Ve Baykal istifa etti...
iced
Üye
silindi de neyse boşver zaten... herkes anlayacağını anlamıştır.
hayalgezerhayalgezer
Üye
Vakit insanların kişilik haklarına saldırmaktan geri durmayan bir yayındır. Bu videonun onlar tarafından yayınlanmasına şaşırmadım.

Almanya'da Vakit yasaklıymış ayrıca.

Değiştirme: dağıtma -> manşet yapma/yayınlama
Misafir

Ben hafiften CHP kurnazlığı seziyorum bu istifada. Baykal partide kurduğu yıllar süren imparatorluğu böylece bırakıp kenara çekilemez, istese de kenara çektirmezler. Haber henüz taze ama ilk yorumum Baykal'ın bir şekilde gürültülü bir dönüş planladığı yönünde. Kaldı ki CHP'de liderlik vasfı taşıyan, öne çıkacak bir aday da mevcut değil zaten. Muhtemelen Baykal "mağdur edilen" ve "parti vicdanının yeniden başa geçireceği" adamı oynayacak önümüzdeki günlerde.

üste edit: Videoyu Vakit dağıtmadı/ortaya çıkarmadı. 2 gece önce sabaha karşı metacafe'de yayınlandıktan sonra Vakit'e yakın habervaktim.com ve bir kaç haber sitesine daha manşet olup daha sonra yayından kaldırıldı.
iced
Üye


Vakit insanların kişilik haklarına saldırmaktan geri durmayan bir yayındır. Bu videonun onlar tarafından dağıtılmasına şaşırmadım.

Almanya'da Vakit yasaklıymış ayrıca.video ilk olarak metacafedeydi...
Misafir
Ani oldu Deniz Baykal'ın istifası.
Mr_AceMr_Ace
Üye
Şimdi zamanım var kendi bilgisayarımdayım ve rahat rahat yazabilirim.
Dediğim gibi Baykal'ın bu şekilde istifa etmesini yanlış buluyorum. Bu kayıdın komplo olduğu ortada.

O zaman düşünelim. Kimin komplosu olabilir?
Akp'nin olacağını sanmıyorum. Çünkü Deniz Baykal ana muhalefet partisi başkanı olmasından sonuna kadar vazgeçmeyecek bir yapıdaydı. CHP'nin başına geçtiği günden beri sürekli olarak %1-%2 aralığında düzenli artan oyu başarı gören, bu söylemle de kendisine rakip olanları, gerek uzaklaştıran gerek önünü kesen bir parti başkanı olmuştu. Fakat burda göremediği artan oy oranı olmasına rağmen yeni oy veren, genç seçmenden çok; eskiden beri CHP'ye oy veren kemik kitlenin oy vermeye devam etmesiydi. Genç seçmen oy hakkını CHP'den yana kullanmadı. Yani uzun lafın kısası Deniz Baykal'ın CHP'den ayrılması herhalde en son Recep Tayyip Erdoğan'ın işine yarardı.
(Burda bir parantez açmak lazım. Her saniye kötülediğimiz R.T.E. muhalefet partisine giydirmek yerine sessiz kalmayı tercih ederek son derece olgun davrandı. Helal olsun)

Amerikalılar yaptı falan gibi görüşleri pekte ciddiye almıyorum. İşime gelmediğinden değil, fi tarihinden beri iddia edilen yığınla şey var. Fakat doğruluğu hiç bir zaman kanıtlanamadı.

CHP'nin kendi iç çekişmesinden kaynaklanması daha mantıklı görünüyor gözüme. Deniz Baykal'ın parti içi muhalefetle CHP'den uzaklaştırılması imkansız olduğuna göre ancak böyle bir komplo ile uzaklaştırılabilirdi. Eh yine aynı adamlara göre CHP tekrar "şaha" kalkabilirdi. CHP çok partili düzene geçildiğinden beri düzenli olarak kan kaybetmiş bir parti. Köklerinde demokratik sol anlayışı, modernleşme olmasına rağmen düzenli olarak geri gitti. Son 10 yıldır CHP'nin HERHANGİ BİR X sorununa çözüm önerisi getirdiğini görmedim. Eğer bir şey yanlış yapılıyorsa buna muhalefet olmak yetmez. Önemli olan yanlışın doğrusunu da gösterebilmektir. CHP sadece hemen herşeyin yanlış olduğunu öne sürmüş fakat çözüme dair zerre fikir beyan etmemiştir.

Günümüzde Modernleşme = Demokratikleşme = İnsan Hakları olarak algılanırken CHP bodozlama tam tersine gitmiştir. Bunun nedeni de CHP'nin sol anlayışından çıkıp sağ anlayışı tam anlamıyla benimsemiş bir kadroya ve bu kadronunda inanılmaz sert bir tutumla parti içindeki muhalefeti yoketmiş olmasıdır.

Ben bu komplonun parti içindeki çekişme sonucu olduğunu düşünüyorum. Ha Deniz Baykal'ın ayrılması partiye bir hareket katar mı? Evet ilk seçim için katacaktır. Ama bu sadece 1 seçimlik olacaktır. Daha doğrusu önümüzdeki referanduma etkileyecektir. Ha sonrası ne mi olacaktır? Aynı tas aynı hamam...
Deniz Baykal istifa etti ama umarım istifadan vazgeçer veya vazgeçirilir de şu komplo kuranları ortaya çıkarmak için uğraşır. Çünkü asıl yanlış olan Deniz Baykal'ın istifa etmesi değil, istifa etmesini sağlamak için seçilmiş yoldur. Afedersiniz ama bu videoyu yayınlayanlarında komployu düzenleyenlerin de insanlıklarından şüphe ediyorum.
Misafir
Mr_Ace dedi:


Dediğim gibi Baykal'ın bu şekilde istifa etmesini yanlış buluyorum. Bu kayıdın komplo olduğu ortada.
Bence "komplo" kavramı konusunda bir kargaşa var. Video'nun ortaya çıkması tabi ki bir komplodur, buna kimsenin itirazı yok, komplo olmasaydı video ortaya çıkmazdı zaten mantık çok basit?

Deniz Baykal'ın videonun gerçekliğine karşı ettiği tek bir laf yok, aksine savunmasını "özel hayatın gizliliğinin ihlali", "haneye tecavüz" gibi kavramlar üzerine kuruyor ki bence bu herşeyi açıklıyor.

E şimdi, bekar adamın siyasetçi olamadığı bir ülkede evli ana muhalefet liderinin aynı partiden, hem de milletvekili evli ve çocuklu bir kadınla yasak ilişkisi görüntüleriyle gün yüzüne çıkacak; sonra hiç bir şey olmamış gibi istifasız, koltuk aşığı çarpık demokrasi anlayışı devam edecek, öyle şey olur mu?

Ha istifayla ilgili görüşlerimi yukarıda da belirttim, bu olay böyle kapanmaz, bu kadar basitçe haydi eyvallah diyerek gitmez Baykal. Belli bir sürecin başlangıcındayız.

Baykal'ın vazgeçirilmesi dışındaki görüşlerine ise katılıyorum.
Misafir
iced dedi:


video ilk olarak metacafedeydi...
Eeeee?Sonuç?

Hadi metacafe ye hangi akıllı eklemiş videoyu,nedense habervaktim internet sitesindeki her şok haberdeki dosyanın metacafeden alınması ve ulpoad ın vakitle alakadar olan birileri olmaması(!) ndan yola çıkarak tartışmaya girmeyeceğimde,sonuçta metacafedeydi de ne oldu?

Şöyle insanların at gözlüklerilye cansiperane savunması beni çok sinirlendiriyor.

chp,Baykal,Kılıçdaroğlu,beni zerre ilgilendirmiyor.Komplo teorileri üretmeyide sevmem.chpli değilim.Sosyal demokrat hiç değilim.Baykaldan da zerre hazetmem.

Ama şu gazete adı altında tayyibi şakşaklayıp,karşısındaki herkese amansızca saldıran,burnumu bile silmekte kullanmayı midem kaldırmayacak kağıt parçasını savunma allaşkına.

O kadar müthiş,o kadar mis gibi müslümanlar ki,ölünün arkasından konuşmak,iftira atmak,yalan söylemetken sonra,şimdi de başkasının günahını ifşa etmekten geri kalmadılar.Oktoberfest te dekolte giyen kadınları,Eskişehir'de ki kadın heykellerini mozaiklerler,ama tayyip akp nin mualifine zarar vermek için sitelerinde açık açık porno yayınlarlar.

Şunu savunmayın bari ya.
Misafir
Bence sağcılar daha fazla üzülmüştür bu olaya, CHP artık kendine çeki-düzen verebilir de böylelikle. ;D
Misafir
Ama şu gazete adı altında tayyibi şakşaklayıp,karşısındaki herkese amansızca saldıran,burnumu bile silmekte kullanmayı midem kaldırmayacak kağıt parçasını savunma allaşkına.
Ortamda "Videoyu Vakit dağıttı" gibi yanlış bir bilgi dolaşıyorsa doğrusunu belirtmek neden gazeteyi savunmak olsun ki Matrim? Her şey açık, video metacafe'de ve ardından metacafe kaynaklı olarak haber sitelerinde yayınlandığı sıralarda tesadüfen rastlayanlardanım ben de, videonun dağıtımı ile ilgili olarak adı geçen gazetenin hiç bir alakası yok. Bunu söylemek bahsettiğin erdemsiz şeyleri savunmak anlamına gelmez.
discussioncontroller