Total War: Shogun 2
XFire1994
Üye
Oyun kesinleştiğine göre yeni başlık açmakta sorun olmaz diye umuyorum :)

Bu sefer sadece Japonya'da geçmeyecek diye düşünüyorum(umuyorum). Japonya'dan başlayıp Hindistan'a kadar uzanan bir harita çok güzel olur :) Bir de açıklanır açıklanmaz S:TW'nin kutusunu indirdim yükledim oyunu :)
RelentlessRelentless
Üye
Bunu almam açıkcası, uzakdoğu pek ilgimi çekmiyor, zaten yakında "Türkleri koymamışlar oyuna, atalarımız yok, ccc" muhabbeti de başlar, ne güzel Rome 2 olacaktı işte yahu.

Üzüldüm ben bu karara.

Hatta şöyle bir şey de var, seriye bağlı olanların çoğu yine bu oyunu alacak, ancak casual oynayan kitle bu oyunu almayacak, satışlar belki Empire ve Napoleon'a göre azalmış olacak, ama sanıyorum ki asıl amaçları tekrar kılıç kalkan döneminde yeni bir şeyler denemek, artık deniz savaşlarına da el veren bir motorları olduklarına göre, yeni bir şey ekleyeceklerse bu kılıç kalkan ve savaş alanında olacaktır herhalde. Muhtemelen bu denemenin gidişatına göre 1 yıl sonra da Rome 2'yi patlatabilirler diye umuyorum.
XFire1994
Üye
Abi bikmadiniz mi sürekli Avrupa'dan? Biraz da bilmedigimiz yerlere götürsün CA bizi, ne güzel iste :)
ElladanElladan
Üye
Uganda Total War, ya da Amerika falan olsa benim de ilgimi çekmezdi ama Uzakdoğu başka, Japonya başka. Tabii bir de seriyi başlatan ve benim seriye başladığım oyunun bu olması da beni daha fazla heyecanlandırıyor. Eğer ilk oyuna gösterdikleri özeni buna da gösterirlerse ortaya çok ama çok iyi bir şey çıkacaktır. Umarım iyi çalışıyorlardır. Shogun ve Rome Total War'daki atmosferi diğer oyunlarda yakalayamadım, o yüzden ikisi de özel.

Ayrıca Relentless, bence bir Rome 2 oyunu da yapacaklardır bir gün. =)
XFire1994
Üye
2011 başında bu oyun, 2012'de ek paketi, 2013'te de Rome 2 gelecek bence :)
SerakSerak
Üye
  Rome2 bekliyordum ama shogun2 ye de üzülmedim hatta sevindim bile diyebilirim. Empire grafikleri ve oyun dinamikleri üzerine ilk Rome u yapıştıracaklarına Shogun ı yapıştırmaları daha iyi olacaktır.
  Rome2nin bir gün yapılacağına ben de inanıyorum :)
RelentlessRelentless
Üye
Bekle bekle sıkıldım yahu, Rome 2 istiyorum arkadaş.

Ayrıca evet, bıkmadım Avrupa'dan, Rome olsun abi yeterki, hiçbir türlü bıkmam, o atmosferi istiyorum :-[
SerakSerak
Üye
Shogun2nin haritasında Japonya ile beraber Kore, mançurya, çin'in bir kısmı da olur heralde. Haritanın Hindistan'a kadar uzanacağını zannetmiyorum. He Cengiz Han veya Kubilay Han zamanını temel alırlarsa ancak o zaman Hindistan civarına uzanan bir harita olur.
RelentlessRelentless
Üye
Bu arada TWCenter'da "Shogun 2 Geliyor" tarzı bir konu açılmış ve Oyungezer'in anasayfasında kanıt olarak gösterilen resim konuya konmuş, bir sorun olmaz sanırım?
FaironFairon
Üye
Rome 2 bekliyor ve istiyordum bende ama Shogun 2'de muhteşem olur gibime geliyor. Özellikle ilk oyunu oynayamamış olup oyunda ki ajan olaylarının(suikastlerin vs) sağlam yer tuttuğunu okuyunca baya meraklanmıştım.(Total War oyunlarında en sevdiğim şeylerden biridir çok sağlam bir Assassin yetiştirip ondan yararlanmak) Açıkcası Shogun 2'yi daha merakla beklemeye başladım çıkacağını görünce. Hem bu sebeple ilk oyunada bir bakarım sanırım.(erteliyordum ne zamandır)
RelentlessRelentless
Üye
Eğer yapılan basın açıklaması doğruysa,
Timeline 16.yy olacakmış.
Bölge sadece Japonya ve 9 farklı klan olacakmış. Görev de tüm Japonya'yı birleştirmek olacakmış :/
discussioncontroller