İsrail'in 'Gök Rüzgarları' Operasyonu
ironPunisher
Üye
İsrail, bu sabaha karşı ilk saatlerde, Gazze'ye yardım götürmek için Kıbrıs'ta toplanıp harekete geçen yardım gemilerine saldırdı. 2 ölü, 30 yaralı var deniliyor şimdilik. Ne desem bilemiyorum, küfredemiyorum da burda. Yahu bildiğin siviller, kadınlar, çocuklar, birçok ülkeden insan var, sen nasıl mermi sıkıyorsun ya? Cidden insanlık diye bir şey kalmamış bu adamlarda.

Buyrun, yoruma açık.

Edit: TRT Haber'den canlı yayın yapılıyor şu an gemiden, isteyen izleyebilir.

Edit2: yanlış anlaşılma olmasın, gemiler Kıbrıs'ta toplandılar, Gazze'ye doğru giderken karasularında(uluslararası da olabilir) saldırıya uğradılar.
RelentlessRelentless
Üye
Dün izlediğimde cürret edemezler, zaten biz de bu tarz bir saldırı beklemiyoruz sadece siviliz tarzı açıklamalar vardı. Valla ne bileyim, İsrail'in saldıracağı belliydi.
MelkorMelkor
Üye
sabaha kadar uyumayıp ders çalışayım diyordum. bir anda ne kadar önemsiz geldi her şey. bir yanda hatay, bir yanda bu haber. ne biçim dünya be. ilk değil ve son da değil ya o moralimi bozuyor.
SYSCLEANER
Mod
İsrail kaç milyon defa açıklama yaptı durdurucaz çıkıcaz ve hatta gemileri boşaltıp içindekileri sınırdışı edicez diye. Alınan risk belliydi bakalım politik olarak ne olucak onu merak ediyorum ben.
Roselyn
Üye
Sabahın 4- 4.30unda helikopterler geçti durdu burdan (Antalya), dedim içimden var bişi, normal değil bu. Az önce haberlerde izledim ben de :\

Ne olacak sonunda merakla bekliyorum.
Aracnoid
Üye
savaş goygoyculuğu yapıyor gibi görünmek istemem ama, şavaş sebebi değil mi bu?
16(evet an itibarı ile 16 oldu) ölü ne demek ya?
FaironFairon
Üye
Aracnoid dedi:

savaş goygoyculuğu yapıyor gibi görünmek istemem ama, şavaş sebebi değil mi bu?
16(evet an itibarı ile 16 oldu) ölü ne demek ya?

Evet, Türk bandıralı bir gemiye saldırdığı için savaş sebebi. Bakalım hükümet nasıl bir yönde ilerleyecek.(Büyük ihtimalle en fazla kınarlar)
EnewwssEnewwss
Üye
Uluslar arası gemi protokollerine bakmak lazım. Sabırım gemiler beyaz bayrakla ilerliyorlar. Beyaz bayrak çekmiş gemiye saldırmak yasak. Burada birleşmiş millettlerin falan devreye girmesi gerek.

Tabi bu işin resmi boyutu. Asıl boyutu ne birleşmiş milletlerin nede amerikanın sesini çıkartacağı onca katliam gibi bunun da unutulacağı.
EnewwssEnewwss
Üye
Yeni savaş kurallarına baktım (ki savaş bile yok) israil çoktan pekçoğunu çiğnemiş bu kuralların.

Fight only enemy combatants.

Do not harm enemies who surrender; disarm them and turn them over to the chain of command.

Do not kill or torture detainees.

Collect and care for the wounded, whether friend or foe.

Do not attack medical personnel, facilities, or equipment.

Destroy no more than the mission requires.

Treat all civilians humanely.

Do not steal; respect private property and possessions.

Do one’s best to prevent violations of the law of war.

Report all violations of the law of war to superiors.
ironPunisher
Üye
Enewwss dedi:

Yeni savaş kurallarına baktım (ki savaş bile yok) israil çoktan pekçoğunu çiğnemiş bu kuralların.

Fight only enemy combatants.

Do not harm enemies who surrender; disarm them and turn them over to the chain of command.

Do not kill or torture detainees.

Collect and care for the wounded, whether friend or foe.

Do not attack medical personnel, facilities, or equipment.

Destroy no more than the mission requires.

Treat all civilians humanely.

Do not steal; respect private property and possessions.

Do one' best to prevent violations of the law of war.

Report all violations of the law of war to superiors.

EnewwssEnewwss
Üye
TRTnin spikeri Elif Akkuş da o gemideymiş. Eğer ölenler arasındaysa çok garip olacak. İş çığrından çıkar eğer öyleyse.
discussioncontroller