Ey Turbine sorarım sana!!!
Death_Knight
Üye
Demekki bana öyle gelmiş ne bileyim daha oyuna ilk girdiğimde hayalkırıklığına uğradım. Oyunu full ayarlarda oynuyorum birde. Hissedemedim olmadı. Sonra bi daha oynadım bunları buraya yazdıktan sonra tüm önyargılarımı bir kenara bırakıp. Grafikler biraz daha hoş gözüktü ama gene havasına giremedim. Lotr olarak değilde başka bir online oyun olarak oynarsam wow'a çok iyi bir alternatif. Gerçekten baya bağlıyor kendine. Ekstra olarak arada nadiren de olsa lotr tadı da alıyorum. Hatta bu ay 1 aylık key almayı düşünüyorum ama 9.5 gb oyunu 1 mbit internetle kim indirmeye uğraşıcak şimdi. Ben us server ından indirmiştim. indirene kadar işkence çektim.

Not: sinirmanga hobbitler kesinlikle savaşçı ırk değildir. Sam ve diğerleri mecbur kaldıkları için savaşmışlardır. Kitaplarda da hiçbir savaşta hobbit yoktur. Ancak şöyle olabilir orta dünyada çok az elf, insan ve cüce kalmıştır ve düşman çoktur o zaman mecbur savaşacaklar ama öyle bir savaşta yok kitaplarda.
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye
Dikkatli oku, ilk kitabın başlarında hobbitlerin savaşa birkaç okçu gönderdiklerini anlatıyor zamanında.Hah ama bu savaşa değil başka birine.Ne olduğunu bile hatırlamadığıma göre kitabın geçtiği devire pek etkisi olmayan bir savaş olmalı ama eminim böyle birşeyin olduğuna

Bir de kitaptaki hikayeyi anlatmadığı için bu oyun, yapmaları değil yapabilirlikleri önemli asıl ki savaşabiliyorlar, görüyoruz

Ayrıca üçüncü kitabın sonlarını hatırlarsan acemi de olsa birlikleri var, silah almaktan çekinmiyorlar
Death_Knight
Üye
Kendi köylerine saldıran olursa diye tabikide birlikleri olacak. Shire ın etrafında onlara zorluk çıkaracak şey olursada birkaç okçu yollayacaklar tabi evlerini korumak için. Ama hobbitler asla savaşlara katılmıyor. Onlar için önemli olan kendi yaşadıkları çevre. Bir hobbit asla bir elf insan yada cüceyle boy ölçüşemez.
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye
Bir Legolas, bir Aragorn olamazlar tabii, ama onlar da seçilmiş kişiler zaten, halklarının en iyileri.

Sıradan bir elf veya insan kadar (belki insandan fazla, elften az :P ) ölümcül olduklarını düşünüyorum onların.

Doğal sessizlik özellikleri ve mükemmel nişanlama yetenekleri var dediğim gibi.Güce dayalı olmayan savaşlarda gayet de iş görebilirler.Güç konusunda bile (fazlaca abartılmadan tabii) gelişebileceklerini düşünüyorum.

Tutup kocaman iki elli baltayı kaldıramazlar belki ama kısa kılıç ve kalkanla savaşan bir hobbit mantıksızlık gibi gelmiyor
Death_Knight
Üye
Yapımcılarda senin gibi düşünmüş olmalıki oyuna koymuşlar:)Ama dediğim gibi ancak kendi yaşadıkları bölgede bir savaş olursa savaşırlar onun dışında savaşçı değiller. Elfler savaşlarda diğerlerine katılır örnek miğferdibi. İnsanlar da aynı şekilde örnek rohan ın gondor a yardım etmesi. Cüceler zaten kökünden savaşçı. Bir çok örnek verilebilir daha bu konuda ama hobbitler savaşlara katılmazlar. Hobbitleri vahşi doğada yaşayan otçul hayvanlar gibi düşün. Ancak onlara saldırı olursa kendilerini korurlar.
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye
Oyunu oynamamıştım dediğim gibi, uzatmayayım ondan.Ama eminim yapımcısı güzel bir şekilde yedirmiştir oyuna niye ve neden savaşan hobbitler olduğunu

Zevkli olduğu ve evreninde koca bir delik açmadığı sürece sorun yok.Herşeyden öte bir online oyun sonuçta bu, elbet mantıksızlığı olacak bir yere kadar.
MacGyveR
Üye
Dostum hobbitler savaşcı deil ha .Hobbit kitabında döktürüyodu amcam
Tekec
Üye
@Death_Knight
Birincisi bir online oyunu Oblivion gibi bir oyun ile karşılaştırmanın mantığı nedir anlamış değilim!
Ki oyunun hangi bölümünde çizgivari bir çizim var onu da anlamış değilim! Oldukça güzel ve günümüz online oyunlarına yakışır bir grafik kalitesi var. Zaten oyunun grafikleri devamlı olarak güncelleniyor.
Sonuçta şunu anlamalıyız. Bir online oyunda asıl olan oynanabilirliktir. Sonuçta Türkiye'nin internet altyapısının durumu belli. Dünyanın en güzel grafiği olsun, ben o oyunu lag sebebi ile oynayamadıktan sonra o güzel grafiklerin ne anlamı kalır. Örneğin ben evden oynadığım zaman tüm grafikler açık bir halde oynuyorum. Ama iş yerinde bağlantım kötü olması sebebiyle öyle bir şansım yok. Tüm ayarları olabildiğince dibe çekmek zorunda kalıyorum.

Grafikler konusunda sana tavsiyem güzel sessiz bir köşe bul ve balık avla. Gerçekten dinlendiğini hissedeceksin. Grafikler o zaman konuşacaktır.

Oyunun başında pek bir yeşil içinde olduğun doğru ama ilerledikçe atmosferin ne kadar karanlık olabileceğini anlayacaksın.

Bir diğer husus ben kitapta ya da filmde insani elf ya da cüce bir karakterin kol bacak kopardığına pek denk gelmedim.
Hobbitlere gelince hobbit diye bir sınıf yok. Hobbit isimli bir ırk var. Kitapta hobbit ırkı fazla yolculuk etmekten hoşlanmayan, barışçıl, midelerine ve eğlencelerine düşkün bir ırk olarak tanıtılıyor. Ama bu demek değildir ki hobbitler savaşamaz. Elbette savaşabilirler, hatta savaşmışlardır. Rivayete göre bir kaç savaşa birlik göndermişlikleri var. Sadece diğer ırkların dikkatinden kaçma gibi bir özellikleri var. Entler bile hobbitler hakkında bir bilgiye sahip değildir. Ama Frodo ve arkadaşlarının yolcuğu ve bu yolculuk öncesinde Bilbo'nun yolculuğunda fark edebileceğimiz gibi hobbitler güzel işler çıkartırlar.

Oyunun hatası yok mu? Var elbet. Hem de say say bitmez. Ama senin söylediklerin pek hataya girmiyor.
Death_Knight
Üye
Eveeeet nasıl anlatsam bilemiyorum içim içime sığmıyor:) Aslında ayrı bir başlık açacaktım kirlilik yapmayım dedim. 2 ay önce yazmışım birşeyler işte bla bla bla. 2 aydır bu oyunu oynuyorum ve dediklerimi aynen geri yutuyorum. Ve bunu yazarkende hiç utanmıyorum tüm lotro sevenlerden özür dilerim. Eğer öyle 10 gün oynayıp yorum yazmaya kalkarsan böle saçma şeyler söylersin işte. Oyun tek kelimeyle muhteşem(tamam eksikleri varda anti bi yazı olduğundan gaza geldim:) Orta dünya atmosferini sonuna kadar hissettiriyor. Grafikler gerçekten muhteşemmiş. Uzun bi süre dragon age oynadıktan sonra bu ne ya diyebiliyorsunuz tabi:) Başta çok canlı ve her yer yeşillik çiçek böcek olduğundan çizgi film gibi hissettirmişti ama daha sonra o karanlık yerleri yavaş yavaş hikayenin içinde kaybolup umudun taban yaptığını görünce tüm söylediklerimden pişman oldum. Kitaptaki yerler aynen aktarılmış ve inanılmaz güzel olmuş. Ne anlatsam bilmiyorumki. Bilbonun evinin önünde pipolarımızı yakıp 2 saat muhabbet edişimizdenmi, ayrıkvadiyi görüp büyülenmemdenmi, burrow downs ın iç karartıcı etkisindenmi yoksa moria nın karanlığındanmı. Cidden anlatılmaz yaşanır bir güzelliği var. Hobbit konusunda hala aynı düşünüyorum. Anlamsız bi sınıf olmuş. Hala bu konuda farklı düşünenere yüzüklerin efendisi yüzük kardeşliği sayfa 20 paragraf 2 diyorum;) Rune keeper da lotr dünyasına aykırı bi char. Neyse kısaca lotr dünyasını seven herkesin bu oyunu oynaması lazım. Oynamazsa büyük bir kayıp. Zaten 1 ayda max lvl sınırına ulaşıyorsunuz. Ve tekrar söylüyorum verdiğim yanlış bilgilendirmeden ötürü özür dilerim.
earalionearalion
Üye
İlk attığın konu başındaki mesajlarla alıntılayıp hunharca harcamak istedim seni, yazıldığı zaman okumuşum bunları ben meğerse ve inanılmaz tepki göstermiştim kendi kendime okurken :D

Oynayın, tavsiye edin, kendi kendinize bile RP yaparak orta dünya paralelitesini tüketin. O kadar güzel bir hayalgücü veriyor ki üstadın yarattığı evren.
discussioncontroller