Ve Baykal istifa etti...
Misafir
Geçen Türk Dili hocası, gene ders işlemsi gerektiği halde derste bu konuyu açtı. Üniversitedki hocalar arasında moda heralde derslere siyaset karıştırmak. Neyse efendim Baykal'ı sütten çıkmış ak kaşık olarak gösterdi, Erdoğan'ı o duvardan ötekine vurdu, bir eleman, ya hocam belki iç hesaplaşmadır neden bunu da düşünmüyorsunuz dedi, yan çizdi falan. Gündemi konuşmak iyi güzel de, bir dersin hocasının kendisine verilen eğitmek ve öğretmek amaçlı sürede iktidar partisine saydırması hem de bu tür bir olayda, sinir katsayımı bi ton ''10'' ile çarptırdı.
Lacunar
Üye

Geçen Türk Dili hocası, gene ders işlemsi gerektiği halde derste bu konuyu açtı. Üniversitedki hocalar arasında moda heralde derslere siyaset karıştırmak. Neyse efendim Baykal'ı sütten çıkmış ak kaşık olarak gösterdi, Erdoğan'ı o duvardan ötekine vurdu, bir eleman, ya hocam belki iç hesaplaşmadır neden bunu da düşünmüyorsunuz dedi, yan çizdi falan. Gündemi konuşmak iyi güzel de, bir dersin hocasının kendisine verilen eğitmek ve öğretmek amaçlı sürede iktidar partisine saydırması hem de bu tür bir olayda, sinir katsayımı bi ton ''10'' ile çarptırdı.

Bizde de öyle bir hoca var ama RTE'yi savunuyor. Laf söylettirmiyor.
Misafir
Kimi savunursa savunsun, yeri değil bence. Konuşulsa dahi karşıdaki insanların rencide olabileceği veya alıncağı akıl edilmeli, koskoca üniversitede eğitim veren insanların bu konularda hassas davranmaları gerekir. Yahu adam konuşurken artık nasıl bir kin nasıl bir nefret birikmişse, bağırırcasına konuştu bir ara, sesi titredi adamın! Eh yuh yani, kimi neyi desteklerse desteklesin bu şekil bir davranış çok yanlış.
hayalgezerhayalgezer
Üye
En son tarih hocalarına üniversitede siyaset konuşmamalarını söylüyorlardı :)

Anlayış baştan çarpık. Hocanın istediğini söyleme hakkı var,sonuçta orası üniversite. Ama aynı zamanda öğrencilerin söylediğine itiraz etme hakkı da var.
Misafir
Ben siyasi olarak karşıt görüşte bir hocaya karşılık vermeye çekiniyorum açıkçası, takan hocalar yok değil görüş yüzünden.
Dediğim gibi konuşabilir, o 45dk yi istediği gibi yönetebilir, ama nasıl konuştuğu önemli.
hayalgezerhayalgezer
Üye

Ben siyasi olarak karşıt görüşte bir hocaya karşılık vermeye çekiniyorum açıkçası, takan hocalar yok değil görüş yüzünden.
Dediğim gibi konuşabilir, o 45dk yi istediği gibi yönetebilir, ama nasıl konuştuğu önemli.

Haklısın.
discussioncontroller