OGZ Online 1.5 Hakkında Fikirlerinizi Bekliyoruz
blaxisblaxis
Admin
Sevgili arkadaşlar,

Oyungezer Online'ı 2.0'a çekmeden önce, bu yıl içinde tasarım ve içerik olarak büyük bir geliştirme yapmayı düşünüyoruz. Bu konuda bir süredir çalışıyoruz zaten, şimdi de sizin görmek istediğiniz şeyleri buraya yazmanızı rica ediyoruz. Tabii ki tüm fikirleri uygulayamayız, birbiriyle uyumlu olmayanlar, teknik ve işgücü imkanlarımızın yetmediği fikirler gelecektir sizden. Bu yine de fikir ve isteklerinizi yazarken sizi sınırlandırmasın.

Sizden şu soruya verebildiğiniz kadar detaylı cevaplar bekliyoruz ki doğru yönlenebilelim:

Oyungezer Online'ı sizin için vazgeçilmez bir site yapmak istiyoruz, bu uğurda bu sitede nelerin olmasını istersiniz?

Hem ana sayfa ve içerik bölümü, hem de forum için fikirlerinizi bekliyoruz.
Misafir
Mümkün mü bilmiyorum çünkü daha önce hiç rastlamadığım birşey. Aktif güncellenen mesaj sekmesi, yani yeni mesaj düştüğü an güncellenen bir ''forumdan en son mesajlar'' sekmesi. Ve aktif olarak kullanılabilen arama sekmesi, çünkü şimdiye kadar 1 kere bile kullanamadım bu özelliği. Ha bir de arka plan için wallpaper, böyle donuk renklerdense oyunlarla ilgili veya dergiyle ilgili artwork, resim herneyse konulması daha iyi durabilir.
acdervisacdervis
Mod
Tüm hataları düzeltin bana yeter. Aslında şimdi düşümde; The Escapist'in forumlarındaki "seviye" ödül sistemi hoş olabilir.

http://www.escapistmagazine.com/forums/read/9.194731-Game-Endings-Moments-that-Screwed-You-Over

Avatarların altındaki küçük resimlerden(üstüne geldiğinizde çıkan yazılardan) söz ediyorum, evet.
RelentlessRelentless
Üye
Profillerin görüntülenmesini engelleyen çift harf hataları da düzeltilirse iyi olur.

Rütbeler de değiştirilebilir belki, spesifik bir önerim yok bu konuda ama araya en azından bir Normal Üye eklense hiç de fena olmazdı.
montana_mbmontana_mb
Üye
İyi bir fikir olmuş.Öncelikle bir arama motoru kesinlikle gerekli.Google'dan konuları aratmak zorunda kalmayalım artık :) Birde şu sol taraftaki üye ismi,avatarı vs. şöyle bir kutu içine felan alınsa daha güzel olur.Şu anki hali çok sade.Ana sayfadaki haberlerinde belli bir düzeni olması lazım bence.Kiminin resmi küçük,kiminin büyük.MustaTheUA'nında söylediği gibi arka planada birşeyler eklenebilirse hoş olur.Birde Firefox yerimindeki iconda pek hoş görünmüyor bence.Yani arkaplanındaki gri kutunun görünmesi işi bozuyor.Şimdilik bu kadar!Eminim yine güzel bir iş çıkarırsınız :)
FirewingFirewing
Üye
Adres satırının ve sekme başlıklarının solundaki ikon Goyun olsun :P Ara sıra oluyor zaten, temmelli kalsın derim.

Arka plan gayet iyi bence, koyu renkler göz yormuyor. Forum gibi uzun süre kullanılan ve okuma işlevi odaklı bir sayfada önemli olan göz yormaması. Sadelik iyidir. Dikkat çekici şeyler Portalda olmalı bence.

Foruma atılan iki mesajın arasında hafif ton farkı seçicilik açısından iyi olurdu, smf deki gibi. Her mesajın kendi çerçevesi var zaten, içinin fill rengi bir açık bir koyu gidebilir. Anlatabildim umarım.

Spoiler koyduğumuzda paragraf otomatik olarak satır başı yapmasa bi de. Koyduğumuz yerde dursa satır arasına koymuş olsak bile.

Üyelerin tüm mesajları Profil başlığı altında istenip bakılırsa görülebilmeli. En azından kendiminkini göreyim. Son attığım 10 mesajdan öncesini göremiyorum.

Konuyu takibe almak gibi, bir konudan haberdar olmayı engellemek de olsa güzel olurdu. Mesela mesajlarıma yazılan yeni cevapları göster e bastığında, "serbest atış serbest" konusuna atılan mesajı görmek istemiyorum (daha önceden oraya mesaj atmış olsam bile) diyenler için faydalı olurdu. Onun yerine sadece okunmamış mesajlar bölümünde görülür misal. Olabilr mi böyle birşey bilmiyorum.

Forum ana sayfasında sol taraftaki "yeni mesaj var" ikonu sarı klasör yerine ogz logosu ya da benzeri özel birşey olabilir.

Son olarak da, çerez sorunu giderilirse güzel olur epey. Aklınızdadır büyük ihtimalle ama ben yine de hatırlatayım dedim. Her bağlantım koptuğunda yeniden login olmak can sıkıyor.
[WT]Elessar
Üye
Firewing dedi:

Üyelerin tüm mesajları Profil başlığı altında istenip bakılırsa görülebilmeli. En azından kendiminkini göreyim. Son attığım 10 mesajdan öncesini göremiyorum.

Konuyu takibe almak gibi, bir konudan haberdar olmayı engellemek de olsa güzel olurdu. Mesela mesajlarıma yazılan yeni cevapları göster e basığında, "serbest atış serbest" konusuna atılan mesajı görmek istemiyorum (daha önceden oraya mesaj atmış olsam bile) diyenler için faydalı olurdu. Onun yerine sadece okunmamış mesajlar bölümünde görülür misal. Olabilr mi böyle birşey bilmiyorum.

İlki için manasız diyorum; mesela benim 8500 mesajımı ne yapacak insanlar? Di mi? :D

İkincisi ise olabiliyorsa güzel birşey. Arada diğer konular çok rahat kaçabiliyor çünkü bir yere yığılma olduğunda.
ripperkamil93ripperkamil93
Üye
Arama bölümü düzeltilirse ve arkadaş ekleme olayı olursa forumda daha iyi olacak. :)
Misafir
tema değişsin, renkli bir şeyler olsun, malum yaz geldi :D

bir de mesajları sıfırlayalım, hayata yeniden başlayalım filan.
Starlet
Üye
Güncel ve kapsamlı bir oyun takvimi eklensin. Hangi oyun nereden çıkıyor ne zaman çıkıyor vb. gibi bilgiler içeren kapsamlı bir takvim.
PISLIXPISLIX
Üye
*Arkadaşlık isteği gönderebilelim. Yeni arkadaşlar edinelim.
discussioncontroller