Total War: Shogun 2
systemfall
Üye
Epey zor olmuş bu oyun. Belki daha önceki total war serileriyle pek ilgilenmediğimden dolayı bana zor gelmiş olabilir.
Advanced battle tutorial'i bile geçemedim. =)
trashciiitrashciii
Üye
Birimlerin avantajları/dezavantajları, zayıf noktaları vs. advanced battle tutorial'dan öğrenilecek şeyler değil. Bence orta zorlukta bir campaign yap, hangi birimlerin ne işe yaradığını kendin gözlemleyerek öğren. Zaten ilk 2-3 campaign'in muhtemelen hüsranla sonuçlanacak, hehe. Ve hani ana strateji haritasında yarattığın bir orduyu savaş esnasında görmek, artık hangi birimlerinin deneyimli, hangilerinin savaşta ön saflarda gidip de heba olacağını belirlemek; zamanla rütbe kazanan yüksek deneyimli ordularının Japonya'yı kılıçtan geçirişini izlemek, paha biçilemez şeyler.

Ayrıca serinin kelime anlamı: Bir bütün oluşturan parçaların tümüne verilen ad. Vallahi seninle alakası yok systemfall, sadece 10-11 yaşımdan beri kıl olduğum bir şey seri kelimesinin yanlış kullanımı. Sebebini ben de bilmiyorum :P
goo_khangoo_khan
Üye
Ne zamandır sınav tez derken oynayamıyordum Shogun 2. Dün 3 maç yaptım 3'ünü de kazandım. Hele rasgele bir maçta tanımadığım takım arkadaşımın bu birlikleri alma bunlar köylü hep rezil olacağız bunlar bi işe yaramaz diye söylendiği maçın sonunda karşımda Fall of Samurai birlikleri olan düşmanımı darmadağın edişim, o söylenen takım arkadaşımın seni küçümsemişim yahu iyi dağıttın adamı falan demesi kaldırdı kıçımı baya. :D

Ufaklığımdan beri multiplayer oyun oynarım, Shogun 2'nin tatmin hissi bambaşka. Ne BF'lerde CS'lerde var, Ne Company of Heroes'da ne Age og Empires'da..
deathly hallowdeathly hallow
Üye
Şu oyunda savaşları Auto olarak geçen bir ben miyim? =P
trashciiitrashciii
Üye
Yeni gelen patch ile oyunun boyutu ufalıyor, optimizasyon iyileşiyor(Zaten iyi diyordum, hayvan gibi oldu. Eskiden savaş esnasında teklerdi, artık bana mısın demiyor oyun), yükleme süreleri BAYAAAA bir kısalıyor(Açılış hariç, ulan...).

Ama beraberinde bende çakılma da yaratmaya başladı daha önce hiç çakılmamış Shogun 2. O kötü oldu. Campaign oynayamıyorum adam gibi.
AlphariusAlpharius
Üye
dx11 ile quickload hala 2 dakika mı sürüyor
trashciiitrashciii
Üye
25-50 saniye arası.
aztek
Üye
Strateji sevmem normalde. O stres en gerilimli oyunlardan bile daha fazla gerer beni. ama generals, starcraft filan oynamışlığım vardır. sözün özü bu oyun çıkarken baya merak edip sonrasında ilgilenmemiştim, şimdi madem buglarından arındı yılbaşında alıp oyalanmak lazım. benim gibi modern savaş stratejileri oynamış, age of a filan bulaşmmaış adama çok zor gelir mi?
JerryJerry
Üye
Gelir. Bu türe yeni başlayacaksan Medieval 2 Total War ya da Napoleon Total War'ı öneririm. Empire ve Shogun cins oyunlardır, seveni de çok nefret edeni de :)
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
rome total war oyna bence. sonra medieval 2, sonra napolyon falan, sararsan sırasıyla gidersin.

medieval 1 de önerirdim ama onu bu saatten sonra kimse oynamaz heralde.

rtslerden çok farklı bir seri bi de bu yani.
discussioncontroller