Total War: Shogun 2
trashciiitrashciii
Üye
Shogun 2'yle gayet de başlanır yahu. Date ile falan oynarsa hem haldır huldur savaşır, hem de öğrenir. İlk Shogun'dan sonra en Total War olan Total War Shogun 2 zaten, hayvan gibi savaşıyorsun işi gücü bırakıp. Ticaret falan da Empire ve Napoleon kadar baskın kuvvete sahip değil(Yine çok önemli bir husus ticaret ama yine de en çetin savaşların yaşandığı TW Shogun 2). Hem ölçeği sağolsun, daha rahat kavrar.

Aynen, Shogun 2 alıp Date ile bir normal zorlukta campaign yapmalı bence.
AlphariusAlpharius
Üye
medieval 1 aslında çok orjinal oyundu lan

kendi oğlumuzu kızımızla evlendirebiliyor, istediğimiz aile üyelerini öldürebiliyorduk
deathly hallowdeathly hallow
Üye
Medieval'ın OST'leri orgazmikti adeta. Başka oyunda o kadar güzel OST duymadım. Çok basit, çok sade belki ama tüm Total War'ların arasında Shogun 1'le favorimdir. Shogun'un favorilerimde bir yeri olmasının bir sebebi de Assassin videoları ve türe yenilik getiren bir TBS olmasıydı.
goo_khangoo_khan
Üye

Strateji sevmem normalde. O stres en gerilimli oyunlardan bile daha fazla gerer beni. ama generals, starcraft filan oynamışlığım vardır. sözün özü bu oyun çıkarken baya merak edip sonrasında ilgilenmemiştim, şimdi madem buglarından arındı yılbaşında alıp oyalanmak lazım. benim gibi modern savaş stratejileri oynamış, age of a filan bulaşmmaış adama çok zor gelir mi?

Al al, takım kurar multi oynarız.
KulacKulac
Üye

Gelir. Bu türe yeni başlayacaksan Medieval 2 Total War ya da Napoleon Total War'ı öneririm. Empire ve Shogun cins oyunlardır, seveni de çok nefret edeni de :)

bence empire serinin en iyi oyunuydu :smoking:
goo_khangoo_khan
Üye
Rome > Medieval 2 > Shogun 2 > Napoleon > Empire

Bence.
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
medieval owns all
JerryJerry
Üye
Benim en fazla oynadığım Rome oldu ama bunun sebebi döneminin grafik ve oyun anlayışını zorluyor olmasıydı. Fazla büyüleyici geldi diyeyim :) Ondan sonra Medieval = Medieval 2 oldu. Medieval 2'nin modları ise onu bugün bile oynamamı sağlıyor(Third Age ve Stainless Steel)

Empire çok güzel bir oyundu ama hasta bir oyundu. Çökmeleri ve çeşitli hataları bir türlü önleyemediler. Bu bakımdan daha az derinliği olan Napoleon ön plana çıkıyor.

Caponları çok severim ancak Shogun 2'yi pek sevmedim. Birim sayısının az olması ve belli bir kültür içerisinde zorlamalar hoşuma gitmedi. Şu oyuna neden deniz savaşlarını koyduklarını hala anlamadım, iki geminin yan yana gelip de birbirine ok atması kadar saçma bir şey olamaz :lol:
furko232
Üye
sen fall of samurai'ı oynamadın galiba ?
JethroJethro
Üye
Shogun 2'nin UI'si iyidi.
discussioncontroller