Ve Baykal istifa etti...
EnewwssEnewwss
Üye
Bu kasedin gerçek olduğu kanıtlanırsa Baykal ne açıklama yapar çok merak ettim doğrusu...
Aranel
Üye
Yalnız kaset gerçekse -ki öyle gibi duruyor- Baykal'ın istifası kesinmiş, geri dönemezmiş gibi konuşuyorsunuz. Türkiye'de istifa mekanizması ne zamandır bu kadar iyi çalışıyor da ben bilmiyorum :) İşini doğru düzgün yapmayan ve buna rağmen istifa da etmeyen, istifası defalarca kez istenip, karşılığında açıklama yapmaya bile gerek duymayan insanlar yönetimde söz sahibiler, gayet de istifa falan etmiyorlar, kimse de oldukları yerlerden alamıyor onları. Baykal da en kötü ihtimalle konuya kulaklarını tıkayıp, klasik politikacı yüzsüzlüğüyle atlatabilirdi olayı, yapmamasının nedeni nedir ben onu merak ediyorum. Türkiye'de böyle bir olayın gündemde kalma hızı, Aşkı Memnu ve Ezel'deki hikayenin ilerleyiş hızına endeksli, kısacası: unutulur, kısa sürede.

"E şimdi, bekar adamın siyasetçi olamadığı bir ülkede evli ana muhalefet liderinin aynı partiden, hem de milletvekili evli ve çocuklu bir kadınla yasak ilişkisi görüntüleriyle gün yüzüne çıkacak; sonra hiç bir şey olmamış gibi istifasız, koltuk aşığı çarpık demokrasi anlayışı devam edecek, öyle şey olur mu?" demiş TanistliN, bence bal gibi de oluyor.
hayalgezerhayalgezer
Üye
Bu kasedin önemi,iddialara göre internette izlenme rekorları kıran kutlu doğum haftası konuşmasında gizli. Zamanlaması o yüzden şüpheli ve bu yüzden istifa etmek zorunda.
Dragnar
Üye

Varsayılan durumu doğru kabul edersek haklısın da,böyle olduğu konusunda elimizde kesin bilgi yok ki.

[hr]

Kesin bilgi yok ama Baykal olaya 'komplo' diyor ama 'hayır' ya da 'yapmadım' da diyemiyor. Ayrıca bu tip çok kısa metrajlı ve düşük kaliteli, çözünürlükteki filmlere montaj zordur. Kolay kolay çıkmaz ama yine de haklısın daha kanıtlanmış değil.

NOT: Ya o değil de şimdi düşündüm, bu filmin gerçek olup olmadığı nasıl belli olacak ya da 'kimler' tarafından belli olacak?
hayalgezerhayalgezer
Üye
Dragnar dedi:

Kesin bilgi yok ama Baykal olaya 'komplo' diyor ama 'hayır' ya da 'yapmadım' da diyemiyor. Ayrıca bu tip çok kısa metrajlı ve düşük kaliteli, çözünürlükteki filmlere montaj zordur. Kolay kolay çıkmaz ama yine de haklısın daha kanıtlanmış değil.

NOT: Ya o değil de şimdi düşündüm, bu filmin gerçek olup olmadığı nasıl belli olacak ya da 'kimler' tarafından belli olacak?

Sen de haklısın. Bu ortamda kimi güvenilir kabul edeceğiz ki filmi inceletelim :P
Cloud_StrifeCloud_Strife
Üye

onur? gurur?

pardon ama partisinde yüksek mevkiler karşılığı seks isteyen bir adamın hangi onurundan, hangi gururundan söz ediyoruz?

Olay yerinden bizzat olduğunu bilmiyordum... Burada Baykal'ın bir kaseti ortaya çıkıyor olaylara bak. Çoğu milletvekili'nin sabıka dosyasını açsan idam edilecek kıvama gelmiş ve bunlar belgelerle kanıtlanmış ama tınlayan yok, iyi gündem değişti işte, 1,5 ay falan gider, açlıkmış; işsizlikmiş, ekonomiymiş... faso fiso...
Dragnar
Üye

Olay yerinden bizzat olduğunu bilmiyordum... Burada Baykal'ın bir kaseti ortaya çıkıyor olaylara bak. Çoğu milletvekili'nin sabıka dosyasını açsan idam edilecek kıvama gelmiş ve bunlar belgelerle kanıtlanmış ama tınlayan yok, iyi gündem değişti işte, 1,5 ay falan gider, açlıkmış; işsizlikmiş, ekonomiymiş... faso fiso...

Valla bayılıyorum 'komplo teoricisi' olanlara(bunu derken kesilikle Baykal ile ilgili söylenenlerle ilgili olarak değil ya da tam olarak yani bu dakikanın gündemini kastetmiyorum, tamtersine hayata o pencereden bakanları kastediyorum). Yani yok "Şöyle kötü olacak, böyle kötü olacak. Marduk geliyor bizim hükümet uyuyor. Hepimiz ölücez ne olacak bizim halimiz." yahu bu söylemlerin faydası yok. Yani tek yaptığı iş insanları huzursuzlandırmak. Ben kesinlikle "Bırak hükümet ne yaparsa yapsın, hayat güzel, sorgulama ve yaşama" demiyorum. Ama bazen de 'sadece' suçlayıcı bir açıdan bakmak yanlış değil mi?
ElladanElladan
Üye
En az Baykal ve Nesrin Baytok hakkındaki iddiaların gerçek olaması kadar, hatta belki de daha da korkunç olan şey ülkedeki ana muhalefet partisinin liderine siyasetten bu şekilde el çektirilmesi değil mi? Tabii eğer buysa.

Yani düşünsenize, gizli, mahrem hiçbir şey yok. Kimse güvende değil, kimsenin hiçbir bilgisi ulaşılamaz, ele geçirilip bütün kamu oyu önünde ifşa edilemez değil. Saklayacak hiçbir şeyi olmayan bir insan için bile kötü değil mi bu?

Eğer yukarıda söylendiği gibi Baykal da bir mazlum edebiyatına girişecekse söyleyecek söz bulamıyorum.
Birileri de, kongrede onu tekrar aday göstereceğiz, halk onu seçinde göreve gelmemek gibi bir seçeneği olamaz, demiş. Kayıtlara geçmesi için burada o kişilere sormak istiyorum. Peki ama neden?
Helluin
Üye
Erdoğanın odasına da atsınlar bir kamera görelim bakalım neler çıkacak.
acdervisacdervis
Mod
Bir milletvekili çıkmayacağına iddiaya girerim. :F
discussioncontroller