Ve Baykal istifa etti...
Mr_AceMr_Ace
Üye
Yaklaşık 10 yıldan beri git artık bu partinin başından denilen Baykal bir kasetle gitti.
Gitmesine eminim pek çok kişi sevinecek. Ama ben kendisinden zerrece hazzetmeme rağmen istifa etmemesini isterdim. Çünkü ortada bir komplo olduğu ortada ve daha kötüsü bu komplonun başarılı olmuş olması.
Evet Baykal gitmeliydi. Ama bu şekilde değil. Baykal'ı gönderirken bir yandan da insan haklarımızı gönderiyoruz. 2 yanlış bir doğru etmiyor malesef.
Şu telefondan kurtulayım uzuuun uzun düşüncelerimi yazacağım.
Legionator
Üye
Şu haberi duyup da üzüleceğim hiç aklıma gelmezdi.
Timemox
Üye
Uzun süredir partiden gitmesini birçok kişi istiyordu.Ancak bu şekilde bi komplo ile olmamalıydı.
RelentlessRelentless
Üye
Demin televizyonda gördüm, ancak nededinin bilmiyordum, ben de "hele şükür 10 yıldır gidemedi bir diyordum", ne ola ki bu komplo? Haberim yok.
FirewingFirewing
Üye
http://www.gercekgundem.com/?p=276472
[spoiler=haberin içeriği]Baykal istifasını açıkladı

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal MYK toplantısının ardından istifasını açıkladı:
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok'a ait olduğu ileri sürülen kasetin internette yayınlanmasının siyasette yarattığı deprem sürüyor. Dört gündür sessizliğini koruyan Baykal, bugün bir basın toplantısı düzenleyerek CHP Genel Başkanlığı'ndan istifa ettiğini açıkladı.

Baykal, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, ''günlerdir beklenen değerlendirmesini ve kararını açıklayacağını'' belirtti.

Baykal, şunları söyledi:

''Bu bir kaset olayı değildir, bir komplodur. Komplo, hukuk dışı, ahlak dışı bir tertip demektir. Bir komplo yaparken bazen haneye tecavüz edersiniz. Duvarlara, eşyalara gizli kameralar yerleştirirsiniz. Gizli çekimlerle insanların en korunaksız görüntülerini alırsınız, kesersiniz, biçersiniz, aktarırsınız, montaj yaparsınız çarpıtırsınız. Böyle yaparken de dünyanın her yerinde bütün dinlerin, bütün rejimlerin, bütün ahlak anlayışlarının güvencesi altında olan insanoğlunun mahremiyetine tecavüz edersiniz. Ağır haya ve utanç bunu yapanlar için anlamını kaybeder. İnsanların şerefleri onların umurlarında değildir. Önümüzdeki komployu gerçekleştirenler, bunu sapık oldukları için ya da ticari kazanç sağlamak için veya şantaj yapmak için düzenlememişler, siyaset yapmak için düzenlemişlerdir. Ahlaklarına, vicdanlarına uygun bir siyaset.''

Baykal, ''Bu tablo karşısında bana da bir görev düştüğünün farkındayım. Bu kara kampanyaya teslim olmayacağım. Bu hukuksuz ve ahlaksız komplo nedeniyle kimsenin beni sorgulamasına izin vermeyeceğim. Eğer bunun bir bedeli varsa ve bu bedel CHP Genel Başkanlığından ayrılmaksa o bedeli de ödemeye hazırım'' dedi.

-PENSILLVANYA VURGUSU-

Baykal, şöyle konuştu:
''Ana muhalefet liderine yönelik bu kadar kaba kanunsuzluk, bu kadar kaba ahlaksızlık, bugünlerin ortamında iktidarın bilgisi ve onayı olmadan gerçekleştirilemez, piyasaya sürülemez. Komployu ayıplar gibi yapanlar aslında bizzat ayıbı işleyenlerdir. Bu çerçevede başka bir sorumlu arayışına çıkacaklara yardımcı olmak üzere, ABD'den, Pensillvanya'dan aldığım üzüntü ve destek mesajlarının samimiyetine inandığımı da belirtmek isterim.

Hukuksuz ve ahlaksız komploları temel alan, 'çok ayıp ama' diye başlayan yorumlarla hesap sormaya, siyaset düzenlemeye çalışanlara da söyleyecek bir sözüm var; ahlaksız ve hukuksuz komplolara itibar ederek ne ahlakı ne hukuku ne de siyaseti savunamazsınız.

Komplo yapanlar zaten işlerini sizlere güvenerek yapıyorlar. Komploculuğa hayat alanı açanlar 'çok ayıp ama' diyenlerdir. Hukuksuz ve ahlaksız komploları hazırlayanların ve onların komplolarına itibar edenlerin, dürüst ve onurlu insanların manevi cesetlerini çiğneyerek nereye kadar gidebileceklerini hep beraber göreceğiz. Bunun nasıl bir Türkiye oluşturmakta olduğunu er geç anlayacağız.

Kendinden menkul bir ahlak zabıtalığını bizzat deruhte edenlerin insanlık tarihi boyunca Hz. Peygamberden başlayarak günümüze kadar ne mağduriyetlere yol açtıklarını çok iyi biliyoruz. Bu tablo karşısında bana da bir görev düştüğünün farkındayım. Bu kara kampanyaya teslim olmayacağım. Bu hukuksuz ve ahlaksız komplo nedeniyle kimsenin beni sorgulamasına izin vermeyeceğim. Eğer bunun bir bedeli varsa ve bu bedel CHP Genel Başkanlığından ayrılmaksa o bedeli de ödemeye hazırım. Benim CHP Genel Başkanlığından istifa etmem hiçbir şekilde bu komploya teslim olmak ya da kaçmak anlamına gelmez. Tam tersine bu bir meydan okumadır. Bu anlayışla bugün CHP Genel Başkanlığından istifa ediyorum.

Bu komplonun hedefi sadece ben değilim, aynı zamanda CHP'dir. CHP de bu kirli tezgahlar karşısında yolunu seçmek zorundadır. Benim istifa kararım, hem Türkiye siyasetini hem CHP'yi yeniden tanzim etmek isteyenlere bir imkan tanıyacak hem de CHP'ye bu komplo ile hesaplaşma fırsatı verecektir.''

Baykal, şunları kaydetti:

''Bu komplo bugünkü siyasi konjonktürün eseridir, yıllardır bekletilen bir kaset yoktur. Bir kaset ele geçirilmiş değildir. Bir komplo imal edilmiştir, taze, iki haftalık bir komplo vardır. Bu komplonun hedefi bir kişi değildir, onun çok ötesinde CHP'nin neredeyse tek başına yürüttüğü, Cumhuriyete, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne sahip çıkan sivil darbeye, sivil dikta rejimlerine karşı vermekte karşı vermekte olduğu mücadelesidir. Bu komplo CHP'nin Anayaysa ve rejim kavgası vermekte olduğu bu son iki hafta içinde düzenlenmiş ve piyasaya sürülmüştür. Komplo tezgahı malzemeleriyle çekimleriyle günceldir, tazedir.

Meskene tecavüz ve ileri teknoloji kullanımı yoluyla tezgahlanan, bu komplonun iktidar gücü ve olanakları seferber edilmeden, bir muhalefet partisi genel başkanına karşı bu kadar fütursuzca icra edilebilmesi mümkün değildir. Ana muhalefet liderinin hukukuna, ahlakına tecavüz eden, bu kadar kaba bir komplo tezgahının iktidar zirvesinin bilgisi ve onayı olmadan son iki hafta içinde hazırlanıp piyasaya sürülmesi söz konusu bile olamaz. Olay sonrasında sergilenen sözde iyi niyetli, hakşinas olmaya çalışan yapay tavırlar, üzüntü beyanları perde arkasındaki tezgahın suçluluğunu örtbas etmeye yetmez.''

Parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, kendisine yönelik iddialara ilişkin açıklamalarda bulunan Baykal, şunları söyledi:

''Yalansız, dürüst, cesur bir duruş sergilemek sadece benim işim olmamalıdır. Deniz Baykal'ın ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin ötesinde bütün Türkiye olarak hepimiz hileye ve şerre dayalı bir kalleşlik politikasına 'dur' demek zorundayız. Umarım bütün bu yaşananlar ve benim istifam Türkiye'de yeni bir uyanışın başlangıcı olur. İnşallah, bir kez daha şerden bir hayır çıkar, hile hurda yapanlar değil dürüst ve namuslu olanlar kazanır. Bu olayda ve bugüne kadar bütün iyi kötü günlerimde bana destek olanlar, sahip çıkan her siyasi düşünceden vatandaşlarıma, Cumhuriyet Halk Partisi'nin vefakar, fedakar, yiğit örgütüne, birlikte görev yaptığım çalışma arkadaşlarıma, üzerimde emeği olan, hakkı olan tanıdığım, tanımadığım bütün insanlara, refahları ve mutlulukları için yaşam boyu uğrunda mücadele ettiğim bütün vatandaşlarıma, bize kızan, bizi seven, oy veren vermeyen, üzerimde hakkı olan olmayan herkese yaşamımın her anını anlamlı kıldıkları için teşekkür ediyorum. Ben sizlere hakkımı helal ediyorum, siz de hakkınızı bana helal ediniz.''


Demin televizyonda gördüm, ancak nededinin bilmiyordum, ben de "hele şükür 10 yıldır gidemedi bir diyordum", ne ola ki bu komplo? Haberim yok.


Uygunsuz içerikli bir video çekimi var, komplo olduğu iddia edilen olay bu abi.

Valla Baykal bey bunun bir kaçma, kurtulma, geri çekilme olmadığını, aksine tepkisini bu şekilde temzi bir biçimde verdiğini söylüyor fakat kimi inandırabilir buna bilemedim. Ama kendi adına doğru olanı yaptı.
Isshin
Üye
Tamam, kimse sevmiyordu ancak diğerleriyle didişmeleri oldukça hoştu. Kim uğraşacak şimdi AKP'yle onun yerine?

Siyasetle aram yoktur ancak Baykal'ı bile susturdular ise sözde saltanatın geleceği apaçık ortada. Tek kalmak istiyorlar ve çoğu yeri ellerine geçirdiler zaten, geriye uygulamak kalıyor. 
Misafir
Seneler önce yapması gerekiyordu. O değil de, Vakit o malum video'yu sitesinden paylaşmıştı ve kaldırmıştı.
hayalgezerhayalgezer
Üye


Şu haberi duyup da üzüleceğim hiç aklıma gelmezdi.Al benden de o kadar...
Nexcore
Üye


Demin televizyonda gördüm, ancak nededinin bilmiyordum, ben de "hele şükür 10 yıldır gidemedi bir diyordum", ne ola ki bu komplo? Haberim yok.Partisinden bir kadın üyeyle seks videoları yayınlandı. Montaj olduğunu iddia ediyorlar.
Spoiler:
Lütfen Montaj üzerinden kötü espri yapılmasın :stab:
RelentlessRelentless
Üye
Gerçekten montaj mı değil mi, bilemeyiz şimdilik de bu şekilde bir istifa hiç hoş olmadı, hem de hiçbir açıdan. Aksi bir davranışı beklerdim Baykal'dan.
Misafir
Yorumlar silinmiş?
discussioncontroller